şükela:  tümü | bugün soru sor
 • harry potter dünyasında büyücülerin bir zamanlara sık sık avladığı inanılmaz hızlı hareket eden altın renkli kuşa benzer yaratık.
  tükenme tehlikesiyle karşılaşınca koruma altına alınmıştır.
  quidditch oyunun ilk dönemlerinde altın snitchin görevini yapmaktadır.
  ancak hayvansever büyücülerin çabaları sonucu oyunda hedef olmaktan kurtulmuştur.
 • en sonunda uzun süren uğraşları meyve vermiş ve tam artık ümidi kestiği bir sırada mail kutusuna düşen müjdeli kutlama mesajıyla sözlük yazarı olabilmiş şahıstır efendim kendisi. harry potter'ı çok sevdiği doğrudur ama bütün mesajlarının onunla ilgili olmamasına özellikle gayret göstermeye çalışacaktır. yine de kendisiyle ilgili son gelişmeleri mümkün olduğunca ivedi bir şekilde diğer sözlük yazarlarıyla paylaşacaktır. herkesin işinde gücünde olduğu ve pek ilgilenemediği zamanlarda el altında olmasında fayda vardır.
 • çok uzun entryleri tam anlamıyla kendimi vererek okuyamadığım şu dönemlerde, tnt hakkındaki bu (bkz: #22943520) entrysini tek solukta okuduğum kişi. aklını seveyim.

  hiç tanışmadığımız halde acısını paylaşıyorum.
 • forum forum dolaştırmayan, harry potter serisinin final filmiyle alakalı ayrıntıları ve ön bilgileri kolayca öğrenmemizi sağlayan yazar.
  ayrıca godric's hollow graveyard uktesini kendi kendisine doldurmasını beklediğim şahıs. öyle ukte mi olur, ne güzel yazmışsın yolla gitsin değil mi?
 • harry potter'da bittiğine göre, misyonunu tamamlamış fan ötesi arkadaştır.
 • harry potter hayranlığını nick altına baktığımda öğrendiğim yazar. neden mi nick altına baktım? bambaşkka bir hayranlığı yüzünden* yaptığımız konuşmadan ötürü tabiki. gece gecebunalıma soktuğu için esefle kınıyor ve alacağı olsun diyerek serzenişlerimi kendisine iletiyorum.
 • meltem cumbul'un 69. altın küre ödülleri töreninde yaptığı sunumla ilgili entry'si, hiçbir hakaret - küfür vs. içermemesine, son derece aklı başında bir yorum olmasına rağmen her ne hikmetse yönetimce uçurulmuş olan yazar. sözlük kurallarını hiçe saymadığına göre cumbul'un eşi dostu rahatsız oldu da kaldırılmasını rica ediverdi herhalde diye düşünüyorum.
 • sadece harry potter değil, sinema konusunda uzman sözlük yazarıdır. ayriyetten forumdaşımdır.
 • çok yardımsever olduğu doğrudur ayrıca çok da güzel muhabbeti vardır. kafa açmaz, can sıkmaz, gönül ferahlatmaya and içmiş gibidir. "her eve lazım" yazarlardan.
 • muhteşem yüzyıl başlığı altında toplamda kaç tane entry girdiğini saydırtabildiğine göre birilerinin dikkatini bayağı çekebilmiş olan yazar anlaşılan. kendisi bile kaç tane entry girdiğine dikkat etmezken hele. 4 yıl + 107 hafta, olur öyle o kadar entry.

  kimseyi diziden soğutmaya çalışmakla uğraştığı yok zira kendisi diziyi seviyor en başta. ayı yavrusunu severken öldürürmüş lafını hatırlatmak lazım rahatsız olanlara * çok isteyen araştırıp başka konu başlıklarındaki entrylerine de bakabilir, yazar mı yazarımsı mı anlayabilir. başka başka yazarların başlıklarına girip şahıslarından "yazarımsı" diye bahsetmemesi bir ipucu verebilir belki *