127 entry daha
  • ilkinin yarısı kadar bile güldürmeyen film.
    çok çok az sahnede kahkaha attırabildi. hele ikinci yarı sinemada çıt çıkmadı, öyle sakin sakin oturup herhangi bir türk filmi izledik. sıcaklığına, sevimliliğine, doğallığına laf yok da, güldürü anlamında tam bir hayal kırıklığı.

http://hakikimuhabbet.blogspot.com/…ah-eyvah-2.html

edit : link
  • samimi bir filmdi.
  • doğruya doğru, türk sinema tarihinin en çok abartılan filmidir eyvah eyvah 2.

çeşitli nedenleri var elbet bunun; ilk filmin sıfır beklentiyle büyük iş başarması, kadronun tamamına yakınının türk halkının sevdiği isimlerden oluşması, doğu-ağa-töre üçgenine sıkışmış sinema-dizi endüstrisinin içinde bir serap gibi gelmesi, içinde küfür olmaması, film tanıtımının özellikle beyaz show'dan sonra tüm diğer filmlere örnek olacak derecede sağlam yapılması gibi..

ancak tüm bunlar filmi "söylenen" kadar güzel kılmaya yetmiyor.

bir kere filmde şöyle güldük böyle geberdik diyenlerin yaş ortalaması sanırım 15, çünkü benim izlediğim salonda akşam 10 civarı tamamen dolu olmasına rağmen öyle kahkahalar falan yükselmedi. skeç gibiydi, ufak bölümler halinde güldürdü birkaç kez o kadar. hatta bu film komikten çok duygusal, babam ve oğlum'da bile ağlamayan ben müjgan'ın arabada paketi açtıktan sonra ağlamasına dayanamadım. zaten özge borak da olmasa neye yarar bu film o da ayrı bir konu.

sözün özü şu ki bu kadar pompalanıp, insanları bu derece beklentiye sokup "işte insanlar bu filmde şöyle yarıldı böyle gül gül öldü" derseniz herkes son 20 yılın en komik filmini bekler. sonra da normal bir film gözümüze berbat gelir haliyle.

olmamış bence.
  • sözlükte yazılanlara bakarak gittim filme. arkadaş aynı filmi mi izledik diye düşünmeye başladım. tamam komik birkaç sahnesi var ama abartılacak kadar da komik bir film değil. sadece 2 en fazla 3 sahnesi güldürüyor insanı. hayır beğeni seviyem de çok büyük değildir yani. oyunculuklar güzel, geyikli güzel ama o kadar. bu arada salih kalyon ne güzel bir adamdır arkadaş. ben zafer diper hariç böyle oyuncu görmedim. bir insan her oynadığı rolü bu kadar mı gerçekçi oynar. ezel de bile bence tuncel kurtiz'den daha öne çıkmıştı. hakikaten mükemmel bir aktör. bu adamın başrolde olduğu bir komedi filmi olsun kesinlikle gişede başarılı olur. adam oynamıyor, yaşıyor yav.
  • son 10-15 yıldır eyyvah eyvah 1 dışında hangi türk filmine bu kadar çok güldük dedirten filmdir.benim aklıma gelen bir gora var ki onda da bel altı espriler vardı.son bir haftadır düşünüyorum bel altı olmayıp da beni bu kadar güldüren bir türk filmi olmadı son zamanlarda.kafamda bir haftadır karşılaştırıyorum yok arkadaş yok.hababam sınıfına kadar gittim.hatta son 20-25 yıldır bu kadar güldüren seviyeli bir türk komedi filmi izlemedim.
  • ata demirer'in eyyvah eyvah filminden sonra hıncal uluç'un eleştirisini dikkate alıp almadığını bilmiyorum ama istanbul'u hiç karıştırmayıp geyikli ve kaz dağlarının güzelliğini, halkını samimi bir şekilde ortaya koyarak kırıp geçirdiği bir film olmuştur.

http://www.sabah.com.tr/…vah_eyvah_ki_kacan_firsata
  • kasıklarınızı tuta tuta güleceğiniz, kahkahalara boğulacağınız, spontane esprilerle nefesinizi kesene kadar güldürecek bir film değildir. komedi filmi kategorisine girdiği için böyle olmak zorunda da değildir zaten. bir gora, arog, kahpe bizans da değildir*. güzel filmdir... filmin başından sonuna kadar yüzünüze bir tebessümü yerleştirilebilmesi ile güzel filmidir.
  • türk sinema tarihindeki en samimi komedilerden biri. mesaj kaygısı şusu busu yok. ilk filmden kalan yüksek beklenti insanları hayal kırıklığına sokan. ama bence bu film ilkinden daha güzeldi. film boyunca sürekli güldürecek diye bir şey yok zaten durup durup birden kopartması lazımdı onu da güzel yapmış.
    özellikle o sondaki duygusal sahneler krema gibi olmuş filmin üstüne salt komedi de olmamış böylece!
  • son 20 yılda güneydoğu temalı filmlerden ve dizilerden bıkkınlık gelmiş bünyelere ilaç gibi gelmiş filmin ikinicisi ve daha güzeli.
  • almanyada, almanca altyaziyla izledigim film` :cinemaxx harburg` . birincisi ceviriler cok komik ve sacmaydi. fazladan bi de onlara guldum. asil merak ettigim nokta su; ilkini kanyonda tiklim tiklim bi salonda herkes yerlere yatarak izlemistik. artik kahkaha sesinden bazi yerleri kacirmistik. ama burda yari dolu bir salonda benim disimda anira anira gulen yoktu pek *. sinemada gulme esigi dusuk bir insan olmam ve sinemadan filmden cok anlamamdan dolayi, merak ediyorum. biz mi cok gulduk o kadar gulunmeyecek filme, yoksa almanyada yasayan gurbetcilere o kadar da hitap etmiyor mu tarzi, esprileri vs.? iki onermenin dogru olma olasiligi da var tabi. almanya da izlemis baska yazarlardan bu konuda yorum bekliyorum. merak ettim cidden. son olarak da yari dolu salondan, sistemde bi ariza oldugu icin iki cifte ayni koltuklar verilmis. iki taraf da alttan almayinca hafiften bir tartisma cikti. o zaman kendimi istanbulda gibi hissettim. yuzumde de hayalkirikligi temali bir gulumseme olustu.
150 entry daha
hesabın var mı? giriş yap