şükela:  tümü | bugün
 • ohaa herifte de ne fantezi varmış dedirtir insana.

  not: hanım ablanın da maşallahı varmış. devam etse tek seferde yılanın tamamını alacakmış.
 • erol taş'ı canlı olarak karşısında görünce zalim ağa deyip kovalayan izleyicilerin tepkisine neden olan bir başka film sahnesi.

  bu coppola filan da sanatçı değil canım; nedir öyle, birinin yatağına o uyuyorken kesik, kanlı at başını yerleştirmek filan? cık cık cık! sapık, psikopat bunlar hep.
 • dostoyevskinin raskolnikofa yasli bir kadini oldurtmesinden dolayi kendisinden kadin ve yasli dusmani seklinde nefret edenlerin devrime sola falan akli yettigince sallamasi durumu. dostoyevski mi? bu katil bozuntusu mu yani yazarmis peh.

  sagci degilim ama solculardan gicik kapiyorum. :)
 • teknik olarak christopher reeve'in uçması gibi bir şey. etik olaraksa bu tür sahnelere karşı çıkanların olması gayet normal.

  güney'in ilgili sahnede, kızı gözlerinin önünde tecavüz edilip öldürülmüş, failleri aramakta olan, memlekette hatırı sayılır bir kabadayıyı canlandırdığını eklemekte fayda var, ki fantastik seks partileri organize eden bir muhabbet tellalı rolünde olduğunu sanan da çıkmasın.
 • dönemin sinema sanatının estetik kaygısı bambaşka bi' tartışma konusu olabilir pek tabi. diğer taraftan sinema sanatında avangarde'ın estetik kaygısı üzerine kafa yorabilecek kapasitede iseniz de ilgili sahne üzerinde eleştirinin amına koyabilirsiniz.

  öyle mi peki? sanmam.
  tecavüz sahnesindeki kötü adamlara "gözün kör olsun şerefsizzz" diye sitem eden nine tribinde adamlarsınız. o yüzden ciddiye alınmıyorsunuz, bunu bi' düşünün bence.
  aynı zamanda içinde pornografi olan hiçbir şeyi de kabul etmemişsinizdir, hiç ergen hallerinizde pipinizle de oynamamışsınızdır siz. toplumun ahlak çerçevesini ve sinemanın çeperlerini baştan yazabilecek kapasitede olanlarınız vardır belki.

  sizi bi' kategoriye dahil etmek istiyorum ama cidden olmuyor be gençler, öyle bi' kısırdöngü; aynı ülke üzerinde yaşayan insanlar arasındaki bakış açısı/zeka eğrisinin aha böyle uçurumlarda olduğunun tespitine gerek zamanlar...
 • filmdir, gerçek değildir, gerçek gibi algılatılmak istenmiş, çeşitli yorumlar eklenmiştir.
  bu sahneden dolayı oyuncu ve senaristi sapık ilan edenler, matrix serisinde (bkz: matrix felsefesi) kendilerini arayıp bulabilirler.

  filmdeki sahne ise, fiziken imkansız olmasa da uygulamada zordur. yılanın derisi aynı balık gibi pullarla kaplıdır. sokmasına sokarsın ama çıkarmak için kuyruktan asıldığında pullar ters yönde olacağından çengel gibi etrafını da birlikte getirir. yani filmdeki kadın gibi ucuz kurtulamaz (ki yarım metre almış be :) kuku muku rahim vajina haşat olur.

  peki bir gün içine yılan kaçarsa nasıl çıkarcan? gerçektir. ahanda burada (bkz: içine yılan kaçmak)
 • hareket tek başına yeterince cinsiyetçi dursa da bundan dolayı yılmaz güney'i cinsiyetçilikle suçlamak için filmin geri kalanına da bakmak gerek. acaba filmde daha sonra bu cinsiyetçiliğe karşıt söylem geliştiriliyor mu diye. geliştirilmemişse cinsiyetçiliğin kralını yapmıştır.

  düzeltme: durumu anlatan girdi gg gerekçesiyle silinmiş. anlaşılan yönetimdeki yılmaz güney lobisi rahatsız oldu.