• bir erkeği elde etmek, bir ilişkiye sahip olmak, erkeği elinde tutmak vb. kalıbına sahip cümleleri kurarak kadınları bu düşünce şekline yönlendiren birini gördüğümde üzülüyorum.

keşke kendisinden danışmanlık alan kişiler yorum yazsa da binlerce kadınla çalıştım başarısının gerçekliğini öğrenebilsek. ilişki çözümlemesi böyle mesaj gönder, böyle davran, aramalarına dönme vb. gibi bir şey olamaz.

* sizi sevmeyen bir erkeğin sevmesi için taktik yapmak yerine sizi sevmeyen bir erkeğe tutunma çabanızın kaynağını fark etmelisiniz.

* size değer vermeyen bir erkekten taktik yaparak değer görmeye çalışmak yerine değersizlik hissinizin kaynağını fark etmelisiniz.

* sizinle bağ kurmak istemeyen bir erkeğin size bağlanması için taktik yapmak yerine kaçıngan bağlanan erkeklere çekilmenizin kaynağınızın fark etmelisiniz.

* size saygısız davranan bir erkeğin size kibar davranmasını sağlamak için taktik yapmak yerine sözlü şiddeti ilk nerede ve ne zaman deneyimlediğinizi fark etmelisiniz.

her gün taktik yaparak ilişkiyi sürdürmezsiniz. bir gün mutlaka gerçek benliğiniz açığa çıkacak. diyelim çıkmadı, yalanın ağır bir enerjisi vardır. karşınızdaki erkek ne anladığını fark etmese bile yalan enerjisinden dolayı sizden uzaklaşacak.

mesajlara geç dönmek, aramalara geç dönmek, ilgilenmiyormuş gibi yapmak, özgüvenliymiş gibi davranmak vb. bir süre sonra daha çok üzülmenize sebep olacak.

davranış kalıplarınızın kaynağını fark ederek çözmenize yardımcı olacak kişilerden danışmanlık alın.
  • bugüne kadar 7 iliskimde de kendisini dinledim sağolsun ama bende biraz zeka kıtlığı olduğu icin ya da aşırı zeki olduğum icin bilemedim, iki ayrı tavsiyesini bir potada eritmek istedim çünkü basketbolcu severim.

flörtleştiğim adama “su an 1.5 adana yiyorum çok terledim ve seni düşünüyorum” yazdım. çocuk bana “bir daha bana yazma” dedi. çok moralim bozuldu.

sanırım ayrı ayrı söylemem gerekiyordu. umarım 9. iliskimde başaracağız. uyumak yok babacan atak batak yatak.
  • aylar, yıllar sonra teslim oldum kendisine.

arkadaşlarım yollayıp duruyordu, "ay" diyordum "bu antipatik, çok bilmiş adamı niye yollayıp duruyorsunuz bana... pek de sevimsiz bi şey... bırbırbır ahkam kesiyor"

ah papatyam, ah çiçeğim, ah künefem... bilemedim ben o zamanlar. keşke dinleseymişim. (insert adil yıldırım gülme efekti: hah!)

bazı yorumları aşırı cinsiyetçi ve klişe; onlara kulağımı tıkadığımda çok keyif aldım. şerbet oldum şerbet!

adil geographic şeklinde, çok güzel hayvan betimlemeleriyle derdini tertemiz anlatıyor. kendisini tanımayanlar için küçük bir oryantasyon yapıyorum.

şerefsiz burcu erkeği: sırtlanlar
    kadın sevmeyi bilen alfalar: zambiya aslanları
    yeni görüşmeye başlanan adamı deneme süreci: kirpi kapanı
    odun, kalas tipi erkek: meşe

25 altı kadınlar: (eskiden "ergen"miş, bozuldukları için değiştirmiş) papatyam
    25+: künefem, çiçeğim

hayatımızda adilciğim gibi kankişlerimiz olsaydı, erken uyarı sistemi niyetine abone olur, kıçımıza saplanan birtakım acılardan paçayı kurtarabilirdik.

neyine kıl oldum?
    1) italya muhabbetine. anladık bebişim. anladık künefem. italya. si. senyör terim.
    2) örnek verir ayağına kendini övüşüne. "bende bitti mi bitmiştir." "herkes kıza yazdı ben yazmadım, o da beni seçti." "ayrıldığım kız geri döndü ben yüz vermedim."
    sen neymişsin be adil, a a a?!
    3) kadın saçı, kıçı, kıyafeti üzerinden yorumlar yapmasına ve bunları aşşşırı cinsiyetçi bi tonla ele almasına. saçının yan tarafını kazıtmış kısa saçlı bi kadına, asker arkadaşı muamelesi yapması mesela son derece beklendik, standart bir meşe tepkisi. okey, uzun saç hoş geliyor olabilir göze ama dişilik eşittir budur, geri kalan herkes/her şey kınalı yapıncak, ahretlik bacı olur diye bir şey yok (saçlarım uzun, no kuyruk acısı)

el özet: erkek dünyasından, hiç kıvırtmadan, olduğu gibi her şeyi anlattığı için çok hoşuma gitti. kendine has bi tarzı var, insanı yakalıyor. tevazuyla örttüğü bir kibir var ama şeytan tüyünden yırttı bu seferlik.doğru yere dükkan açmış, türk erkekleri epey sıkıntılı ve dolambaçlı. türk kadınlarının da kafalar allak bullak. video altı yorumları beni bitirdi. çekirdeği mısırı filan al sırf yorumları oku... öyle güzel kafalar.

kezban premium oldum ama mutluyum. gece gece epey güldüm sayesinde.

sırtlanlara serengeti düzlüklerinde iki çift lafım var beyim. şu an adil kota kullanımıyla adil yıldırım tedrisatından geçiyorum, dönüşüm muhteşem olucak.

o değil de büyücülere falcılara para kaptıran akademisyenin izinde gidiyormuşum gibi tövbe estağfurullah bi his var içimde... du bakalım...
  • bir arkadaşımın önerisiyle kendisinin youtube'taki videolarını izledim. "erkekleri ilk görüşte aşık eden formüller, erkeğin kalbini eriten üç mesaj" gibi saçmalık ötesi başlıklarda güya yaşam koçluğu veriyor bu adam!

videolarının temasında "kaçan kovalanır" gibi abuk bir mottoyu benimsemiş. eminim ki izleyen insanların birçoğu bu adamın tavsiyelerine göre ilişki yürütmeye çalışıyor.

kaçıyorsanız ve kovalanmak istiyorsanız bu bağlanma stilinizle alakalı, üzerine çalışmanız ve yardım almanız gereken psikolojik bir konu. siz sırf kaçıyorsunuz diye sizi kovalayan bir adamın ya da kadının da bu konuda aynı şekilde yardım alması gerekir.

kuracağınız açık iletişim sizi doğru bir ilişkiye götürür ya da o ilişkide kalmanızı sağlar. bu tarz adamların önerdiği taktikler ya işe yaramaz ya da yarıyormuş gibi gözüküp elbet bir yerde patlar.
  • kesin burayı okuyordur kendisine kısaca “geç bunları” demek istiyorum. booommbooşş işler çünkü boomboş. teknikle taktikle bu işler zaten bir yere kadar ki o yere kadar bile olmamalı zaten, eminim bu konuda büyük bir çoğunlukla da hemfikirizdir. geçen bir videosuna denk geldim, merakımı celbetti izledim. adı “erkekleri aşık eden cümleler” gibi bir şeydi sanırım. neyse demiş ki cümlelerden biri bana söylendi; “beni burdan alıp götürür müsün?” idi cümle:) ya tamam hayatın sırrını vermeni beklemiyorum senden ama sen zaten iyi giden mutlu bi ilişkinin içindeymişsin ve kız da bunu söyleyince iyice hoşuna gitmiş be adilcim. inanamıcaksın ama bu kadar yani. bu kadar basit. sana o cümleyi söylemese de etkili bir bakış atsa sen yine “abi işte bu, olay budur” diyip video çekebilirdin. çünkü aşk tam olarak böyle bir şey zaten, an’larda saklı ve mantıkla, teknikle, taktikle açıklanabilecek ya da oluşabilecek bir şey değil. bi bakmışsın o saçını savurmuş ve sen aşık olmuşsun. bu yani. bu kadar açıklanamayan bir şeyi “ona şu cümleyi kurun size aşık olsun” basitliğine indirgememelisin zira aşka saygın varsa. neyse üff sıkıldım. zaten kelin ilacı olsa kendi başına sürerdi herhalde; evli barklı, mutlu, çocuklu bir adam olmayıp bu işlerin kompedanı geçinmek de çok ayrı bir özgüven gerçekten. hadi bunları da geçtim gerçekten güvende ve mutlu hissettiğin bir ilişkin var mı acaba? öff boş boş bomboş.
  • on numero tavsiyeler veren ilişki koçu. kendisini ve uydurma hikayelerini hiç sevmiyorum bu konuda dürüst olacağım.

ayrıca videolarındaki başlıklar çok itici, çok sinir bozucu kabul ammaaa bu adam, çoğu konuda dibine kadar haklı.

ben can sıkıntısından bazen de kendim istediğim için bilinçli olarak(yanlışlıkla mouse'a dokunup video açılmadı yani asgag) izledim. birçok videosunu da izlemişimdir.

eski sevgiliyi ayağınıza getirecek 5 madde diyor, sevgilinizin sizi özlemesini sağlayacak 3 madde diyor... diyor da diyor. başlıklar cafcaflı ama videoların içeriği gayet normal, medeni videolar.

adam açık açık söylüyor. seni üzüyorsa yol ver papatyam diyor, adamı darlamana gerek yok yoğunsa meşazına* dönememişse darlama diyor, trip atma diyor derdini açıkça söyle diyor. evlenmek mi istiyorsun, bi ilişkiyi bi adamı tanımadan evlenemezsin diyor. evlenmek bi başarı değildir diyor, toplum baskısıyla evlenmek hatası yapma diyor. ha tanıdın, evlenmek istiyorsun o zaman adama söyle niyetini diyor sonra da kendi yoluna git diyor. adama bağlama büyüsü yap, evlenmiyorsa evine çelenk gönder gibi abuk subuk şeyler de söylemiyor. ne var bu adamın söylediklerinde?

kafayı sizinle kıran, ulaşamayınca 628181. defa arayıp darlayan kadınlara "yapmayın papatyam" diyor. yok sensiz ölürüm, yok kolumu keseceğim gibi antin kuntin tavırlara girmeyin diyor.

"erkeği size bağlayacak on özellik" deyip de gidin büyü yapın demiyor adam. tatlı dilli olun diyor, trip yapmayın diyor, kendi hayatınız olsun, kendinizi sevin, çevrenizi genişletin, hayatınızdaki erkeğe pozitif olun diyor. daha ne desin yav bu adam.

sırtlan denen adamları anlatıyor. ilk buluşmadan cinsellik isteyen adamdan uzak dur diyor. seni tanımadan, sevmeden bi şeyler yaşamak isteyeden uzak dur diyor. ya sen uzak durmak istemiyorsan git seviş, kime ne. sevişmek isteyen sevişsin, adam bunu da söylüyor. sen duygusal bi insansan, ilişkiden beklentilerin farklıysa, sırf adamı kaybetmemek için sevişiyorsan bunu yapma diyor. ne demiş bu adam yav?

adam tüm ülke kızlarına kendinizi sevin, size saygısı olmayanla selamınız olmasın, cinsellik istiyorsanız yaşayın ama sizi sırf cinsellik için kullanan, evleniriz diye kandıran andavallardan uzak durun diyor. çok da güzel diyor.
  • 1 milyona yakın papatyası vardır. konu ne olursa olsun mutlaka italya'ya bağlar. 10 yıl italya'da kalmış mis mış. (bkz: aşağılık kompleksi) yaşıyor olabilir.
  • konuşma tarzı, cana yakınlığı ve dürüst olması paha biçilemez.
    ne kadar zararlı bir ilişkide olduğumu anlamama yardım eden adam. kendisiyle taşınma fırsatım olmadı maalesef ama her videosunda bir hayat dersi veriyor. videolarını izlerken onunla beraber istemsizce bende gülüyorum.

sırtlan erkeklerini gün yüzüne çıkaran adam gibi adam.
  • ekşi'ye konuk olmasını istediğim yazar-ilişki uzmanı. son derece bilgilendirici buluyorum kendisini. aslında ilişkilere dair hep bildiğimiz ya da bildiğimizi sandığımız şeylere değiniyor ama farklı bir bakış açısı ve üzerinde çok durduğu "üslûp" ile ele alınca doyurucu bir şey çıkıyor ortaya.

sırtlan erkeklerden bahsediyor mesela; kadınlara erkekler cephesinden haberler sızdırıyor, bilgiler aktarıyor. kendisi de son derece empatik, kadın ruhundan anlayan, efendi bir adam. normal şartlarda kitabı çıkmış ve ilişkiler adına ahkâm kesen tipleri dinlemekten çok uzak birisi olarak, videolarını izleyip sohbet ediyor havasıyla kendimce farklı bakış açıları ediniyorum. "hmm şurada doğru, burada eksik kalmışım..." diyebiliyorum.

genel olarak kadınlara hitap etse de erkeklere de kadınlar açısından yeni bir pencere açtığını düşünüyorum. fakat kendisi iyi bir gözlemci olduğu kadar iyi bir de dinleyici-okuyucu. okurlarının, yorum yapanların, kendine mesaj atanların hakkını yemeden tek tek ele alıp yeni konularını bu doğrultuda hazırlıyor. kendinden örnekler veriyor ya da yakın çevresinden. iletişimin ve üslûbun ne kadar önemli olduğu hususunu her seferinde altını çiziyor.

bu kadar gereksiz insanın başlık altı dolup taşarken bu adamın söylediklerine kulak verilmeli, hakkında daha çok konuşulmalı.
  • bana inanılmaz derecede çapkın biri gibi geliyor. kendi de nasıl buralara geldiğine şaşırıyordur. ne mezunu ki ilişki uzmanı olmuş. eğitimi yok sanırım, belli ki yaşadıklarından öğrendikleri.. :)
hesabın var mı? giriş yap