şükela:  tümü | bugün
 • facebookta takip edilesi sayfalardan. güzel linkler paylaşıyor. bir de şöyle bir adresi var: http://gamlibaykussanat.com/
 • hijyenik ve kıl. (bkz: #10496835)
  "çarşafını al gel" dedim yine gelmedi öğrenci evlerimize.

  hani lisede herkes dersten kaçma kararı alır da, bir kişi kabul etmez ya. o derece kıl.o derece badi.
 • bir gün kendisi neoklasik ekonomik düşüncelerim sebebiyle, demokratik olgunluğunu unutup japon bahçesinin gölünde boğacak beni. halbuki ne severim onu. hijyen bir kıl olmasından mütevellit yere düşürdüğü çakmağını almadığından o çakmağı alıp başkasına hediye etmişliğim vardır. ama "kıl" dedik de diğer özelliklerini unuttuk:

  yakışıklı,efendi,kibar,entelektüel vs..

  yani, kızlaaar kime diyorum aloooo!
 • kalbimin yarısını kaplayan... iç dünya savaşımda yeteri kadar egemenliğini ilan edememiş "iyiler"imi, mecliste grup oluşturamayan sıfatlarımı taşıyan.. o yüzden ki artık bende olmayan, sayılmayan hasletler ona verilmiş. biz de birbirimizi bulunca o kadar "farklı" olmamıza rağmen özsel sebeplerden kenetlenmişiz. normalde, onun beni dövmesi gerekirken.. o yüzden ki şair tarafım.. titiz, kollektivist, vicdani, kibar, dürüst sıfatlarım onda kalmış. ver onları bana! gel!
 • (bkz: #11224487)
 • en büyük asker marksist asker!

  "hayır onu almayın beni alın" demek istediğim bir kardeş. adamın bir hafta sonra nerde kalacağı belli değil, hala "şu kitaplarımı bitireyim" derdinde.. sarılamadan, vedalaşamadan ayrı düşersek affetsin beni. satrançta bilerek yenilmedim abi, cidden yendin merak etme.. bak yazıyorum buraya ki, yıllar sonra bakıp gülelim.. sen "daha ilk gün, girdim nizamiyenin kapısından" diye anlatırken yad edelim.. bize, delirmeyelim, yeter. daha çok içeceğiz, tartışacağız..kızdıracağım seni.. sabret ve gel.
 • sayesinde eşek gibi sakalla nizamiye'den içeri girdiğim kardeşim. soğuk bir günün sabahında elleri soğuktan çatlamış bir adamla arkadaşı hair müzikalini anıyor. militarizmden ve hayallerden konuşuyor. mayıs'a sinema festivaline yetişmeyi umut ediyor adam. biz, hair'i yaşayamadık ama mayıs sıkıntısını festivale çevireceğiz sen merak etme..