• iddialar inanılmaz. olayın özü bir vakıf kuruyorsun eğitime destek amacıyla. nüfuz kullanarak karşılığında rant vererek bağışlar topluyorsun. sonra bu bağışları eğitim dışında keyfi olarak harcıyorsun. bunu görüp soruşturanı darbeci olarak nitelendiriyorsun. tüm bunlardan haberi olan ve olmayan 20 milyon insan seni destekliyor. desteklemeyen vatan haini oluyor. insan gerçekten ama gerçekten hayret ediyor.
  • yolsuzluğun, hırsızlığın, yani vatandaşa yapılan montajın beyanıdır. bizim millete* siken yarandığı için, her şey açıkça meydanda olmasına rağmen önemsenmez.
  • türkiye'de desteklediğim nesin vakfı'nın aylık gideri 70-80.000 tl arasında olup bu giderin en az 30.000 tl'si nesin vakfı'nın kendi kaynaklarından karşılanıyor (telif hakları ve gayrımenkul gelirleri) olduğunu dikkate alırsak aradaki fark olan 40.000tl (18.100 dolar) eğer ortaya çıkan bu para nesin vakfına gelseydi tam tamına 16574 ay yani 1381 yıl yetecekti dedirten durumdur. eğer siz müslümansanız ben nesin'in yolunda ateist olmayı tercih ediyorum dedirten durumdur.
  • skandaldır. kaynağı rasyonel ilkeler çerçevesinde (kedidir kedi, belki adama kitap vermişlerdir) açıklanamayan her para gibi kirli paradır.
  • muhtemelen 10 dolar muhabir banka bank of newyork swift masrafıdır.
  • bizim üzerimize oynadıkları oyunun küçük bir bölümüdür. güneş balçıkla sıvanmaz. elbet birgün onların oyunu tamamen ortaya çıkar. inandıklarını söyledikleri değerlerin sahibi üzerine yemin ediyorlar sözüm ona. oy veren ve kendilerini destekleyenler oylarını esirgememiş olsa da artık hepsinin kafasında artık bir soru işareti veya kabul var:

1. o yapıyorsa bir bildiği vardır.
    2. o halifedir buna hakkı var.
    3. götürüyor ama çalışıyor.

burada ne söylense boş. bu üç şeyden birini savunarak onlara destek veren muhafazakar kitle sözüm ona islam adına hiç birşey bilmeyen zır cahildir. halife hz. ömer'i bile doğru yoldan saptığında kılıçlarıyla düzelteceklerini söyleyenleri tanımamışlar, bu konudaki ahkamı bilmeyenlerdir.

daha ne günler görecektik?
  • bir sevgi olayı.

o değil de şimdi eksik kalan 10 doları yolda falan bulsam ne mutlu olurum lan! bi haftalık sigara parası amk.
  • baktılar ki yolsuzluk,rüşvet vb. durumlar milletin iradesinin umrunda değil artık açık açık söylüyorlar. "yurt dışından bağış" o halde iş yeri kurup işletmeye çalışacağına yada bir firmada maaşlı köle olacağına hemen bir vakıf kurup bağış beklemek lazım her türlü daha karlı gibi duruyor.
  • hangi derneğin bu kadar bağış alabildiğini merak ettiren olay.

benim bildiğim, ancak bill gates gibi insanlar -o da bazı derneklere- yüksek meblağlar bağışlıyor.

aynı zamanda, hükûmetin "kedidir kedi" politikasının devamıdır.
  • 100 değil "99 milyon 999 bin 990 dolardır" çünkü nakit teslimatı yapan arkadaş 10 dolar taksi parası vermiştir.
hesabın var mı? giriş yap