şükela:  tümü | bugün
 • hayatın acımasız olduğunu ve kötünün iş yaptığını gösteren detaylardan biri.
 • tericihtir. aslında kendileri de bilirler kalplerinin kırılacağını. ama onlar üzmek yerine üzülmeyi tercih ederler.

  "bin kere mazlum olsan da, bir kere zalim olma."
 • oo hiç düzelmeyecek olan insan
 • iyi kalpli insanları yüce güçler korur.
  elbet kötücül şeyler de baslarına gelir çünkü dünyada iyi ve kotu olarak iki enerji akımı vardır ama en sonunda hep yüzleri güler.
  dedem misal dünyanın en zeki ve saf adamı. cok kazık yedi saflığından. ama allah hep rıskını verdi, iki yazlığı iki kışlığı, hattı sayılır bir emekli maaşı var. dahası dedemi korumak için annanemi vermiş allah baba dedeme, daha ne yapsın?
  iyi insanların işleri en sonunda hep rast gider.
  ara sıra olan kalp kırıklıklarına takılmayın.
  -gulucuk-
 • ben eşitlikten çok adalet taraftarı bi adam olmuşumdur hep.herkes bişeyler yaşar yeter ki adalet yerini bulsun.
  ama bu,bu çok başka. kıyamamaktan başka bi his geçmiyo içimden,bütün kalbi kırıklara allah yardım etsin.
  ayrıca bilgi olarak da şunu ekleyim,broken heart syndrome du sanırım adı,büyük duygusal travmalar(kalp kırıklığı) yüzünden oluşan ve kalbin asıl yapısını kaybedip kan pompalamasını güçleştiren bi hastalık var.şurdaki resimde bi örneği var."kırık bi kalp yüzünden gerçekten ölebilirsiniz"
 • ınsanoğlu ekseriyetle kaba ve ibnedir. gücün ve güçlünün müptelasıdır. dalındaki çiçeğe romantizm adı altında nasıl kıyıyorsa, naif ve iyi kalpli insanı da egosu için "eeee siktir et" deyip kırar.
  öyle vahşidir işte.
 • karşısındakine her zaman için gereğinden fazla değer verip güvenmesinden kaynaklanmaktadır.
 • iyi olmaya çalışan insanlar için sıradan bir durumdur. normal koşullarda kötülük gören insan bir sonraki ihtimalde kendini korumak ve risk durumunda saldırmak isteyebilir. bunu yapmıyorsa kötüye doğru bükülmeyi reddediyordur. koşullar onu zor durumlara soksa bile kişiye göre kendi etik ilkelerinden vazgeçmiyordur. vazgeçemiyordur.

  insanlar hiçbir zaman saf iyi olamazlar, her zaman içlerinde tercihler yapmaya zorlanırlar. melek ve şeytanın bi bünyede savaşı gibidir insan olmak. sadece tarafınızı seçersiniz. ordan devam edersiniz. kırılmak çok önemli değildir, gönül cam değildir, insanlar baki değildir. önemli olan inandığın gibi yaşayabilmektir günün sonunda..hangi günün son gün olduğunu kimse bilmiyor.