• 90'lı yıllarda kanvas kotlarının tanınmasıyla başarıya ulaşan bu marka, günümüzde laleli piyasasında varlığını dışa açıklıkla sürdürmektedir, gerçekten de red apple falls olmuştur.
  • bir snow white* resmi yiyeceği
  • (bkz: big apple)
  • profilo alışveriş merkezi'nin en alt katında bulunan, her şeyi alma isteği uyandırma anlamında hayatımda gördüğüm en güzel mağazalardan biri. içeri girince "bunu da almak istiyorum, bunu da, bunu da, ha bunu da alcam tabi" diyorsunuz. ancak fiyat etiketine bakınca pantalonun 500, tişörtün 200 ytl olduğunu görünce ister istemez çoğunu* bırakıyorsunuz o ayrı.

bir de şöyle bir olay var; pantolonlarının %90'ı maalesef yüksek bel, paraya kıymayı göze alsanız bile yüksek bele garezi olan düşük bel hastası bir insansanız hemen bırakıverirsiniz. belini düşürmeyi filan teklif ederler ama aklıma asgari ücreti getiren bir pantolon için öyle bir risk almayı ben göze alamadım, siz bilmiyorum alabilir misiniz.

edit: her sezon her şey süper olmuyormuş onu anladım. ama büyük çoğunluğunun süper olduğu gerçeği değişmemiş. ne çok spor, ne çok şık; ne çok sade, ne çok gösterişli; tam ideal, tebrik ediyorum.
  • quentin tarantino'nun yazdığı/yönettiği filmlerde karşılaştığımız sigara markası. pulp fiction'da neredeyse karakterlerin tümü bu marka sigara içer, diğer filmlerinin de çoğunda ya bir karakter bu sigarayı içmektedir ya da bir red apple reklam nesnesinin yakınında rol kesmektedir.
  • 2000 senesinde dershanelere gidenlerin hafızalarına kazınmış, dershane çıkışlarında paçası kıvrılarak altta dkny ayakkabı, üstte twetty ile kazaklarla ve kolda lacoste çantayla kombinlenerek giyen bir kız sürüsü oluşturmuş ve türleri diken diken eden markadır.
  • onuncu nesil yazar.
  • the hateful eight filminde tütün versiyonunun kalitesi ele alınır.
  • lisede bana bir arkadaşımın verdiği alüminyum gövdeli, normal tükenmez kalem görünümlü, mavi bir uçlu kalemin markası. görünüşü güzeldi ama fazla kaliteli değildi.
hesabın var mı? giriş yap