• tasvirinde en cok kendisine uber yakisan biyigini hatirladigim, anadolu topraklarinin gordugu en akilli diplomat. hep bir hain gibi gosterilip ters kose yapan misir elcisi.

(bkz: ramses)
  • gümbür gümbür geliyor bence, çok çok başarılı bir ses, güzel bir albüm, be my man klibi de yorumu da çok tatlı olmuş.

(bkz: beautiful imperfection)
  • şans eseri dinlediğim muhteşem ses. kendisinden az önce de, bir başka muhteşem ses olan michael kiwanuka'yı dinlemekteydim. youtube playlistleri çok yaşasın!

bu gece bir başka güzel. ha, ben deney raporu yazıyorum, o ayrı.
  • özellikle the way i feel ve bimpé parçaları ile insanın tüm gerginliğini bi' anda alabilen kadın.
  • ege ve akdeniz bölgelerinde ayşe isminin yaygın ve geleneksel söyleniş biçimi. vurgu tarzı a'şa diye yazıya dökülebilir. hemen yanı başında öteki kaba söylenmiş isim hatma var. başka yerde karşılaştığımı hiç anımsamadığım ayha söylenişi var bir de, yazıya yaklaşık olarak ay'ha- (veya son hece uzatılıp ay'haa) biçiminde vurgusuyla geçirilebilir. bu ayha'yı söyleyen başka kimse değil, hala çadırda yörüklük yapan kıtırımcı veli'ydi, olasılıkla eskil bir gerçek söyleyişin kalıntısıdır. tokat zile acısu köyündeki kadim aleviler anşabacılılar da bu ayha türevini çağrıştıran bir ada sahipler. bizim yörede özellikle çukur çeylen'de ş harfi yerine h harfi kullanma bolluğu/çılgınlığı göz önünde bulundurulunca bu ayha'nın ayşe'den de önce aşa'nın eşdeğeri olma olasılığı epey akla yatıyor.

hakkındaki bir mani aşağı yukarı şöyleydi:
    aşabişiri*
    damdan daş düşürü
    aşı bişirmeden taşırı
    aşanın bişirdiği yemekler karın şişiri

benim için ayşegül'ün kısaltması ayş, ayşe'nin kısaltması ise aşa'dır (aşa kırsal, ayş kentli).

(bkz: eşe), ayşam
    (bkz: havana/@ibisile)
    (bkz: hosatlı)
    (bkz: eci/@ibisile), anşabacılılar, anşa
    (bkz: gök gözlü/@ibisile)
  • bu kuru üzüm hatunun live in paris diye bir albümü, o albümünde de feeling good şarkısının çok tatlış bir cover'ı var ama youtube'da yok. spotify kullanan koç yiğitler ve ponçik kızlara tavsiye olunur.
    alıcan evde besliycen bunu. çok tatlı hatun.
  • a'şa: gözleri dumanlı
  • bambaşka bir sanatçı.

benim gönlümde apayrı bir yeri var gerçekten. beni daha önce bu kadar içten etkileyen kaç tane şarkıcı var diye düşünüyorum da herhangi bir cevap bulamıyorum. sanki ailemden biri, sanki uzun zamandır tanıdığım yakın arkadaşım, sanki kız kardeşim... öyle sıcak, öyle dokunaklı... keşke diyorum, bir 5 dakikalık fırsatım olsaydı kendisiyle konuşmak için; kendisine canı gönülden teşekkür ederdim.

hala da dinlemediyseniz daha fazla mahrum kalmayın. inanın insanlar bu güzelliği keşfetsin, alsın bulsun dinlesin diye duvarlara yazasım geliyor albümünün adını.

(bkz: beautiful imperfection)
  • dinlediğimde vitamin etkisi yaratan, bana iyi gelen güzel ses. bi de enfes bi natural mystic yorumu vardır ki her denk gelişte bi sonraki şarkıya geçiremeyendir, canımdır.
hesabın var mı? giriş yap