• veganin muhtesem super otesi sarkisi. sozleri zaten mukemmel. yani burdan da anliyoruz ki derdimizi anlatirken illa da yuzun kizarmis canin acimadi mi gibisinden sozler yazmadan da eski sevgiliyi patlatabiliyoruz.
  • vega'nın ikinci albümünün güzel sarkılarından biri.

bende bu kadarı varsa
    ... ve bu kadarı bu adama azsa,
    zat-ı aline bir gün birisi "dur" desin.
    o gülüsü o densiz edasında tatmin göremedim hic asla.
    o gülüsünde o bakısında...
    kurumus hersey kurumus, can vermis
    muhabbetine hic doyulmaz.
    bak, senin gitme zamanın gelmis
    ayrılana yolu sorulmaz.
    beyaz mendil falan sallamazsam ne olur üzülme.
    beni düsünme, aman düsünme.
    beni bir daha asla düsünme.
  • kime yazıldığını bilmiyorum ama beraber böğürerek söylerken herkesin aklında hep birileri olur.
  • "saygin kisi" anlamina gelen, arapca kökenli bir söz.
  • bir süpriz yapılarak "savaşa hiç gerek yok"un tam kadroyla olmasa da söylendiği 14 subat duman vega mor ve otesi konseri'nde bu parçada vega'ya aylin aslim ve burak güven vokal yapmıştır. yalnız yurdum konserlerinde alışılageldiği üzere soundcheck geciktiğinden ve lapa lapa yağan karın altında bekletilen seyirciler soundcheck'i dinlediğinden parçaya burak güven'in eşlik edeceğini anlamışlar ve süprizi kalmamıştır.*
  • yıllardır başımızda bulunan politikacılara üstü kapalı göndermeler yapan, konserlerde mendil sallayarak dinlenince daha bir enerjik olan, çok akıcı bir nakarata sahip, tatlı sert'in sert kısmı.
  • "dünyadaki herkesin "zat"ı alidir. çünkü insan halifetullahtır. sıfatı bozuk olabilir ama zat'ı değil. sıfat düzeltilebilir."

(bkz: ömer tuğrul inançer)
  • ikinci çoğul şahıs (siz) anlamında kullanılan hitap biçimi.
  • vega cidden zamanın ve mekanın ötesinde bir grup. 50 kere üst üste dinle yine baymaz. ya da zaten 50 bin kere dinlemişsindir, 1 yıl geçer playlistte görür açarsın, kalkıp yine aynı heyecanla dans edersin, veya uykuya dalmadan önce bir tek şarkı daha atayım dersin, yine gider, yine üzmez.

her şey bir tarafa gitar solosu değil de riff'i diyorlar galiba, sözlerin olmadığı bir yerde çalıyor hani, dinleyenler bilecektir,

işte sırf orası yeter be.

böyle tak kulaklıkları, kapa gözleri, dünya umurunda değil...

vega yeni albüm yapsın.
hesabın var mı? giriş yap