şükela:  tümü | bugün
 • salih guney ile hasan almaz basan alir'da oynamistir.. ayrica hakan balamir ile ali riza binboga soundtrackli yarinlar bizimde önemli bir rolu vardir... genelde aptallari canlandirir.. dokuk disleri ve kelini kapatan yana taranmis seyrek saclari, agzindan salyalar akan surekli acik agziyla bir kelaynagi andirir...
 • aydemir akbasla birlikte bir donem turkiye'nin en seksi erkegi, keza donem sinemacilari abazan turk izleyisisinin kendini ancak cirkin bir seks yildiziyla ozlestirecegini anlamislardir. (bkz: dam budalasi)
 • seks filmlerinde oynamak zorunda kaldığı için kendine bol bol küfür eden ve lanet okuyan tiyatro sanatçısı. parasızlıktan dolayı bu filmlerde oynarmış. evi bile yokmuş o zamanlar. ferhan şensoy'da kalırmış. ve omzunda ağladığı olurmuş ferhan ustanın. ben ferhan şensoy'un yalancısıyım.
 • kesinlikle hayrani oldugum adam...
  özellikle baldiz filmindeki performansi unutulmaz bir yesilcam emekcisi...
  ne vuruyon beaaa
  buba beeaaa repliklerinin hastasiyim...
 • çok iyi aptal insan rolü yapan rahmetli sanatçı.
  (bkz: ne kızıyon bee)
 • müfide inselel in babası
 • bir filminde ali şen (baba rolünde) mete inselel'in kara murat adlı horozunu kesip buna yedirir. ali şen "etin tadı nasıl, güzel mi?" diye sorunca, davaya uyanan eleman basar çığlığı "kara muraaat!, babaaaaa!"
 • çok iyi bir oyuncudur rahmetli; keşke ömrü uzun olsaydı da daha temiz işlerde yeteneğini gösterebilseydi.

  en iyi sinema performansını derlemişler ben de paylaşmak istedim buradan;
  http://www.youtube.com/watch?v=hfqpvfszxs0
 • başkaldıran kurşunkalem kitabından öğrendiğimiz kadarıyla, kılıbıklığı yüzünden ferhan şensoy'a ayıp etmiş rahmetli oyuncu.

  bilmeyenler ve kitabı okumayacaklar için özet;

  --- spoiler ---

  ferhan şensoy ve mete inselel beş parasız vaziyette bir gün rakı içerken tiyatro kurmaya karar verirler. mete inselel'in seks filmlerinden alacak senetlerini kırdırırlar (o dönemde hiçbir yapımcının oyuncuya nakit ödeme yapmadığını, 3-5 ay vadeli senet verdiğini öğreniriz burada) ve nakit para temin edilir. ferhan'ın nakit parası yoktur ama oyunun yazarı ve yönetmeni olacaktır. sözleşme bilmemne yapılmaz, bütün sözleşme karşılıklı güvenden ve kadeh tokuşturmadan ibarettir. provalar devam ettikçe mete inselel'in karısı kamuran inselel'in de oyunda asıl rolü oynamak istediği ortaya çıkar. ferhan şensoy kabul etmez. bir şekilde oyun başlar ve çok ilgi görür. sonra mete inselel'in para işlerini kontrol eden ve inselel'in deli gibi korktuğu karısı kamuran inselel, ferhan'ı işten çıkarır. elinde yazılı bir sözleşme vs olmayan ferhan şensoy da göt gibi ortada kalır, mete inselel karısına hop napıyorsun diyemez.

  --- spoiler ---
 • ferhan şensoy'un anlatımı ile;

  "ünlü tiyatro yazarı, galatasaray'dan ağbim sadık şendil'in evinde bir akşam yemeği. oraya yemeğe davet edilmemizi sağlayan mete inselel büyümemiş, çocuk kalmış bir adam. gereksizce iyi yürekli. bu yüzden hep aldatılıyor, kandırılıyor,kazıklanıyor.

  dolayısıyla müthiş kuşkucu, karar vermekte zorlanıyor. ya yanlış yapıyorsam düşüncesi, bir şeyleri yapmasına engel oluyor. hayatta çok aldatıldığı için, artık aldanmamak duygusuyla gayet mesafeli ve kuşkucu olarak yaklaşıyor olaylara.

  birlikte tiyatro kurmaya karar vermişiz, oyunu yazamaya başlamışım. o hala müthiş bir tereddüt içinde. beni biraz fransız buluyor ya da batıdan geldiğim için öyle düşünüyor, bana takılan fransa'dan gelen çocuk, isminin etkisinde.

  seks komedi denilen abuk filmlerden bezmiş durumda, tiyatro yapmak istiyor, ancak benim yüzümden türk izleyicisine fransız kalmak istemiyor. mülayim ve boyun eğen. çok ender isyan eden bir tip olduğu için, benim dediğimi yapmak zorunda kalacağını biliyor, bunun yanlış olmasında ürküyor. beni kırmaktan çekiniyor. onun için ölçüt olan insanlardan biri sadık ağbi."

  (bkz: başkaldıran kurşunkalem)