• tok tutan yiyecek listesine bakmak yerine glisemik indeksi düşük yiyeceklerin listesine bakıp hatta çıktısını alıp buzdolabına yapıştırmak daha doğru bir hareket olur. glisemik indeksi düşük besinleri yeme düzeninize adapte ederseniz zayıflamazsınız ama kilo da almazsınız ideal kilonuzun yakınlarında gezinirsiniz.

örneğin bulgurun glisemik indeksi beyaz prinçten daha düşüktür , prinçten daha ucuzdur ve daha sağlıklıdır.
  • kesinlikle yeşil erik..
    ancak maalesef yılın sadece kısa bir döneminde bulunabiliyor olması bakımından geçici çözüm..
    tam da bu nedenle 1 ay tok duruyorum, 11 ay acıkıp acıkıp yiyorum ben mesela..
  • https://xkcd.com/386/
    (bkz: cunningham kanunu)

listeye bakıyorum da, süt var; bir gülme geliyor. "esmer buğday" konusuna girmek dahi istemiyorum.
    tavuk etinin beyaz kısmıymış. az yağlı peynirmiş.
    umarım bu listeye güvenip, inanıp da beslenmesini buna göre ayarlamaz kimse, tok kalacağını umarak.

yağdan bu denli korkmaya gerek yok hanımlar beyler.
    karbonhidrat içermeyen, dengeli bir şekilde yağ ve protein içeren temiz yiyecekler yerseniz, bunlar sizi tok tutar.
    temizden kasıt, gerçek yiyecek. işlenmemiş.
    dengeden kasıt da %40 yağ %60 protein gibi olabilir. hadi %55 olsun; arada yoğurttan, sebzelerden vs. de karbonhidrat gelecek zira. rakamlar çok önemli değil, kabataslak fikir vermesi açısından yazdım.
    sonuçta zaten güzel etler, sebzeler, yumurtalar, peynirler yediğinizde, "light" ürünlerden kaçındığınızda, yemeklerinizi kendiniz hazırladığınızda ve hazırlarken zeytinyağı ve tereyağı kullandığınızda, otomatikman o dengeli dediğim rakamlara ulaşılmış olunuyor. hesaba gerek yok yani. salataya zeytin yağı koyun, yumurtayı tereyağlı pişirin, beyaz peynirin yağsızını değil tam yağlısını yiyin, badem fındık vs. tüketin, tamamdır.

özetle: kaliteli protein ve kaliteli yağ tüketen bir insan tok kalır. ve sadece tok kalmakla da kalmaz, sağlıklı da kalır.

bir de "doymama" sorununuz varsa, ki var herhalde ki bu başlıktasınız; büyük öğünler yemelisiniz. hipoglisemi sorununuz olmadığını farzederek, şu "az ve sık" yeme gerekliliği olayını bilinçaltı ve uygulamalarınızdan siliniz.
    sütü de bebek değilseniz ve anne sütü değilse o içtiğiniz, hayatınızdan çıkarınız.
    su tüketimine önem veriniz.
  • benim için cici bebedir. çok sık acıkan biri olarak favorimdir. acıktıkça on tane kadar atıyorum kaseye azıcık da süt katıyorum çok güzel oluyor. doyurucu da. üstelik kilo aldırmıyor, sindirimi de kolay. afiyet olsun.

edit: bunu da görmenizi istedim cici bebe dip sos.
  • kuymak. 48 saat gideri var.
  • haribo.

beni tutuyo arkadaş ne var.
  • yulaf ezmesi.süt veya yoğurt ile tüketirseniz her daim tok gezersiniz.
    100 gramında 13 gram protein , 61 gram karbonhidrat yeme de yanında yat. ( at'lar tam uyak )
  • yeşil sebzelerin tamamı, beyaz pirinç dışında kalan tüm kurubaklagiller, kırmızı et ve et ürünleri, kabuklu kuruyemişler, (bkz: glisemik indeks)'i 45 altında kalan tüm meyveler, (bkz: canan karatay) hocanın önerdiği gibi yumurta, tereyağı, süt ve süt ürünleri, sızma zeytinyağı başta gelen, tok tutan yiyeceklerdir. lakin esas tokluk hissini vücutta (bkz: leptin) hormonu sağlamaktadır. ve en önemlisi leptin yağ tüketildikten sonra salgısı artan bir hormon diye biliyorum. kısacası sağlıklı yağlar esas size tokluk hissi veren gıdalardır.
  • (bkz: türk kahvesi)

şekersiz içiniz böylelikle yağ yakımını da hızlandırır.
hesabın var mı? giriş yap