• budistin duasının tutmaması nedeniyledir..
    budist duasıyla bu kadar demek ki..

tevekkeli somali başbakanını da çağırmışlar..
  • elektrik kesintisi kaynakli gerceklesmis. ulan bi jeneratir koysaydiniz bari.

dualar ise yaramamis demek ki. e ateist japinlar yapti, yemez öyle dua falan.
  • anlamadığım bu arızanın sözlükte neden fener alaylarıyla kutlandığı. bunda sevinilecek hiç bir şey yok. arızadır, giderilir. olmamalıydı, hele ilk günden. ama olmuş ve giderilmiş.
  • gülünç bir olay elbette gülünecek.

ey istanbullular gecikme için özür dileriz mevzuyu 1 asır geriden takip ediyoruz demek yerine;

asrın projesi dedin mi ?
    londra pekin arasını bağladık dedin mi?

e bu ne o zaman amk? buna gülmeyelim de neye gülelim. allah kaza bela vermesin ne diyelim.
  • marmarayı kullanma merakı inadımdan tanık oldum. acaba boğazın ortasında mı duruyoruz diye artık paniklemeye başlamışken kaptan en sonunda 'elektrik arızası var, sol kapıları açıyorum yenikapı istasyonuna kadar yürüyeceksiniz gibi bir şey dedi" o ruh haliyle çıkıp yürümeye başladık, sirkeciyi hangi ara geçtiğimizi zaten anlamış değilim(zaten bugün sirkeci durağı kullanılmıyordu), ufukta bir şey görünmüyor yürü babam yürü neyse ki yenikapı istasyonuna vardık bir geri baktım yeminle mesafe 100 metre değil bu nasıl işti anlamadım.
  • daha marmaray'ın 40'ı çıkmadan meydana gelen arıza.

40 dediysem 40 gün değil, 40 saat.
  • videoyu kendi ellerimlen çektim:
    http://youtu.be/adf1utykv6y

bi de foto var:
    http://i.imgur.com/6wrcry9.jpg
  • (bkz: olur öyle)
    aslında çok güzel fırsattı ama yine de siyasetten arındırarak yazmaya çalışacağım;
    bir makinenin/düzeneğin en fazla arıza çıkaracağı zaman ilk devreye alındığı zamandır. arıza olur, tabiatında vardır bu işin. ancak olası arızaları elimine etmek için tüm testlerinin, aşırı yükleme dahil, defalarca, evelden yapılması gerekir ki, ticari faaliyete geçtiğinde bunun gibi sorunlar yaşanmasın. belli ki aceleye getirilmiş, bazı testler yerine getirilmemiş, veya dizayn edildiğinden daha fazla iş beklenmiş.
    bütün dünya ayağa kalktı iki kıta deniz altından birleşti, bilmem nereden bilmem nereye demir yolu bağlandı falan diye. sen kalk ilk dakikada golü ye. yakışmadı. hiç hem de...
    kaldı ki olay, kabaca örnek veriyorum, tünelin su alması değil. öyle olsaydı türünün ilk örneğiydi, biz de şimdi öğrendik böyle bir sorun olasılığını dersin, bir yere kadar mantıklı bir açıklama olur. ama arkadaş, sen elektrikli treni yürütememişsin. çok ayıp, çok...
  • yabanci basinda falan yer alip almayacagini bir de treni itip itmediklerini merak ettigim vaka.
hesabın var mı? giriş yap