• seviyorsan git tecavüz et kanka. teşekkürler akp.
  • hangi tecavüzcü akpliyi kurtarmak için çıkarıldığını merak ettiğim yasa.
  • hiç düşünmediniz dimi?
    ne gibi travmatik sonuçları olabileceğini. ne gibi hastalıklı bir topluma dönüşeceğimizi..
    hiç düşünmediniz.
    artık tecavüzün rahatça bir şahsın yanına kar kalabileceğini düşünmediniz. zaten tecavüze uğrayan kız kirlenmiştir diye düşünebilecek aileler varken, kız istemese dahi "evlen bizi rezil etme" diyeceklerini düşünmediniz.
    ya da tecavüzcünün hapise girmek istemeyeceği için tehditle zorla kızı ikna etmeye çalışacağını.
    tecavüz vakalarının korkunç artacağını, susan korkan kadınlar yaratacağınızı...
    tecavüz gibi bir suçta indirime gidilmenin insanlık dışı olduğunu düşünmediniz...
    ya da düşündünüz ve bile isteye yaptınız. korkarım en korkuncu da bu.
    parmağı olan herkese bin lanet...
  • "bu boktan 'küçük yaşta evlendirme' kültürünü nasıl düzeltirim, çocuklarını 18 yaşından önce evlendiren ailelere nasıl göz açtırmam?" diye düşünecek yerde "ama o on yaşında kızı koynuna alıp on birinde anne yapan herifler hapiste çok mağdur ühühühü" diye ağlayan bir devletin hezeyanları...

tiksiniyorum!
  • tacizcinin cezasının ertelenmesini sağlayacak yasaya dair önerge.

kimden mi?

http://www.cumhuriyet.com.tr/…le_evlendirilsin.html

arkadaş, nedir bu gerileme, karanlığa gömülme çabası?

niye suç cezalandırılmaz da üzeri örtülmeye çalışılır?

taciz, tecavüz, istismar gerçekleşmişse devlet bunu nasıl yok sayar? evlilik olunca suç ortadan kalkıyor mu?

bu nasıl bir mantıktır, nasıl bir anlayıştır? bunlara kafa yorarken nasıl bir motivasyonunuz var sizin?

edit: skandal, tv'de şöyle muştulanmış:

http://www.haberaktuel.com/…ler-haberi-1017015.html
  • bunun altında akp'nin militan milletvekillerinin imzası var unutmayın bunu.tarih yazsın.
    bununla ne amaçlanabilir?
    hangi kamu yararı gözetiliyor?
    amacınız ne bi tarflarını bilmem ne yaptığımın çocukları amacınız ne sizin?

başka derdimiz yokmuş gibi bu tetikçi militan milletvekillerinin verdiği önergelerle sinirimizi iyice bozuyorlar.
  • bir kadın olarak tecavüzün bir kadının başına gelmiş en kötü şey olduğunu düşünmüyorum. ölüm var sonuçta.

bir gün başıma bu gelirse ölüm ve tecavüz arasında kalırsam tecavüzü seçerim. sevdiklerim yanımda olur. tedavi görmeye çalışırım. allah kimseye yaşatmasın... çok zor.

ancak tecavüzcüyle evlenmek mi ölüm mü derseniz hiç ama hiç tereddüt etmeden ölümü seçerim.böyle iğrenç bir şey olamaz.

bunu teklif eden zihniyetin ben ...

edit : dünya tatlısı üç kadın yazardan mesaj aldım. bana inanamadıklarını söyleyip, başlarına gelen iğrenç olayları anlattılar. herbirinin mesajını okurken nefesim kesildi.boğuldum ... sonra onlara hala fikrimin değişmediğini ama entryimi sileceğimi söyledim ki sildim de.( talepleri toparlamam doğrultusundaydı asla silmek değil ) ancak bu seferde sildim diye atarlandılar.tamam silmiyorum artık ... kalsın ... bu arada size bahsettim nedenler üzerinde çalışamadım ama hala aklımda... bir gün mesaj kutusunuzu yeşillendireceğim.
  • bu başlığın altında çıkan alakalı başlıklar bu, ülkenin tecavüz kültürü bu. buna engel olmaları gerekirken çanak tutuyorlar. çünkü akp bu ülkedeki çirkinliğin iktidarı. her şeyiyle.

bu ülkenin köyleri, kasabaları, her ücra köşesi "bakire değilsin sen artık" deyip tecavüze uğramış kızı o pislikle evlendirmeye kalkacak "etraf ne der"ci ahlaksız orospu çocuklarıyla dolu. mağduru korumak gerekirken daha zor duruma sokacak kanun çıkarıyolar ya gerçekten kafayı yiyeceğim gece gece.

edit: mağduru korumamakla ilgili en güzel yorumu twitter'da gördüm: "mağdurla değil tecavüzcüyle empati yapacak tabii ki, çünkü mağdur olmayacağından emin ama tecavüzcü olmayacağını kendi de garanti edemiyor."
  • laik ve araplıktan koparılmış bir devletin kanunları gereği 93 yıldır küçük çocuklara istedikleri gibi tecavüz edemeyenlerin, eş zamanlı olarak hükümetin tvsine adından ne bok olduğu belli vahdettin diye bir haysiyetsiz pedofili çıkarıp "bizim kültürümüzde kız çocuk regl olduğu an evlenebilir" diye anırtarak hem halkın beynine işlediği, hem de meclisten geçiriverdiği bir şerefsizlik. bence büyükbaşlardan birinin başı çocuk tecavüzüyle belada hatta, ondan böyle götleri tutuşa tutuşa savunuyorlar bunları o bok akan suratları, lağım gibi ağızlarıyla.

bakın adeta bir mongola anlatır gibi anlatıyorum: arap kültüründe kadın yoktur, kız çocuk yoktur, onlar için sadece delik var, cinsiyeti dişi olan her şeye rene magritte'in the rape tablosu gibi bakıyorlar. o pedofil herifin bizim kültürümüz dediği şey araplık. türkler'in, türkiye'nin en büyük baş belası, kadınların çocukların karanlığı, acısı araplık.
    kulağını aç iyi dinle, arap için 9-10-11-12 yaşındaki çocukla cinsel ilişkiye girmek, su içmek, yemek yemek kadar doğal bir şey. hastalık değil, skandal değil, nasıl bir milletse bunlar pedofili diye bir kavram yok literatürlerinde, tecavüz de yok, dünyanın erkek cinsel organı ekseninde dönmesi var. 11 yaşındaki çocuğa cinsel ilgi duymayı bir hastalık olarak tanımlayıp cezai yaptırım koyan batıya çok içerliyorlar. tam malum teklifin tartışıldığı gün kasıtlı olarak televizyona çıkarılan vahdettin de eğilimlerinden dolayı türk değil araplığa öykündüğü, araplığın kendisine sağlayacağı kimi isterse onu sikme konforunu düşündüğü için batıyı suçluyor.
    dün kanada'da yaşayan en yakın arkadaşım gecenin köründe beni arayıp "çok sinirliyim, arap bir çocukla bu çocuğa tecavüz konusunu tartıştım, kriz geçiriyorum ağlıyorum" dedi, çocuk sevgilisiyle birlikte yaşadığı, eğitimli olduğu için filan insan sanmış herhalde, pedofiliye tepki verir zannetmiş ve ağzının payını almış. "bir daha macera istersen rize'ye gidip meydanda çay dünyanın en gereksiz içeceği diye bağır, sadece ağzın burnun kırılır, sinirin bozulmaz" dedim ve kapattım.

"yapmışlar bir hata, kadın 3 çocuğuyla hapisteki kocasını bekliyor şu an çok mağdur :(" bahanesiyle bize empoze edilmeye çalışılan şey, 10 yaşından itibaren kız çocukların evlenmeye hazır olduğu. dünyada güçlü kadından daha tehlikeli bir şey yok onlar için, çünkü biliyorlar ki kültür de, inanç da, gelenek de kadın eliyle yayılır, dünyadaki tüm kadınlar birlik olup karar verseler 100 sene sonra bazı şeylerin* esamesi bile okunmaz. ne yapmalı? gözü hiç açılmadan, hayatta hiçbir fırsat elde edemeden ücretsiz ev işçiliğine sürüklenmeli, ayağına karılık, analık prangaları geçirilmeli ki kafasını kaldırıp bakamasın, bu düzende bir bokluk var diyemesin, düzeni değiştirmeye kalkamasın. dayaktan uslanıp, doğurmaktan yıpranıp, hizmetçilikten yaşlanıp hiçbir şey soramasın.

önlerine atılan her yemi boğazlarından geçmese de gerekirse boğazlarını yırtarak yutmak zorunda olan göt kılları başlamış yine "yasa herkesi kapsamıyor, mağdur aileler için, kendi rızalarıyla birlikte olanlar için, okumamışsınız, aptalsınız, yaşasın ahpardi" diye ağlaşmaya. kendileri de iyi biliyorlar ki bu yasa tecavüze uğrayan kız çocuklarının %90'ının hayatını tamamen karartacak. kız çocuk yetiştirirken en önem verdiği şey o kız çocuğu bekareti bozulmadan bir erkek ailesine teslim etmek olan ve ülkenin çoğunluğunu oluşturan aileler "tecavüze uğradı artık bakire değil, alan olmaz bunu, kullanmaya kalkarlar orospu olur" diyerek çocuğu tecavüzcüsüyle evlenmeye zorlayacaklar, bu kızlar kendi babaları, anaları, amcaları, abileri tarafından tehdit edilerek tecavüzcüsüyle bir ömür geçirmeye mahkum edilecekler.
    hepiniz biliyorsunuz, bozdağ da biliyor, fanatik reyizçi de biliyor, şirin payzın da biliyor, zeka erişkinliği olan herkes gerçeği biliyor.

çocuklarınızı koruyun, gidin garsonluk yapın, balık temizleyin, ikinci el eşyalar kullanın, gidin bir yerlerde kendinizi ateşe verin, çığlık atın ama çocuklarınızı koruyun. donakalıp üstüne doğru gelen çığa bakan dağcı gibi yaklaşan felakete aval aval bakmayın. ben beyaz yakalıyım, ne alakası var benim çocuğumla, başına bir şey gelse ben tecavüzcüsüne verir miyim onu diyip kafanızı rahatlatmayın, bugün bu yasayı çıkaran meclisin birkaç sene sonra "toplum düzenini sağlamak" bahanesiyle tecavüze uğrayan çocuğun tecavüzcüsüyle evlenmeye mecbur olmasını onaylama ihtimalini göz ardı etmeyin. hiçbir sonuca varmayan aptal kampanyalara online imza atmaktan başka bir şey yapın. bir şey yapın.
  • kadınlara seçme ve seçilme hakkı veren meclisten, tecavüzcüsü ile evlenip evlenmeme seçeneği sunan meclise.

yazıklar olsun.
hesabın var mı? giriş yap