• reflü tedavisinde de kullanılan bir ilaç. ayrıca kadıköyde 43 milyon, eminönünde 26 milyon etiketle gördüğüm ilaç... (bkz: nasıl yani)
  • panto latince de bütün anlamı veren kelimelere ön ek olarak gelir,

1.pan-, pas-, pasa-, panto- : tüm, bütün, tamamı

pancreas (pankreas): iç ve dış salgı salgılayan bez

pandemia (pandemi): bir hastalığın çok ülkeyi birden kaplayan salgın hali

pantophobia (pantofobi): herşeyden korkma
  • bu ilacı bulanın yaşlılığında bakıcısı olayım amk 10 yıldır neredeydin sen emmioğlu.
  • 32 haftadır kesilmeyen reflüyü bir günde kesti... mucize ötesi , bulandan allah razı olsun. rahat uyuyorum rahat yiyorum ve içiyorum. boğazımdaki o yanma hissi yok artık. çok şükür
  • hatrı sayılır fiyatlara satılıyor, sürekli kullananlar için bu biraz kötü. ama özellikle stresli dönemlerde çantamdan çıkaramadığıma göre işe de yarıyor. nerde o deli gibi yanma hissi, nerde sürekli hıçkıracakmış gibi nefesini tutup durmalar, bulantılar, ben onu yiyemem ki bunu içemem ki demeler.. silip süpürüyor hepsini.
  • bitmek bilmez reflüm sebebiyle mahkum olduğum ilaç. kendisiyle düzeyli bi beraberliğim olsa da, son birkaç haftadır içinde bulunduğu imaj değişikliğiyle -kapaklı silindir kutudan, tepesine bastırılarak paketten çıkartılan normal ilaç şekline dönmesiyle- can sıkmıştır. çok kullanışsız lan, diğerinin bi şekli vardı.
  • bende gastrit var. bu ilaçtan kullanıyorum. sabahları geğirdiğimde sanki ağzıma kan kokusu geliyor. kullananlardan benzer durumu yaşayan var mı?
  • yaklasik 2 ay kullandim mide reflu ve sorunlarımı cozdu fakat birakinca sikayetlerin azalmis sekilde devam etti.
    bir aktarin tavsiyesiyle zeytinyagli kudret nari kullandim sikayetlerimi 1 haftada aldi. smdilik kullaniyorum bu karisimi. 2-3 haft daha kullanacagim .
    tavsiyem size. eger bu tur sikayetleriniz varsa doktora danisarak bu ek karisimida kullanabilirsiniz.
  • (bkz: pantoprazol)
  • palto manto arası kışlık bir giyecek.
hesabın var mı? giriş yap