• geometrik desenli kıyafetlerin, amerikan futbolcusu omuzlu ceketlerin adamı thierry mugler. fransızdır, bence kesinlikle geydir. sırtı asimetrik dekolte elbiseleri senelerdir tasarlamaktadır. dominant ve tavır sahibi görünmek isteyenlere hitap ettiğine inanıyorum.
  • moda endustrisinin ne kadar zorlu ve yipratici oldugunu kanitlamak icin cesitli okazyonlarda dile getirilen "baksana koskoca thierry mugler bile modayi birakti parfum satiyor." cumlesinin oznesi.

fakat bu lafi duyan kisi bir an dusunmeli, kendisine sunulan bilgiyi sinamalidir. thierry amca gercekten de kariyerini sonlandirdi ama, bunun nedeni artik eskisi gibi ragbet gormemesi midir, yoksa parfumlerinden muazzam para kazandigi icin calismaya ihtiyac duymamasi mi?

mugler'in ilk parfumu olan angel 1992'de clarins tarafindan satisa sunulmustur. bugun bile marie claire okurlarina gore* en sevilen kiz parfumu angel'dir. binbir turlu sisesi, envai cesit collector item'i vardir. ben bile bol param olsa kendi parfumum olan ck one'in graffiti'sini alacagima angel'in special edition'inini alirim. ya da alirdim, artik almamin bir anlami olmaz. ya da hala alirim. bilemiyorum. ozel hayatim ayri bir konu.

sonucta angel'in piyasaya surulmesiyle baslayan ortaklik o kadar karli olur ki, 2000 yilinda thierry amca ismini-cismini clarins grubuna satar. bugun angel, angel innocent, a men ve cologne'dan olusan bir gama ismini vermis olan thierry amcamiz kesinlikle fransizdir, belki geydir, asla hayvanlar uzerinde test yapmayandir ama en cok da "modayi birakip parfum satmayan"dir. en azindan ben oyle olmasini diliyorum.

bir baska 14 mayista yine bu baslikta gorusmek uzere hoscakalin sevgili angel muptelalari.
  • thierry mugler ,maison tombolini ye satildiktan sona artik sadece ismi kalmis, tamamen italyanlasmistir. thierry mugler femme tarihe gomulmus, onun yerini ise thierry mugler pédé almistir.
  • (bkz: innocent)
    (bkz: angel)
  • şimdi en çok -hatta sadece- poison ve lou lou gibi iç bayıcı koku kraliçelerinden angel ile anılması ne acı olan seksenlerin fetiş modacısı. george michael'ın podyumda geçen "too funky" klibini hatırlayınız, veya helmut newton fotoğraflarındaki nadja auermann'ı ayaklı seks objesine dönüştüren kıyafetleri. osmanbey'de bir mağazada ayakkabıların arasında üzerinden siyah krokodil (o zamanlar krokodillerin yaşam hakları kimin umurundaydı ki?) bir şimşek geçen mor ayakkabıyı elime aldığımda içinde adını görmüş, ayağıma geçirip bu neden girdiğimi bilmediğim feci mağazanın taklidini üretmek üzere alıp da yeterince satılabilir/üretilebilir bulmayıp indirimde rafa atıverdiği besbelli bu bir çift hazinenin -hem de 36 numara!- ayağıma tam oluvermesiyle eksiksiz bir külkedisi sevinci yaşamıştım. 3 kuruşa aldığım o mugler ayakkabıları çok çok demode olana kadar giydim, sonra kimbilir hangi hibe kıyafet yığınının arasında kime nasip oldu ama artık küt topuklu ve burunlu platform ayakkabılarla aşk yaşarken bir gün yeniden fena halde moda olacaklarını nereden bilebilirdim? allahtan annem benim gibi değil, 80lerin olmasa da 60ların modasını recycle etme şansımı değerlendiriyorum dolap diplerinden.
  • genellikle, angel, alien gibi ağır ve farklı şişe tasarımlarına sahip parfümleri olan kozmetik markası.
  • yeni çıkardığı ''womanity'' kadın parfümü baştan çıkarıcı.havyar ve incir notalarının birleşimi ilginç ve farklı kılıyor sanırım.banyodan sonra body lotion ile parfümün birlikte kullanılması müthiş iyi hissettiriyor.şişe tasarımı da çok başarılı.favori parfümlerden olacağına bahse girerim.
  • angel isimli ağır ve iğrenç bir parfümü en çok tercih edilen yapmayı başarmış marka.
    ancak angel ne kadar ağır ve bana göre nefret edilesi bir parfümse alien bir o kadar muhteşemdir.
    böyle odunsu çiçeksi, müthiş kalıcı, çarpıcı ve özel bir parfümdür. en iyiler listemin ilk sıralarındadır.
    özel gecelerde kullanılmak için yaratılmıştır adeta.

hele o şişesi yok mu ah o şişesi mor renkli bir mücevher gibi.
  • bugün seviştiğim bir kızın "angel" adıyla kullandığı parfümünün üreticisiymiş.

birkaç değişik tropik meyve tadı aldım, az da baharat ama iyi harmanlanmıştı gerçekten.

zor durumlarda, diş macunu bulamadığınızda ağzınıza sıkabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap