1. oguz atay'ın aşmış yapıtı... kutsal kitap... başucu eseri... günseli ve selim isik'a bir arada ve ayrı ayrı aşık oluyor insan... günselim kavramını çıkartıyor ortaya... insan içindeki disconnectus erectusu çıkartıyor ortaya...
  2. turkçe'de yazilmiş en iyi romanlardan biri. ama etrafta "biz kaybedeniz abi", "hepimiz disconnectus erectuslardan geliyoruz" vb. diyerek dolaşan ve paçalarindan samimiyetsizlik akan insanlar görmek iyi hisler uyandirmiyor adamda, o da baska bir mesele..
  3. hayatın içeriğine ve biçimine katlanamayan...
  4. momentlerin kaldirilmasi uzerine olan kismi muhendis olarak acaip sevdigim kitap.
  5. inanılmaz bir kitap. söylicek o kadar çok şey varki hiç bişey yok.
  6. " hayatım hayatımın romanı olsun" o. atay (tutunamayanlar)

selim işık... turgut özben... oğuz atay
    ben bu adamlar adına ağaç diktim ! bu kitap beynini bulandırıyor insanın ya da beyni bulanmışlar anlayabiliyor oğuz atay'ı ve anlattığı intihar hikayesi görünümündeki "tutunamamazlık" yazgısnı...

disconnectus erectus: ben
  7. başlanıp bırakılan, takribi 3-6 ay geçtikten sonra baştan başlanıp bitirilen kült kitap...
  8. okuyunca yaşamdan koptuğumuz ama kitabın etkisiyle belki bi yerlerde selim ışık vardır diye itüye bi ümitle gitmemizi sağlayan kitap.gerçekten tutunanların anlayamayacağı gerçeklikte

tutunamayanlar hakkında bilgi verin