• 1984 doğumlu fransız bir arkadaş. yaptığı müzik r & b ve soul olarak kategorize ediliyor. otherside, seven nation army gibi parçaları tekrar yorumlamış.
  • bir gün türkiye'ye konsere gelirse ölmüş dahi olsam mezarımdan çıkıp konserine gideceğim sanatçıdır.

son 20 yılın neredeyse en muhteşem coverlarından birine imzasını atmıştır: frank sinatra'nın i've got you under my skin şarkısı. şarkı öyle muhteşem bir şeye dönüşmüş ki, orijinalinden bile güzel. ki, orijinalinin frank sinatra olduğunu tekrar hatırlatırım. şuradan canlı performansını izleyebilirsiniz.
  • yaptığı müzik ve kendini dinletme bakımından nouvelle vague'a inanılmaz benzettiğim fransız müzisyen. tarzları her ne kadar farklı (biri lounge'a biraz daha yakın diğeri ise soul'a) olsa da yaptıkları coverları dinleti bakımından birbirine benziyor. coverladıkları parçalar orijinalinin yoğunluğundan ziyade daha soft ve rahatlatıcı bir hale geliyor. seven nation army'e yaptıkları cover bence orijinalinin çok çok üstünde ve çok daha güzel.

http://www.youtube.com/watch?v=wdwily7y8l4&ob=av2n
  • dinlenilebilir soul-pop yapan fransız şarkı yazarı ve şarkıcı genç. tavsiye edilir...
  • soul'a yeni bir renk getirmiş mi? getirmiiş. ses de yorum da çok iyi değil mi? evvet çok iyi. çok da şeker mi? evvet hem de ne şeker. aman piyasa olmasın böyle kalsın şımarmasın. şapkasını yediğim.

ha arethalar jamesler tinalar..onların yeri ayrı, ama yeni nesil seslere de bi kulak vermek lazım.
  • hangi tür yaptigini bilmem ama harika müzik yaptigini bilir, savunurum. gün sonunda bütün yorgunlugumu ve hüznümü silip atan, yerine icime asik olma hissini ve dans etme istegini dolduran insandir. lord we know cok güzel sarkilarindan biridir.
  • sesini biraz john legend'a benzeterim, soul yapan eğlenceli bir tip.

gregory porter'la yaptığı grandma's hands düeti muhteşemdir.

link
  • i've got you under my skin (frank sinatra cover)'i öyle bir seslendiriyor ki, parçayı adeta yaşıyor. dinleyeni de darmaduman ediyor. şu an olduğu gibi. düştüm yine. peyderpey dağılıyorum, engel olamıyorum. bu versiyonunun spotify'da olmaması beni kahrediyor.
  • en sevdiğim şarkısı walk the line
  • güzel sesli bir abimiz. akustik sevenler için biçilmiş kaftan.
hesabın var mı? giriş yap