• utanıyorsan, yunanım de.
  • (bkz: where ru)
  • insanin kendi ezikliginden kaynakli durumdur.
  • üzücü bir durum. başlığı açan arkadaş maalesef haklı.

istanbul ya da kapadokya demeyi deneyin.
    büyük fark var.
  • (bkz: where ru from)
    (bkz: entry ve nick uyumu)

kendi ezikliğini ülkesine mal eden yazar beyanı. gururla söyleyeceksin turkey diye.
  • bir adama ülkesinden dolayı ayrımcılık yapan adam çomardır, o ortamdan uzaklaş kardeşim.
  • hiçbir zaman yaşamadığım durum.

defalarca farklı milletten insanlarla konuştum. hatta bir defasında israilli dünya tatlısı bir amcayla tanıştık. sohbet ederken siz nerelisiniz dedi türkiye dedik. ayrıldığımızda arkadaşlarım türkiye derken biraz çekindiklerini itiraf ettiler. bense o israil derken çekinmiyor biz neden çekinelim dedim. kaldı ki aramızda hiçbir sorun olmadı hatta fotoğraflar çekildik.

ülkem şu anda istemediğim koşullarda olabilir ancak nereden geldiğimi söylerken utanacak değilim. bunu "türklüğümle gurur duyuyorum" gibi bir manada söylemiyorum. sadece ben buyum ve bu yüzden benimle muhatap olmayacak bir insan zaten olmasın. ki siz ülkenizi söylerken özgüvenli yaklaşır ve samimi davranırsanız insanların da karşılığı öyle oluyor genelde. örneğin pek çok amerikalı beni dışlamak yerine bana "ya bizde de trump var işte, sizi de anlıyoruz" gibisinden empatiyle yaklaştı.

ek bir bilgi olarak: istanbul'un prestiji türkiye'den çok daha yüksek. yani istanbulluyum dediğinizde çok daha havalı olursunuz.
  • bu sebeple, bir arkadaşım arnavutum diyordu.

ama şundan eminim ki, bunu yapan adamdan uzak durun.
    orada üç kuruşluk çıkarı için vatanını satan adam, size neler yapmaz.
  • şimdi sizler bir şekilde yurtdışında bulunmuş, gezmiş tozmuş veyahut yaşamış elit kesimimiz olarak '' ı am from turkey'' diyemediğiniz için o yüce avrupalılar da türkleri hep yanlış kişilerden tanımak zorunda kalıyor.

oralarda ülkemizin aydın yüzünü temsil ettiğinize göre biz zavallı avam takımının çizdiği imajı kurtarmak da size düşüyor. lütfen elinizden gelen gayreti gösterin. belçika'daki restoranlarda, italya'daki coffee shoplarda türk olduğumuzu duyan sevinçten boynumuza atlasın, daha fazla ezilmeyelim n'olur.

tanım: ezikliğini schengen sosuyla örtmeye çalışanlara hasıl olan bir garip hezeyan.
  • türkiyeden geliyorum demekten sadece utanmıyor bir de üstüne korkuyorum. çünkü bunu söyleyince bir de işlerinizi zorlaştırıyorlar...
hesabın var mı? giriş yap