• sikilacci olarak tanımlayabileceğimiz seviyede bir oyun olan ve hedef kitlesini ekşici özenti ve hayalperestlerden seçen vasat oyun. bence bu oyun utanç kaynağıdır dünya oyun cemiyeti için.
  • lise yıllarımda hastalık derecesinde bağımlı olduğum oyun. bu oyun yüzünden az internet kafe kapılarında sürünmedim. o zamanlar evde bilgisayar yok tabi. yaz tatilinde kardeşimle beraber iki aylık bir çaba sonunda babamı bilgisayar almaya ikna edince en çok evde red alert 2 oynayabileceğime sevinmişitim. bilgisayar eve geldi, heyecanla kurduk ve çalıştırdık. bilgisayar açılırken elimde red alert 2 cd'si heycandan titriyordum. açılır açılmaz red alert 2'yi kurdum ve çalıştırdım. oyunun açılış background'ındaki kızıl bulutlar arasından süzülen zeplinlere baktım uzaklaşıp. 2 ay süren babamı ikna çabalarım esnasındaki umutsuzluğum ve o hep hayalini kurduğum açılış ekranı geldi aklıma, aynı hayalimdeki manzaraydı ve gerçekti. işte ilk kez o zaman inanmıştım hayallerin gerçekleşebileceğine. akabinde sabahtan akşama kadar ben, akşamdan sabaha kadarda kardeşim oynadı bir ay boyunca. vardiyalı olarak abandık bilgisayara, sağlammış bana mısın demedi emektar. hala gözümün önüne gelir; bayaz kasa, beyaz tüplü philips monitör, beyaz klavye ve mause. lüks bir şeydi tabi o zamanlar. çevir sesi ile internete bağlanılan dönemler. belkide her şey o zamanlar keyifliydi, beyaz bilgisayarlar döneminde. şimdiki bilgisayarlar hep siyah...
  • pardesülü sovyet askerleriyle özgürlük anıtını çevrelemenin büyük haz verdiği efsane oyun.
  • sol frame'de görmemle remake'i olsa tadından yenmezdi diye düşünmeme vesile olmuş efsanedir.üşüyoruz yuri reğiz.
  • geliştirilebilir stratejileriyle hala günümüzde bıkmadan oynadığım ayrıca aynı oyun sadece grafikleri yükseltilerek piyasaya sürülse ölene kadar vazgeçemeyeceğim oyundur. gameranger programı ile online oynanabilme özelliği de vardır.
  • intro konuşması şu şekildedir:

woman: mr.president, general hederele from pentagon.
    president: this is doogan.
    general: mr.president we have heck of a situation down here.
    president: how bad could it be ben?
    general: according to norad we've got soviet aircrafts coming out all directions and ground troops pushing up thru mexico. i don't know how they stuck on this.
    president: you better double check this with norad. this doesn't make any sense. i'll call the kremlin.
    general: will do.
    romanov: da, premier romanov here.
    president: what's going on over there alex?
    romanov: why mr.president? what do you mean?
    president: alex ehmm. you're throwing everything you got at us. we supposed to be allies you maniac. i'm the one who put you in the office.
    romanov: listen, i am not your pet mr.president. we romanovs have our legacy to consider.
    president: i don't give a nickel about your legacy. you call them off. alex? you call them off! you know we retaliate.
    romanov: oh, don't be so sure mr.president.
    general: derick. (ağızda kürdan. ne dediği anlaşılmaz)
    president: verification?
    general: we betcha.
    president: sweet mother. it's time to hit back. make it happen.
    general: yes sir. it's general carvial. soviet invasion confirmed. execute bomb charger zero one adam delta charlie.
    soldier 1: bad confirmation. missiles prime.
    soldier 2: armed!
    soldier 1: missile command. (yuri aklını alır)
    soldier 2: ten seconds to launch. open missile silos. jery what? we have to open the silos or the missiles explode and... the silo doors are closed. it's suicide.
    romanov: is it done yuri?
    yuri: no comrad premier, i t i s o n l y b e g u n .
    sonra hellmarch girer.
  • windows 7 üzerinde hamachi kanalı ile oynamaya çalışırken oyuncuları network uzmanı yapan gelmiş geçmiş en eğlenceli efsane bilgisayar oyunlarından biri.

diğeri için:
    (bkz: worms)
  • bugün daha akıllı bir ai ve daha yüksek çözünürlüğe oturan ama orjinal görüntülü versiyonu çıkartılsa parası neyse basıp alacağım oyundur
  • yuri paketi ile sıçış yakalamış (aslında yuri orantısız güce sahip olduğu için) ama orijinal versiyonu 10 numara olan oyun. red alert 3 yine vakit geçirmek için güzel fakat red alert 2 yuri's revenge olamaz o da.
    hala gameranger programı ile çevrimiçi oynanabiliyor. (oyun orijinal olmasa bile)
  • arkadaşlarla zamanında civardaki lisenin bilgisayar odasına sızıp yaz tatilinde çılgın partisini attığımız oyundur.
hesabın var mı? giriş yap