şükela:  tümü | bugün soru sor
 • temmuz sonundan beri youtube'da yayın yapan bir muhteşem bir kanal.

  diğer 1. dünya sayaşı konulu kanal ve videolardan farkı, savaşı resmen hafta hafta takip etmesi - yani bütün savaşı anlatmaları 2018 yılının kasım ayını bulacak! düpedüz manyaklık.

  tanıtım videosu

  "i'll be your host for the next four years" diyor adam.

  her hafta yayınladıkları "haftanın özeti" bölümlerinin dışında, özel bölümler de koymaktalar zaman zaman. savaşın öncesindeki durumu anlattıkları "prelude to war" bölümleri; savaşta yer alan önemli kişileri inceledikleri portre bölümleri; savaşın belirli özellliklerini inceledikleri bölümler; bir de sunucu indy neidell'in seyircilerden gelen soruları yanıtladığı "out of the trenches" bölümleri mevcut.

  çok ciddi bir çalışmanın ürünü olduğu belli. izleyin, izlettirin.
 • youtube'de yayinlanan muptelasi oldugum tarih kanali. yuz yil once o hafta ne olduysa anlatiyorlar.

  resmen pazartesi gunlerini iple ceker oldum. pursyadaki alman ordusu ruslari dagitmisti en son ne kadar ilerlediler acaba?, kanal harekatina ingilizler nasil cevap verecek?, enver pasa'ya sarikamis hezimetinden dolayi bir yaptirim olacak mi? gibi sorular var aklimda. resmen 100 yil once istanbul'da oturup haber bekleyen biri gibi takip ediyorum savasi. "enver, yapma enver, kisin ortasinda oradan cephe mi acilir?" gibi yorum da yapiyorum.

  bu savasi hafta hafta anlatma olayini ben ilk olarak new york times'in abd ic savasi icin yaptigi disunion serisinde rastladim. onlar 150 yil onceden haber yapiyordu, savas cok ilgimi cekmese de takip ettim. simdi birinci dunya savasi cok daha ilginc geliyor. buradan sayin tarihcilerimize sesleniyorum, kafa kafaya verin bu seri bittigi zaman (2018) kaldigi yerden osmanlinin son gunlerini ve cumhuriyetin kurulusunu anlatin, bir adet aboneniz hazir burada.
 • 1. dünya savaşı'nın başlangıç tarihi olan 28 temmuz 1914 ve bitiş tarihi olan 11 kasım 1918'i referans alarak, 28 temmuz 2014'te yayına başlayıp 11 kasım 2018'de bitecek şekilde haftalık videolar yayınlayarak gerçek zamanlı olarak 1.dünya savaşını anlatmayı amaçlayan youtube kanalı. takip etmeye değer.
 • aşağıdaki link vasıtasıyla kendilerine destek olabileceğiniz güzel proje;

  http://www.patreon.com/thegreatwar

  aylık 2500$'la daha iyi grafikler ve 3 kere kontrol edilmiş bilgilerle karşımızda olacaklar.
  aylık 5000$'la daha fazla özel bölüm çekimi ve karmaşık konulara değinme şansını elde edecekler.
  aylık 10000$'a erişilirse bazı bölümlerin gerçek mekanlarda çekileceğinden bahsetmiş indy neidell.

  şu ana kadar aylık 1779$ toplamaktalar.
 • zaten takip etmekte olduğum bir kanaldı ancak mustafa kemal atatürk ı who dıd what ın world war 1? adlı videolarıyla yaptıkları işi tekrar takdir ettim. orada burada paylaşılsa da daha fazla insan izlese.
 • hafta hafta birinci dünya savaşında olan gelişmeleri anlatan, aynı zamanda out of the trenches adında bir soru-cevap bölümleri, birinci dünya savaşında önemli yer tutmuş ve ilginçli kimseleri anlatan özel bölümleri falan olan bir youtube kanalıdır kendileri.

  https://www.youtube.com/user/thegreatwar

  1 senedir aktif yayında olan bu kanal savaş 4 sene sürdüğünden dolayı 3 sene daha sürecek haftalık videolarıyla. ben geride bıraktığımız iki günde bütün videolarını izledim, siz de izleyin gençler. conrad von hötzendorf gibi dallamaların varlığı falan anlatılmadı bizlere lisede. hoş, lisede öğrendiğimiz bilgilerin içinde tarafsız bilgi yok ya, neyse. ortamlarda ben belgesel çok severim falan diyebilirsiniz hem bu kanalı takip ederseniz, ona göre.
 • kısa ve derin anlatımıyla beni benden almış youtube kanalı. on dakkikalık yayınlar yapmış ama 2 saattir durmadan izliyorum ne olacak bilmiyorum.

  sadece yayınlarıyla değil sosyal media kullanmalarıyla da çok başarılılar. yorumlara cevapları, gelen sorular için ayrı program yapmaları falan şahane. bravo.
 • varlığından bi kaç hafta önce haberdar olduğum muazzam kanal. amacım sene bitmeden kanala yetişmek ama zor olacak sanırım. tarihle azıcık ilginiz varsa mutlaka izleyin.