• içinde yeşil tanecikleri vardır, lakin ben tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. sert kırmızı şarapla iyi giden bir peynir cinsidir.
  • dandik roquefort* peyniri, ayni cognac orneginde oldugu gibi roquefort tescilli oldugı icin bu adi kullanamıyor.
  • hayatında hiç rokfor yememiş kişiye, tasarruf tedbiri kapsamında önce bunu yediriniz, begenmezse mühim diil, beğenirse "ki düşün yani bu sahtesi, orginali nasıl lezzetli hayal et bi" şeklinde gaza getiriniz ki rokforunuz heba olmasın.
  • yeşil tanecikleri bildiğimiz küf olan peynir.
  • nam i diger adiyla danablu. sevenlerin gayet leziz buldugu, sevmeyenlerin yanindan fellik fellik kactigi agir kokulu peynir.
  • rokfor imitasyonu olarak; küflü peynirler içinde, diğerlerine göre makul fiyata ve yontulmamı$ lezzete sahip olduğundan mütevellit envai çe$it yemekte malzeme olarak kullanılabilir.

*ızgara biftek üzerine sos
    *hamburger arasında kaplama (bkz: black and blue burger)
    *çiğ / az pi$mi$ sebzeler üzerine sos
    *pasta [makarna] veya risotto tatlandırıcısı
  • genellikle bulunan gramajı olan 100 gr'lık paketi (danablu markası ile çoğu markette mevcut), 2 tatlı kaşığı tereyağı ile kısık ateşte erittikten sonra, isteğe bağlı olarak kıyılmış maydonoz, bir çorba kaşığı arpacık soğanı veya bir dış kıyılmış sarımsak ekleyerek az pişmiş bifteğinize oldukça yakışacak bir sos hazırlayabilirsiniz,..
  • kilosu 35 tl'ye düşmüş olan enfes peynir. bu peyniri yedikten sonra hemen başka bir gıda almayın, tadı en az bir yarım saat ağzınızda kalır ve bu peynirin müthiş bir lezzet olduğunu anlarsınız.
  • turkiyede iki isirimliklari filan satiliyo anca orda burda halbuki ben boyle bir tane kamyon tekerlegi seklinde alip cevire cevire kemirerek yemek istiyom bunu
hesabın var mı? giriş yap