• taciz iddiası haberiyle ilgili:

adı geçen eski sekreterimiz şirket işleri için verilen ek kredi kartını şahsi işleri için kullanıp, muhasebenin bunu farketmesi üzerine ofisimizden kaçmıştı. başta “borcunu” ödeyeceğini söylediği halde sonradan ödememek için taciz suçlamasında bulunacağı tehdidinde bulunarak, alacağımızın peşine düşmememizi istedi. bu tür bir tehdide boyun eğmediğim için tamamen asılsız bir taciz suçlamasında bulundu. savcılık konuyu inceledi, kendi getirdiği -çalışanım olmayan- tanık dahi kendi aleyhine ifade verdi, ofise hiç uğramadığım bir gün kendisine ofisin ortasında sözlü tacizde bulunduğumu iddia etti, yalanı belgeleriyle ispat ettiğim için savcılık takipsizlik verdi, yapılan itiraz da benim lehime reddedildi.

bu şahsın yaptığı hırsızlık için ceza davası açıldı, devam etmekte. hakkımda iftirada bulunduğu ve bu da yasal mercilerce tespit edildiği için, iftira da suç olduğu için o konuda ayrıca suç duyurusunda bulunacağım. ilaveten alacak davamız da devam ediyor.

o nedenle şok suçlama değil, şok iftira söz konusu. bu iftira da yargı tarafından tespit edildi.
  • bak kanzuk, 1999 yılından beri ilk defa sözlük yazarları sözlüğün yanında değil. ne ekersen onu biçiyormuşsun değil mi? örgütlü aktroller her türlü hukuksuzluk ve kural tanımamazlıkla sözlükte çirit atarken, muhaliflerin sesini kestiniz.

hadi siyaseti bırakıyorum, adamın biri bi mafyanın mekanında dayak yedi diye başlık açtı hak aramak için, adamı leyla yaptınız. noldu şimdi haksızlığa uğrayan siz olunca, ekşi tarihinde ilk defa yazarlar sizin yanınızda değil.

sözlük 1 sene kapalı kalsın unutulup gitmekle kalmayıp, kötü hatırlanacaksınız.

birlikte büyüdüğümüz sözlüğü, son 5 yıldır iktidarın borusu öten bi yere çevirdiniz, şimdi sıra size geldi.

yanınızda değiliz.
  • (bkz: kanzuk)

hiç unutmam bir keresinde yazdığım entryi favorilemişti. o gün anlamıştım kendisinin önemli birisi olacağını.
  • insana, devletin bile tanımadığı özgürlük ortamını sağlayan insan. herkes kendilerince kutsallaştırdığı şeylere saygı bekliyor. birisi dinci, birisi atatürkçü, birisi partili, birisi takımlı, birisi milletçi, birisi devletçi... herkes kendi değerine saygı bekliyor. evet olması gereken bu. ancak herkes kendisinden olmayan değere özgürce atıp tuttuğuna göre itiraz etmenin yerine kendi görüşlerini yazsın olsun bitsin.
  • biz bilmemkaç yazarın ip adresini savcılığa zaten verdik dediği an kendini bitiren adamdır. zaten sempatik bir tip değil ancak madem kendine ekşi sözlüğün avukatı yakıştırmasını uygun buluyor o zaman ekşi sözlüğün avukatlığını yapsın ssg'nın değil.
  • hatun kişi sanılarak kendisine doğru yürünmemesi gerekiyor.
  • gut hastası dombili, sen kimsin de badem bıyıklılarla anlaşmaya kalkıyorsun oğlum adamlar kimleri yedi senimi yemeyeceklerinimi sandın. 10000 yazar verince herşeyin huzur içinde çözüleceğinimi sandın. sarı öküzü birkez verdin artık siktin sözlüğü eyledin viran.
  • öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler gibi ufkumu katlamıştır.

sözlük başak purut'a devredildi denince, ''güzel, kadınlar bazı konularda daha titiz olur. belki küfürden arındırıp, tasarımı daha güzel yapabilir. '' tadında bir düşünceye kapıldım. başlığı okurken ''ulan bu entryleri bir yerden hatırlayacağım, dürüm.... dürüm.. dürüm.. kanzuk!'' aydınlanması yaşadım.

o cüsseye bu isim gitmiş mi?
    o cüsseye başak diye mi sesleniyorlar?
    aklımda deli sorular..

hayırlı olsun.
  • gerçek başak purut kadındır, dürüm yerken gülümseyen kanzuk nickli kişi ise yahudi kökenli yossi kohen'dir.

(bkz: bu kadar dürüm yiyecek ne vardı?)
hesabın var mı? giriş yap