şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ey hayatım boyunca regl olmayacagım cunku şükür kocaman pipim var diyen erkek insan evlatları, sanıyor musunuz ki bu rutin sizi etkilemeyecek. sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz, biraz dikkat ve özveri ile yakınınızdaki kadınlarla ilişkileriniz regl yüzünden etkilenmeyebilir. buyrun kurallarınız :

  -mümkünse en yakınınızdaki bir kaç kadının regl dönemlerini ezberleyiniz, anneniz ve sevgilinizin örneğin. bu size kolaylık sağlayacaktır.

  -regl dönemindeki bir kadına asla ama asla ısrar etmeyin. oraya gidelim, şunu yapalım, bunu yiyelim demeyin. alacağınız tepki pek de hoşunuza gitmeyebilir.

  -bu dönemde kadınların psikolojisinin asla tam anlamıyla çözemeyeceğiniz bir hale geldiğini unutmayın, çözmeye çalışmayın sadece kabullenin. senin neyin var, amaan çok abarttın gibi cümleler kurmayın.

  -yanına giderken mutlaka bir şeyler alın, hoşuna gideceğini bildiğiniz bir şeyler. illa yiyecek olmak zorunda değil, uzun zamandır izlemek istediği filmin dvdsi kocaman bi çikolatalı pastayla beraber kadını havalara uçuracaktır.

  -asla ama asla ağrısını hafife almayın. tasavvur edemeyeceğiniz bir ağrıdır çünkü bu. ağdanın ne kadar acıttığını tecrube edebilirsiniz belki ama regl sancısı biyolojik nedenler yüzünden sizin malesef asla yaşamayacağınız türden bir şeydir.

  -unutmayın, regl olmasaydık eğer siz de olmazdınız. o yuzden saygılı olun, sakin olun, hoşgörülü ve sevecen olun, kırdırmayın kafanızı.
 • kural 1
  - regl dönemi ağrısız sancısız sıkıntısız bir hatun kişi bulana kadar aramaya devam et.

  kural 2
  - bulduğunda sakın ama sakın bırakma

  kural 3
  - oldu ya, uğraştın ama olmadı, birinci kuralı uygula.
 • çoluga çoçuga karışmayım diyorsanız reglinin düzenini bozmayınız, ipinize sahip çıkınız...
 • ey erkekler,

  öncelikli olarak unutmayın ki: (bkz: regl/@atay)

  sonrası çok zor değil. önce saygı duyun. sevgi ile yaklaşın. onlar ki bizim analarımız, onlar ki bizim çocuklarımızın anası.

  bir kısım biyolojik devinimin, fizyolojik etkisini yaşayan bu kişiler saygı duyulası kişilerdir. özellikle, başlamaya yakın davranışları değişecektir. atlatmanız gereken gün ilk gündür. o gün acının doruk noktasıdır. belki ikinci güne de yansıyabilir. unutmayın, zamanı tutun. yaklaşık 5 gün sürer ve her ay 5-7 gün geriye kayar.

  düşünmeye çalışın; normalden 3-4 santim daha geniş bir mide (taş gibi olmak suratiyle), hassaslaşmış göğüsler (ve onlar da büyüyor 2-3 santim kadar) ve hassaslaşmış bir ruh...

  olay sadece biyolojik birşeyin fiziksel etkisi değildir. kendileri bile farkında olmasalar da, aslında üretkenlikleri doruktayken, bunu meyvesiz sonuçlandırmak, her üreyebilen potansiyel annenin, kırılgan ve saldırgan olmasını doruk noktaya getirir. yaşayan organizmaların ilk amacı var olmaktır, sonra varlığını devam ettirmek... bu şansı, kanlı bir karışım ile dışarı atmak, pek bir ters kaçar metabolizmaya.

  bu süre zarfında, tatlı sözcüklerle daha anlayışlı davranmak, onları çok mutlu edecektir. zaten duygusal olarak tavan yapmış karşı cinslerimizi, üzmenin de mutlu etmenin de en kolay olduğu dönem bu zamandır. kutsal bir zamandır aslına bakarsanız. yani günahlarınızdan arınmak için de bu dönemi kullanbilirsiniz, sorunlarınızdan kurtulmak için de... tersi de mümkündür, işleri bok edip hem kendisini hem kendinizi beter derecede üzebilirsiniz...

  not: bütün ay başındaki bayanlar için bir adet çikolatalı,fıstıklı, krokantlı, muzlu, olmadı üzerine dondurmalı, kaymaklı, ballı bir pasta.
 • bir kavanoz nutella'nın regl olan dişi ravenous bugblatter beast of traal'ı bile uysal bir kediye döndürdüğü tarafımdan da saptanmıştır.. bulundurun.
 • ummugunu sikip bayiltin, bir kac gun boyunca da eter koklatin. uyandiginda daha uygar bir gelecege adim atmis olacaksiniz...
 • çok engin olmasada tecrübelerimle söylemeliyim ki sadece anlayışlı olmak güzel olmayabiliyor. önce bağrış çağrış kavga edilmelidir ( merak etmeyin bu kısmı karşı taraf halleder) sonra alttan alıp, anlayış gösterilmelidir.bu suyuna gitme işlemini bi hediye ile desteklerseniz kralsınız. hediye ne olabilir derseniz çikolata güzel ama hep o da olmuyor değiştirmek lazım.` : öğüt vermiyodu dostum öğreniyodum deneyerek`
 • tarihleri en az onun kadar kontrol edip olasi pms donemlerini onceden belirleyin. sonrasinda olasi tarihlerin bir iki gun oncesinden gorusmemeye yonelik bahaneler uydurun. hatta bahane de uydurmayin, tum programi buna gore yapin. ornegin toplanti tarihlerinizi buna gore programlayin.

  bir baska taktik, sozkonusu donemleri en az onun kadar manyak gecirmenizdir. o manyaklasirsa siz daha manyak olun, bastirin; siz onun degil o sizin regl semptomlarinizla ugrassin, hatta regl donemlerini korkarak bekler hale gelsin.

  eger manyaklasamiyorsaniz pms doneminin oncesinde hir cikartip butun bir pms donemini kavgali gecirin, kapris yapin.

  saygilar, sevgiler...

  hilmi hicsever - bosanma avukati
 • tek maddelik listedir.
  (bkz: sus)