şükela:  tümü | bugün
 • tütk hava kuvvetleri komutanlığı'nın gösteri ekibi solotürk'ün 1'inci gösteri pilotudur.
  yalın ahbab'ın istifasından sonra solotürk'ün 1. pilotu ve ekip lideri olmuştur.
  yüzbaşı rütbesindedir.
  yzb.kurt
  link yenilendi.
 • (bkz: yalın ahbab)
 • inanılmaz bir alçak uçuşla ingiliz meraklılara adrenalin patlaması yaşatmış, yeteneğinden zerre şüphe duyulmayan, solo türk pilotu.

  adrenalinin tavan yaptığı an

  edit: link yenilendi.
 • hava kuvvetleri komutanı akın öztürk'e, f-16'yla neler yapabildiğini göstermiş, finalde de komutandan şükelayı kapmıştır. işte o görüntüler;
  https://www.youtube.com/watch?v=xj_vrg3f3c0

  17 mayısta da istanbul boğazında f16 ile gösteri uçuşu yapmış, izleyenlerin beğenisini kazanmıştır. hayran kalmamak mümkün değil. türkiye cumhuriyetinin medar-ı iftiharı.
  https://www.youtube.com/watch?v=apec0vm1tru
 • abartıyorsun diyebilirsiniz, ama benim gözümde sahip olduğu tevazuya duyduğum hayranlık, yaptığı işe duyduğum hayranlığın önüne geçmeye başladı. ben onun yaptığı işi yapıyor olsam havamdan yanıma varılmaz, götüm tavanda gezerim, bulduğum her fırsatta kızlara selam ederim. yusuf kurt hiç bir koşulda tevazudan ödün vermiyor. ciddiyim, bu en az yaptığı iş kadar büyük başarı.
 • alçak gönüllü, güler yüzlü, iyi mi iyi, yetenekli f-16 solotürk pilotudur. kendisinin f-16 deneyimi 1500 saatin üzerindedir. kendisiyle şahsen tanışma fırsatı bulduğum için şanslı hissediyorum. bu arada laf aramızda 2 ay önce kendisi özge özpirinçci'nin arabasını kullanıyordu. laf söz olmasın kendisi evli, özge hanım arkadaşı sayılır.
 • solotürk birinci pilotluğuna yakında veda edecektir. özleneceksin komutanım. kimse yaptığın o mükemmel inişi unutmayacak. ayrıca çok tanışmak istediğim insanlardan biridir kendisi.

  kaynak : [https://www.instagram.com/p/_hpi_mjacj/ https://www.instagram.com/p/_hpi_mjacj/]
 • 1 ocak 2016'da yerini erhan günar'a bırakacak olan über pilot. akıllara en çok ingiltere'de yaptığı alçak uçuş, orgeneral akın öztürk'le yaptıgı gösteri ve f-16'yla gerçekleştirdiği harmandalıyla kalacak.

  yolu açık olsun.
 • havaciligin her dalina aşık olan biri olarak 4 mart 2015de akdeniz universitesinde ki solotürk soylesisinde tanisma firsati buldugum hayatimda gordugum en mutevazi pilottur sanki havada tonolari atan g yiyen kendisi degilde baskasiymis gibi davranan yuzbasi rutbesinde ki pilottur. samimiyetinden suphem yoktur ki kendisine komutanim, yuzbasim yerine yusuf abi dedigim gercekten abilik yapan insandir.
  kendisine mesaj atan herkese buyuk bi samimiyetle cevap vermektedir. gorev suresinin dolmasiyla birlikte adeta oksuz yetim birakilmis gibi hissettigim ekibin lideriydi.

  17 tonluk bi f16c block 40 uçağını harmadalı oynattığı gün orda olmamanın üzüntüsünü yaşasamda akşamları yatmadan önce 'dur harmandalını izleyip öyle yatayım' diye sayılmayacak kadar videosunu izlediğim hareketin mimarıdır kendisi. hele ki bi alçak inişi var ki kendi ağzından dinleseniz kesinlikle unutulmicak bi anınız olur.

  söyleşi gününü anlatmak isterim.
  soylesi sonrasi imza almak icin o kalabalikta cabalarken soylesiyi duzenleyen arkadasti galiba gelip yusuf abiye gitmemiz gerek araba bekliyo demisti ve daha biz birak sohbet etmeyi imza bile alamamistik tamam gidelim diyip koridorda giderken pesinden kosup komutanim bi imza alsaydik dememin ardindan anında durup bizim gonlumuzu alarak sohbet etti, posterleri imzaladi ve fotograf cektirip yoluna devam etti. ben ise sohbet ederken neşesini, posteri imzalamasini, guler yüzünü, esprilerini, mütevazıligini, hayatim boyunca unutamam.

  bir solotürk gösterisi izlemediyseniz cok sey kacırdınız demektir. eger gösteri izlediniz yusuf abiyle tanışmadıysanız daha büyük bisey kacırdınız demektir.
  gösterinin videosunu izlerken babamın 'yauv adam bisiklet sürer gibi f16 kullanıyo vay anasını' dediğine şahit olduğumda ben gururlandım bide ben kullansam kesin yusuf abi kadar mütevazi kalamazdım buna eminim.

  ve de bi yerlerden bu yazıyı okuduğunda da yok canım bu arkadaş abartmış diyiceğine adım gibi eminim.

  yolun açık olsun abim birgun tekrar karsilasiriz inşallah...
 • ingilterede yaptığı iniş bir yana harmandalı ile adını aklıma kazıdığım pilot. ankara 29 ekim gösterisinde karşımda f-16 ile harmandalı oynayarak duygulandırmıştır ve hala o görüntüler aklımdan çıkmamaktadır...
hesabın var mı? giriş yap