şükela:  tümü | bugün
  • cnntürk'te taha akyol beyefendinin sunduğu eğrisi doğrusu programında; gerek konuyu açıştaki ısrarına, konudan bahsederken akacağından korktuğum ligalarına ve gerek ise, hem sayın taha akyol beyefendinin, hem de sayın başbakanımız recep tayyip erdoğan beyefendinin yüzlerindeki engel olamadıkları tebessümden anlaşıldığı kadarı ile ihtimal dahilindedir... en azından beklenti, niyet, talep ve arz açık açık hissedilmiştir...

--- spoiler ---

''kiziniz sizi dinlendirmek bakimindan sümeyye ne yapiyor size? ''

''kızım bu noktaları seven isteyen arzu eden, bunun için de master'ini bitirdikten sonra bir çalışması oldu. birleşmiş milletlerde staj yaptı. bunları tabi o çok arzu ediyor. bu benim de işime geliyor aynı zamanda çalışmalarımın içerisinde. belediye başkanlığım döneminde olsun özellikle o fakir aileleri ziyaretimi de biliyor. bu dönemde de hem yabancı basını takip ediyor, bizlerle ilgili neler var. yabancı basının bizlere bakışı nelerdir. zaman zaman bazı görüşmelere götürüyorum. notlarını alıyor, daha sonra baba şu şöyle olursa daha iyi olmaz mı diye soruyor. tabi eleştirileri de var. bazen sakin ol da diyor. ama bu gayretlerinde bakıyorum cesur. özetleri falan aktarıyor. kendilerinden memnun ve umutluyum. ''

''politikaya hazirlaniyor mu? ''

''türkiye'de zaman belki bir çok şeyi gösterecek. gerilim gerilim bunlar konuşuluyor ya bu ülkede parlamentomuz biliyorsunuz bazı travmalar geçirdi. bu travmalardan sonra kimlerin bu olaylara nasıl baktığı ortada. başörtü sorununu ben çözerim diyen chp'nin aym'ye başvurduğunu biliyoruz. baykal'ın da imzası vardı, kılıçdaroğlu'nun da imzası vardı. ben söyledim bu konuda gel hemen 13'ünde meclis başkanılğı'na müracaat yapın biz sizin arkanıza takılalım, yollarınıza gül döşerim. mhp'de herhalde bu işe aykırı davranmaz. gerekirse uzlaşma komisyonu kuralım, bunu başaralım. bu sorun bu ülkenin önünden kalksın. bazı yerlerde ağlıyorlar, bizi de ağlatıyorlar. bu batıda yok.''

torununuz ahmet akif, politikaya girmesini istermisiniz?

neden olmasın. ahmet şuanki haliyle çok sempatik. babasına benzetiyorlar herhalde. ben çok teşekkür ediyorum.

--- spoiler ---

http://www.ihlassondakika.com/…rdetay.php?id=308895
  • üç kuşakla sınırlı tutulması anlamsız olan olgu (bkz: saltanat)
  • ilk işaretinin, son osmanlı padişahı 1. recep tayyip erdoğan pankartı olduğu düşünülen ihtimaldir...
  • ikinci kuşakta gemicilik sektorünün beklenmesi gereken önerme.
  • rte'nin ufak ufak dolmabahçe sarayı'na yerleşmesi haberleri ile, hafiften kıllanılmış ihtimaldir...
  • 12 eylül 2010 referandum sonuçları ile düşük ihtimal olmaktan çıkarılmış, olası olasılıktır...

şüphesiz ki; %60'ı dar gelirli %13'ü işsiz mutlu ülke vatandaşını daha da mutlu edebilecek olasılıktır...
  • gayet de mümkün görünüyor. özellikle emine hanım ve sümeyye hanım'da bu potansiyel fazlasıyla var. emine hanım'ın sekiz yıldır edindiği deneyim, duygusallığı, tayyip bey gibi, bülent arınç gibi zaman zaman ağlaması... sümeyye hanım'ın kalkınma konularındaki bilgisi, annesiyle birlikte pakistan'daki selzedelere yardım götürmesi, bono'nun takdirini kazanması falan... hem siyasette üslup da biraz yumuşar bu sayede. neden olmasın?
  • --- spoiler ---

''başbakan erdoğan’ın kızı sümeyye erdoğan, tbmm’ye gelerek akp grup toplantısına katıldı. ankara kulislerinde sümeyye erdoğan’ın 2011 seçimlerinde akp’den milletvekili adayı gösterilebileceği konuşuluyor.

başbakan recep tayyip erdoğan’ın kızı sümeyye erdoğan, dün babası ile birlikte tbmm’ye gelerek akp grup toplantısına katıldı. babası ile birlikte son dönemde yurt içi ve yurt dışı gezilerine katılan, parti faaliyetlerinde de yer alan sümeyye erdoğan’ın 2011 seçimlerinde akp’den milletvekili adayı gösterilebileceği ankara kulislerinde konuşuluyor.''

--- spoiler ---

http://www.habercem.com.tr/…tvekili-mi-olacak-.aspx