• intellipower diye bir bok yemiş olan firma. diske erişim olmadığı zaman dönüş hızını düşüren bu bok sayesinde 2.5 inçlik 640gb harici harddiskimde kayıtlı bir filmi izlerken örneğin, durdurup biraz sonra tekrar devam ettirince deviri düşmüş dvd okuyucu gibi atlama yapıyor, hangi gerizekalı akıl ettiyse aklına sıçayım bu teknolojinin ben. bir de utanmadan dahili sabit disklere de koymuşlar bu özelliği çok menem birşeymiş gibi. 1tb kapasiteli wd marka intellipower harddiskin fiyatı, intellipower olmayana göre daha ucuz. intellipower yerine idiotpower koysaydılar bari ismini!

ehem: intellipower olmayan harddisklerde de varmış bu olay.
  • 1 tb'lık olanını 159 liraya aldığım ve hem boyutuyla hem sessizliğiyle beğenimi kazanmış hdd markasıdır.

ayrıca bu sayfadaki yazıların hepsini okudum ve mahmut, sen haksızsın ibne. seni kınıyorum, ve sana laflar hazırladım.
  • 15 sene okulda ogrenemedigim turkce grameri 1 gecede ogreterek takdirimi kazanmis marka. lan siz ben öss ye girmeden once nerdeydiniz sevgili arkadaslar.

500gblik black serisinden bir modelini masaüstü pcmde 1.cil disk olarak kullaniyorum ayrica. guzel alet. nabalim olm ssd alcak para yok.
  • ürettiği ürünlerin arkasında durarak garanti desteği konusunda yine başarısını kanıtlamış olan amerikan menşeli firmadır.

2014 yılında yaptığım londra seyahati sırasında ülkemizde hali hazırda bulunan satış fiyatının dörtte biri fiyata wd tv live bulmamla atlamam bir oldu.

kendisi ile 2015 yılı aralık ayına kadar harika vakit geçirirken, üçüncü dünya ülkesi olan ülkemizde peşpeşe yaşanan elektrik kesintileri yüzünden bir sabah kendisinin yardım sinyali gönderircesine önündeki güzel led lambasını yanıp söndürmekten başka bir şey yapmamasıyla bize üzüntülere gark ettirmiştir.

tabi akla ilk gelen hala garantisi devam ettiği için türkiye distribütörü logosoft aş firması ile irtibata geçerek sorunumu anlatıp; belki yardımcı olurlar isimli naif hikaye başlığının; telefona bakan ormandan yuvarlanarak aramıza katılmış hırtın "ağbi bunun seri numarasını arattığımda köriyes mi ne (bkz: currys) çıkıyor. yok ağbi ben buna bakmam ağbi git aldığın yer ile görüş" diyerek suratıma telefonu kapatmasıyla son bulacağını bilmiyordum.

umursamayacaktım. boş ver diyecektim.

ama yılmadım.

hemen western digital web sitesine girerek zaten cihaz kayıtlarımın olmasından dolayı beni tanıyan web sitesine merhaba dedim. baktım support altında case oluştur diye bir bölüm var. acaba dedim burası bana yardım eder mi ?

new case butonuna basıp böyle böyle oldu dedim. ama içimden kim takar benim gibi düdüğü diye iç geçiriyorum. londra'dan cihaz alıp istanbul'da kullanıyorsun. seni kim dinleyecek allasen ???

olay 17 aralıkta oldu bu arada. 19 aralıkta james isimli arkadaş mail ile geri döndü. çok üzüldük sizin olaya diye. ben size bir takip açıyorum. bir iki güne size bir bilgilendirme gelecek dedi.

48 saat sonra bana oluşturulan takip numarasına göre adres bilgilerimi girmemi istediler. yine siteden update information ile bilgilerimi girdim ama eyaletlerin arasında ne beşiktaş var ne dikilitaş...

alabama'dan alaska'ya denediğim hiç bir post code olayını web sitesi sevmedi ve seçtirmedi.

hemen case update ile durumu bildirdim. ertesi gün döndüler ve biz sizin için adresinizi ekledik dediler.

nokta virgüle dokunmadan tam evimin adresini alan wd, bana bir kutu hazırlama prosedürü, arızalı ürünümü nereye yollayacağıma dair bir bilgilendirme ile döndü.

ülkemizde barsan global lojistik ile çalıştıklarını sadece ve sadece kargo ile buraya göndermemi isteyen bilgilendirme sonucunda ürünümü barsan global lojistik firmasını gönderdim.

sonraki iki gün içinde ürünün barsan' a vardığını ileten bir e-mail aldım ve onlar için christmas tatili de başlamış oldu. ama hiç kimse orada tatil yapmıyordu.

ürünle ilgili gidişatı takip edebileceğim online status takibi sonrasında dört gün sonra ürünün onlara vardığını ve şimdide ürünü yenisi ile değiştirip bana göndereceklerini bu status ekranında an be an takip ettim.

bahsettiklerinden (30 gün) çok önce 14 ocak tarihinde ürün elime yepyeni kutusu ile ulaştı. üstelik european adaptör ile...

şimdi ben bu firmaya nasıl itimat etmem nasıl her ürününü almam...
  • 1 tb'lık harici hard diski 4 ayda elimde patlamıştır. bebek gibi baktığım halde üstelik! bir kundaklamadığım kalmıştı. ne düştü, ne hasar gördü, ne suya maruz kaldı. buna rağmen noldu anlamış değilim. kablo girişinde arıza olabilir deniyo, umarım öyledir yoksa gitti benim 15 yıllık digital geçmişim.
    ama yine de sinir bozucu olan, bu kadar iyi denen bir markanın ürünün, çok iyi bakılmasına rağmen 4 ayda bozulması. kınıyorum.
  • ali agaoglu'na ait oldugunu dusundugum marka. urun isimlerine soyle bir bakince insan dusunmeden edemiyor:

- my book

- my passport studio

- my passport enterprise
  • tartışmasız en sağlam harddisk markasıdır.

türkiye'de masaüstü harddisklerin ömrünü bitiren voltaj dalgalanmalarına karşı doğal bir direnci var western digital'in.

2004 yılında aldığım eski masaüstü bilgisayarımın bugüne kadar ram'i bile bozuldu ama harddiskinin hala tek bir bad sector'ü yok.
  • elektronik donanim ureticisi.. en cok harddiskleriyle me$hurdur halbuki ekran karti gibi abuk $eyler de uretmekte idi vakti zamaninda..

harddisk'lerdeki tum yeni teknolojilerin oncusu olan bu firma eide/ata-4 gibi standartlari koymu$tur.. s.m.a.r.t gibi error recovery teknolojileri de geli$tiren firmanin urettigi harddiskler bence en guvenilir harddisklerdir.. arabadan du$urdum hala cali$iyor..
  • değerli müşterimiz:

tayland’da ekim ayında meydana gelen sel, şu ana kadar yüzlerce can aldı, yüz binlerce insanı evlerinden ayrılmak durumunda bıraktı ve binlerce işyerini ciddi şekilde doğrudan etkiledi. tayland’da 37.000’den fazla çalışanı ve üretim operasyonlarıyla, western digital’in işi de etkilenenlerden bir tanesi.

can kaybı, trajedilerin en büyüğü. bizim birinci önceliğimiz, çalışanlarımızın sağlık durumları. wd çalışanlarının çoğunun yaşamı oldukça kötü şekilde etkilenmesine rağmen, hepsinin emniyette olduğunu bildirmek isteriz. bu zor zamanlarda, ihtiyaç duydukları yardımı sağlamak için geniş kapsamlı çabalarımız devam ediyor.

selden etkilenen tayland halkı konusunda derin endişelerimiz bulunuyor. aile bireylerini kaybetmiş, köklerinden ayrılmış ve evi zarar görmüş tayland halkı, gıda ve barınma imkânlarından yoksun kalmıştır. onlara yardım edebilirsiniz.

wd, wd foundation aracılığı ile önemli yardımlarda bulunmakta ve çalışanlarının yaptıkları ve yapacakları yardım tutarını da birebir arttırmaktadır. tayland kızıl haç’ının, yardıma en çok ihtiyaç duyulan yerlere, en etkili şekilde yardım ulaştıran kurum olduğunu düşünüyoruz.

ekim ayının ortasında, tayland’da su baskını olan iki fabrikamızdaki üretimi, çalışanlarımızı, ekipmanlarımızı ve tesislerimizi korumak amacı ile geçici olarak durdurduk. buna ilave olarak, parça tedarikçilerimizin de çoğu etkilenmiş olduğundan, hard disk üretimi için gereken materyaller ciddi şekilde kısıtlı durumdadır. tedarikçilerimiz ile bu etkinin büyüklüğünü değerlendirmek ve kısa-uzun vadede çözüm üretilmesi için iletişim halindeyiz. tayland halkının ve hükümetinin yaralarını sarmasını gerektiren ve hdd endüstrisine birkaç çeyrek etkisi olacak bu öngörülemeyen durum, oldukça karmaşık ve devamlı değişkenlik gösteren bir sorun olarak görülmektedir.

biz, wd’de çalışkan ve adanmış insanlarız ve yakın-uzun vadede sizlere güvenilir, yüksek kalitede disk sağlamak için yatırımlarımıza devam edeceğiz. sizden, wd tüketicisi olarak, gelecek birkaç çeyrek için, anlayış ve sabır göstermenizi rica ediyoruz.

saygılarımızla,

john coyne
    başkan ve chief executive officer

http://www.wdc.com/tr/company/thailandupdates/
hesabın var mı? giriş yap