• şükürler olsundur. içime su serpmiştir.
  • bundan sonra işini yapacak devlet memurunun kusurlu kişi takkeli cübbeli ise işini yapmaması gerektiğinin göstergesidir. zabıtalar kesinlikle hatalıdır, polis çağırıp olayın büyümesini engelleyebilirlerdi onun dışında standart kendini koruma refleksi ile hareket ettikleri açık ve nettir. protestocuyu elinde silah yokken kafasından vuran polis aylarca sorgulanmazken, kendisine bıçak çekilen zabıtanın kendisini ve halkı korumuş olmasına ceza veriliyor olması akıl dışıdır.
    tabi burada tutuklanmanın doğru olduğunu kabul ediyorum, direk tutuklanma olduysa rezaletin daniskasıdır. sorgu için göz altı yapılmış olabilir, normaldir ifadelerini verirler iş biter.
    bununla beraber orada bıçak çeken ışid bozması din istismarcısının hala göz altında olmaması şaka gibidir, ve nasıl bir ülkede yaşadığımızın açık net göstergesidir.
    buradan çıkan sonuç şudur, suç işleme niyetiniz varsa, as sakal, bir takke, bir de cübbe edinin. ha tabi kol gibi bir bıçak ta yanınızda olsun. hele bir de videoya çekilirseniz sizi de savunacak yobaz ordusu hazır bekliyor.
  • konuyu pek bilmiyorum açıkçası. bi'kaç saat önce konuyla ilgili bi dayak videosu izledim o kadar. pek de ilgimi çekmedi açıkçası. ama burada yazılan bazı entryleri görünce dayanamadım.

misal: "bir işportacıya sınırı aşan müdahelede bulundukları için değil, ışid tipli bir yobaza dokunmaya cüret ettikleri için tutuklanmışlardır." (bkz: #63494554)

hassiktir lan oradan. bunu yazana sorsan 'ama insnları dış grnşlerne göre değrlndrmk çok kötü..' diye hümanizm kasar amk. adamın alnında ışid'ci mi yazıyor lan mal.

bazı insanlar hakkaten mal.

edit: bu aralar sakal uzatıyorum. ışid tipli bir kemalistim. evet..
  • yarrak kafalılar,adamın işid li olması ile ne alakası var.adama sopalarla saldırıp,kafasını kırmak normal bir davranış mı?
  • bunlar işini yapan devlet memuru falan değil. hadlerinin bildirildiği iyi olmuş.
  • o yavşadıkları amirlerini de aldılar mı acaba dedirtmiştir.
  • dava açılsın, tutanak tutulsun, hakkında işlem yapılsın, yav devamlı tutuklama ne oluyor
  • bundan sonra zabıtaların hacı kılıklı satıcılara dokunmamaları gerektiğini anlamalarını sağlayan gelişme.

tatlıcı takkeli hacı kılıklı değil de başka biri olsaydı acaba belediye başkanı arayıp özür diler miydi adamdan ? bunca zabıta dayağı yemiş seyyar satıcıdan kaçı acaba belediye başkanından özür almıştır ? yanlış ama zabıta dayağı diye bişey var bu ülkede.

zabıtanın çok fazla abarttığı doğru ama büy.şeh.başkanının telefonla araması işin rengini çok değiştiriyor. adam ezile ezile özür diledi valla.

yarında tezi yok tüm seyyarcılar sakal bırakıp takkeyi, sarığı çekmezlerse ben de bu ülkeyi tanımıyorum demek ki.
  • dünyanın en saçma işi. adam kayıtdışı ticaret yapıyor, kamu görevlilerine bıçak çekiyor, en azından yaralamaya teşebbüs ediyor ve onun yerine görevini yapan zabıtalar tutuklanıyor. seyyar satıcı, islami terörist tipi nedeniyle kayırılıyor mu acaba?
hesabın var mı? giriş yap