• 4 sene önce yaptığım eylemdi. geçen sene de her şeyi bırakıp brüksel'e yerleştim, bir aksilik olmazsa 6 ay sonra her şeyi bırakıp eindhoven'a yerleşeceğim. daha öncesinde her şeyi bırakıp samsun'a da yerleşmiştim, sonrasında istanbul'a da yerleştim her şeyi bırakıp.

ben mütemadiyen her şeyi bırakıp bir yere yerleşiyorum ama temel sağlam olmayınca demek ki işte dikiş tutmuyor. 6 ay sonra hangi ülkede yaşayacağımı ben bile bilmiyorum.
  • geçen yıl yaptığım eylemdir. çok zor geçen bir yılın ardından, artık kapısının dışına adım atamadığım bir evi içinde barındıran, sokaklarını görmeyi dahi kaldıramadığım bir şehirden kaçtım ve yerleştim ankara'ya. küçük ama huzurlu bir evde tek başıma yaşıyorum burda. geldiğimden beri birçok vahim, üzücü olaya sahne olmuş olsa da; grisini doğup büyüdüğüm yerin yeşiline, mavisine değişmeyeceğim bir kenttir ankara.
  • yapabileceğiniz en güzel tercihtir.
    ama ankaralı olmayanın ankarayı sevmesi de bir o kadar zordur.
    biri lazımdır biri sevilmelidir. ankara'da yaşamak sevince, sevilince muhteşemdir.
    dostluklarıyla tek geçer ankara halkı.
    sıcaklığıyla, öyle ortamcı sıcaklığıyla cıvıklığıyla değil, gerçek sıcaklığıyla, insanlığıyla, samimiyetiyle yaşatır ankara, yaşadığını hissettirir.
    temiz hissettirir.
    gri şehir dedikleri bu yerde gri en sevdiğiniz renk haline gelir.
    iyisi mi sen gel, yaşa da gör bütün bunları.
    anlatılmaz yaşanır çünkü bu şehir.
    sonra sen anlatırsın bunu başkasına, benzersiz bir şehir tutkusuyla.
  • gelmeyin lan dediğim. yok denizi yok, yok memur şehri, yok ölü şehir, yok gri şehir avm'den başka gidilecek yer yok vay efendim melih gökçek...
    bu kadar gömüyorsanız ankara'ya gelmeyin arkadaş, biz sanki bayılıyoruz hergün bu şehirde yaşamaya da ha bire gerçekleri yüzümüze vuruyorsunuz. sen ankara'ya gelme kardeş yozgat'a git.
    (bkz: sen gelme ulan ayı)
  • dünyaya gelen her çorumlunun fabrika ayarlarında olan güdü.
  • akademik kariyer mi işlek caddede büfe mi diye kendime sorarken, ne yaşadığım ne doğduğum ne de okuduğum şehir olmamasına rağmen stressiz bir hayat ararken bulduğum cevap.

(bkz: ankaratopia)
  • birisi sayesindedir. ankara yanında biri olmadan çekilecek şehir değil çünkü.

mutlaka biri vardır.
hesabın var mı? giriş yap