• bir siviyi agiz yoluyla sindirim sistemine dahil etmek.
  • sadece fiil olarak kullanildiginda alkol almak anlamina da gelir.
  • yerine göre amacı sarho$ olmak, dertlerden kaçmak veya tat almak olarak deishebilen, vicudu uyu$turma eylemi..
  • yeri geldiğinde alkol almak anlamına gelen kelime.
    eğer kötü birşeyler olmuşsa unutmak için içersin; iyi birşeyler olursa kutlamak için içersin ve hiçbir şey olmamışsa bir şeyler olması için içersin diye özetler charles bukowski.
  • dipte kalmış her duyguyu, her tortuyu itinayla ortaya çıkaran, seni seninle yüzeleştiren nadide eylemdir. kutsaldır.
  • özümsemek. içine çekmek ya da kumaşın rengi içmesi mesela...
    (bkz: bir olmak)
  • beni hiç benimle bırakmadın ki
    içtim ben de şerefine
    bir aşk idi sakladığım
    sona bıraktığım nefesime
    oynadım da oynadım sabaha kadar
    bir kadının hayal bahçesinde izinsizce
    ve hiç düşünme, endişlenme
    hala sakladığım aşkım vardı kimsenin bilmediği
    bakmadığı bir köşesinde
    içelim umursamadan kederleri
    kifayetsiz acıların gölgesinde açalım sofraları
    içelim heyhat içelim
    sen bir okyanus olsan ben bir balık
    ne sen beni bilsen ne ben seni
    sadece ve sadece içsek
    ..
    ..
    ..
    .
    ve bir serçenin ölümü ile ağlaması kaderin
    haykırması belkide kendince
    tüm bildiklerine karşı
    ve sen bir köşesinde sofranın
    bir de ağlayan kader
    ve ben
    içelim de içelim
    millet ne derse der...
  • türlü türlü versiyonları bulunan alkol alma eylemlerinin aynı mastar altında birleşmesidir.

içelim güzelleşelim
    çoğu zaman insanlar zevk için içerler.alkolün uyuşturduğu beyinde olumsuz düşünceler geriye atılır.insanın dili açılır,muhabbetine doyum olmaz.böyle anlarda sesin boktanlığına aldırış edilmeden şarkılar türküler söylenir,eğlence hat safhadadır.gecenin sonunda rahat bir uyku çekilir.bu anlayıştaki insanların bir yerden araklandığına kesin gözüyle bakılan sloganları "içiyorum o halde mutluyum"dur.

ben 6 yaşımdan beri bira içiyorum ulan
    bazı insanlar için içmek artık bir ritüel halini almıştır.bunlar sarhoş olmazlar,doyumsuzdurlar.normal insanlar belirli günlerde,çoğu zaman birşeyi kutlamak adına içerken,bunlar sadece vize haftası,karaciğer kanseri gibi özel gün ve durumlarda içmezler.yaratıcılıktan aciz mottoları "içiyorum o halde varım"dır.

içiyorum efkarlıyım
    ne kadar entelektüel de olsa insanlar çoğu zaman efkarlandıklarında alkol almaktan kendilerini alıkoyamazlar. genellikle bunu bir utanç sebebi olarak görürler ve kafayı dağıtmak,ya da tamamen sorunun içine gömülmek için içkiye sığındıklarını açıklamazlar.bu yüzden belki de en yaygın içkici tipi olmasına rağmen istatistiklerde aşağılarda yer almaktadırlar.böyle durumlarda genellikle kapasite aşıldığından, gece içilenlerin yanında katı partiküller de ihtiva eden mide içeriğinin klozete ağız yoluyla boşaltılmasıyla son bulur.

bugün içiyorum ama yarın hayvan gibi çalışıcam
    tamamen meymenetsiz, kendini kandıran içicilerden oluşan kitlenin söylemidir. "yüzbin kere tövbe eder yine şarap içeriz" insanlarından oluşur.vize veya final dönemlerinde katiyen yanlarına yaklaşılmamalı, beraber çalışma teklifleri türlü bahanelerle geçiştirilmelidir.
  • ekürisi için: (bkz: sıçmak)
hesabın var mı? giriş yap