• 80'li yılların ortalarında çevrilmiş bi komedi filmi, steve martin ve chevy chase wardı başrolerde, bi de küçük bi adam daha wardı, en güzel kızı o kapmıştı mesela küçük deyince aklıma gelirdi hep ama şimdi gelmedi nedense...

filmlerde "amigo"culuk yapan 3 tane "kafadar", bi ara çok tutulmuşlardır ama kendilerine olan ilgi azalınca kowulma safhasına yan basmışlardır. elektro bağlamalarını alıp düğünlere, fener alaylarına, festivallere giderek ekmek parası çıkarmaya çalışmaktadırlar.

bi gün bunnara bi mektup gelir, "yardım edin" anafikrinde; bunnar da "aha eğlence, extra" die, direkt meksika'ya uçarlar. oysa durum gerçektir, bi kötü çete wardır, onnara karşı mücadele etmeleri gerekmektedir oysa ki bu 3 amigo, aslında filmlerindeki gibi silahşörlükten bilmezler, olsun yine de silahşör numaralarını bilirler.

gülünebilecek bi aile filmidir, 2.'si neden çekilmedi diye üzülmüştür halk zaman zaman, steve martin de bayaa başarılıdır filmde.

gorunmez adam'la karşılaştıkları sahne haywan nidalarla güldürecek kadar eğlendirir beni.
  • kucuk adam martin short'dur..defalarca seyrettigim bu filmi her seyrettigimde ayni zevki alirim, hele o gorunmez adam sahnesi superdir super..bir de bunlarin yaptigi bir gosteri vardir o da dagitir adami..
  • filmdeki şarkı söyleyen çalı da çok orijinaldir.
  • filmdeki bir espri de: kaçırılan kızın el guapo için hazırlanması sırasında bir kadın kıza sorar:
    ön sevişme nedir bilir misin?
    kız: 'hayır'
    kadın: 'iyi, el guapo'da bilmez'
  • filmin en deli sahnelerinden biride,, el guaponun steve martin ve chevy chase yakalandığında
    -bugünde sanki gökten gringo yağıyor dediği sahnedir..
    o sırada martin short*'da 2 bina arasında asılı kaldığı ipten el guapo'nun önüne düşer..
  • -kopekler gibi gebericeksiniz
    -hayır,assslanlar gibi savaşıcaz!! diyalogu aklımdan silinmemiş olmakla beraber elimde ki kopyasında ismi üç kabadayılar seklinde cevrilmis komedi filmi.
  • sinema tarihinin * en güzel komedi filmlerinden biri. fellik fellik vcd'sini arıyordum bir ara. hoş bulamadım ya hala...
  • uc kafadar colde uyumadan evvel gitar calip sarki soylerlerken kafasiyla eslik eden kaplumbaga ayrintisini unutmamak lazim
hesabın var mı? giriş yap