şükela:  tümü | bugün
 • siyaset bilimci. 1956 istanbul doğumlu. mülkiye mezunu. doktora tezi olan islamcılığın doğuşu iletişim yayınları tarafından kitap olarak yayınlandı. tanzimattan bugüne fikir hareketleri ve siyasi düşünceler tarihi ile ilgilenmekte. modernleşme çabalarımız, cemalettin afgani gibi isimler de çalışma alanına girmekte. en son geçenlerde modernleşme tarihimiz için "birileri bizimle dalga geçiyor. bu aslında bir şaka" mealinde bir şeyler söylemişti. şimdi gazi üniversitesi iibf'de profesör yanılmıyorsam.
 • ben bu adamı kendi halinde halim selim bir akademisyen zanrederken bu gitti tansu çiller'in danışmanı oldu. ki hem de ne danışman, çiller'in en eli kanlı olduğu dönemde "milliyetçi- maneviyatçı" söylem zerkeden iki isimden biri oldu. zannederim hep bu göreviyle hatırlanacak, yazık.
 • bir hocamızın hem bir ingilizce kitaptan hem de bu adamın kitabından bölümler okuyarak birebir çeviri yaptığını, bunu dipnot olarak vermeyip sadece önsözde bu kitaptan da yeryer yararlanılmıştır gibi laflarla geçiştirdiğini göstererek "bu yaptığı hırsızlıktır ve elinizde bu adamın kitabını görürsem sizi sınıfta bırakırım" demesiyle kendisini öcü ilan ettiğimiz kişidir.
 • tansu çiller'in danışmanlığını yaptığı sırada, doğubatı dergisinin ilk sayısında yazdığı makaleyi 14. louis'den bir alıntıyla, "devlet benim" diyerek bitirebilecek tıynette birisi.
 • bir ara hatta uzun bir ara türkiye günlüğü dergisinde yazardı. belki hala yazıyordur, bakmak lazım.
 • susurluk patlak verdiğinde çiller'in söylediği ''devlet için kurşun atan da yiyen de şereflidir'' sözünün yaratıcısı olduğu, bir dönem gazi iibf'de öğrenciler arasında muhabbet konusu yapılmış olan şahsiyet,iyi hoca..
 • zaman gazetesinde haftada bir yorum kosesinde yazıyo artık kendisi.
 • 78 lerin ulkucuabilerindendir. ankara'da yayinlanan genc arkadas dergisinde türklükle ilgili yazilar yazıp, universitelerdeki çalışkan ülkücülerin özellikle korunmasını savunmuş kişidir aynı zamanda. neden? cunku ulkuculerin de aydin'lara ihtiyacı varmış.

  daha sonra çiller ve turk islam cizgisine gecince eski ülküdaşları tarafından kınanmıştır. kangal kopegi ni de turklerin milli sembolü yapma fikri bu zattan çıkmıştır ayrıca.

  ha bir de tansu ciller'e vatan icin kursun atan da yiyen de sereflidir vecizesini söyleten bu kişidir. demek ki neymiş? insan prof olsa bile aşırı milliyetçiliğinden bir şey yitirmiyormuş.
 • recep peker zamanından beri chp faşisttir tespitini yapan prof
 • hrant cinayeti sonrasinda tarti$ma programlarinda etrafa sagduyulu munevver profili firlatan akademisyen. milliyetcilik dairesi etrafina yerle$tirdigi pozitif cumlelerle savunduklarina sempati kattigini saniyorsa oldukca yaniliyor. cenazeye katildim ama hepimiz ermeniyiz diye bagirmadim. ne i$in vardi o zaman orada diye sorarlar adama.