• patronunun içeriğe değil satır sayısına para verdiğini düşündüğüm yazar.
  • köşesini kaleme alırken arka fonda bir mumdur iki mumdur şarkısı çalıyordu heralde. etkisinde kalmamak elde değil harbiden.
  • http://www.hurriyet.com.tr/….asp?yazarid=249&gid=61 yazısını üşenmedim saydım;

toplam 249 karakter var. kelime değil, karakter.

9 tane 1 var...

17 tane 2 var...

25 tane sıfır var...

diğer rakamların toplamı 12

19 tane de noktalama ....

gerisi harf.
  • kenarına halı deseni de çizse tam ilkokul defterine çevirecek hürriyet'i. kimbilir belki en arka sayfada çarpım tablosunu da vermeye başlarlar yakında arka sayfa güzeli yerine.
  • en son toplantımıza orta yasli metroseksuel ve cinsel konularda acik goruslu francis adındaki arkadaşımızı da davet etmiştik. sohbet koyuydu. "ben yarınki yazıyı yazıp da geleyim." dediğinde kameramı kapıp arkasından gittim. özdil usta excel'i çok iyi kullanıyormuş gördüm.

işte o video.

http://img259.imageshack.us/…mg259/7258/yozdill.gif
  • yazılarını görünce aklıma teslim tarihinden bir gün önce yaptığım baştan savma ödevler geliyor. o ödevlerden sonra ben de ''gereksiz ayrıntı yazmadım, işin özüne indim.'' diye kendimi teselli ederdim.
  • hala "kısa ama öz yazıyor" yalanıyla savunulan adam.

yok yahu bu yılmaz'da daha fazla yazacak malzeme işte bu kadar basit. adamın tek ama tek velinimeti halihazırda iktidar olan parti. akp olmasa yazacak konusu yok. herhangi bir konuda derinlemesine yorum yapacak birikimi yok, analiz yapacak birikimi yok, okuyucuya verecek bir bilgisi de yok.

yılmaz özdil yatsın kalksın akp'ye dua etsin. bu parti ile aralarındaki simbiyotik ilişki olmasaydı kimsenin ona yazı mazı yazdıracağı yoktu. bulmuş işte adam işin kolayını. bu ülkede politik algısı "şu akp yok olsun da nasıl olursa olsun" seviyesinde bir güruh mevcut ve yılmaz bu kitleye yönelik toplamı 400 karakteri geçmeyen, köşe yazısından bile sayılamayacak lise kompozisyonları ile çok bile iş yaptı. toplam 500 kelime kullanarak 500 tane yazıyı yazmaktan başka bir özelliği olmayan sığ bir adam işte. ötesi değil.
  • bugunku yazisi fotografinin uzerindeki kucult'u iki kez tiklayinca kayboluyor.
  • gun itibariyle*;
    12 mart 71 zorbaligi uzerine,
    gazi mahallesi'nde gerceklestirilmis katliamin yildonumu uzerine,
    yurtta ve dunyada koca cinarlari kokunden sallayan korkunc firtina* uzerine,
    cokuntu ve bunalimin yiprattigi kalabaliklar, dunyanin dort yanindan yukselen cinnet cigliklari uzerine,
    adim adim yaklasan yeni bir 22 temmuz yenilgisi uzerine,
    yapilmayan muhalefet, ufukta secilemeyen kurtulus uzerine,
    gun gectikce yoksullasan, kolelesen, degersizlesen yiginlar uzerine,
    tarlalarda, fabrikalarda, kislalarda, ofislerde, plazalarda zayi olan nice emekler uzerine*,
    sonen nefesler uzerine*,
    yiten canlar uzerine***,

soyleyecek sozu olamamis.

bunun yerine;
    33 sozcuk,
    64 rakam,
    11 noktalama isaretinden ibaret ufurukten tayyaresini ucurmus,
    ve klavyesinin enter tusunu 55 kere hirsla doverek,
    etliye-sutluye dokunmadan yevmiyesini cikartmis.

ne diyelim, afiyet olsun.
    yarasin!
  • ne kadar haklı olduğumu bir daha düşünmeme sebep olmuş köşe kapıcıdır.
    (bkz: #14296077)
hesabın var mı? giriş yap