• kafalarında ne yaşıyorlar nasıl düşünüyorlar bilmiyorum ama her otomobil tavsiyesi başlığı altında bu güruhu görebilirsiniz. hepi topu türkiye'de tutulan iki modeli var lan. tutulan dediysek öyle çok da tutuluyor değil. bu kafaya nasıl ulaşıyor nasıl yapıyorlar bilmiyorum. belki de şu sözlükte verilen alfa romeo tavsiyesi kadar araba yoktur türkiye'de. lan bi kendinize gelin be.

20 bin liraya araba?
    alfa romeo 136

40 bin liraya araba?
    alfa romeo 321

60 bin liraya araba?
    alfa romeo 345

80 bin liraya araba?
    alfa romeo 437

neyse siz siz olun size alfa romeo tavsiyesi veren birini dikkate almayın.
  • alfacılar başka arabayı araba olarak görmezler. arabasını da satmazlar, satsalar da yine alfa alırlar.
    bu adamların ortak özelliği arabalardan pek de anlamıyor olmalarıdır.

pistonun motor bloğunu kırıp yukarı çıktığını ömrü hayatımda sadece alfa’da gördüm mesela.
    20 yaşında alfanın her ay bir hortumu patlar. ya hidrolik kaçırır, ya antifriz, ya da yağ kaçırır.
    abs lambası yanar sönmez. ön konsolları güneşe yenik düşmüş yamulmuş bükülmüş....
    daha neler sayarım neler...

ha temiz yirmi yaşında alfa yok mu memlekette; var. ama onlar da arabasını her gün sütle yıkayanların arabası.

velhasılkelam alfa denilen araba, özel üniversiteyi yüzde elli bursla kazanmış, taşralı tiki kız gibi narindir. çok ilgi ister ama her an bir tarafınıza kazığı sokabilir de.
  • bir de bu markayı dünyanın en iyi markası sanırlar. gulia abi ferrari motoru var.
  • geçtiğimiz yaz yedek parça almak için ikitelli oto sanayi'ye gitmiştim 4-5 sefer; orada dikkatimi çekti, dedim memlekette bu kadar alfa romeo mu varmış arkadaş. bu tavsiyeyi veren arkadaşlar muhtemelen parçacıdan veya ustalardan prim alıp oto sanayi'ye müşteri kazandırıyor. sürüş zevkiymiş, hissiyatmış geçin beyler bu işleri, devir ekonomi devri. az sorun çıkartan, parçası bol, sizi a noktasından b noktasına minimum masrafla götürebilen eli yüzü düzgün araçlara yönelin.
  • iyi araba kriteri turkiye’de tutulmasi olanlara dert olmustur. comarlar arabadan anlamiyor diye alfa romeo degerinden bir sey kaybetmiyor gencler. tr’de station wagon da tutulmuyor; napcaz, station 5 serisiyle gezeni kinayip, aile arabasi diye dobloya binenlere de alkis mi tutacagiz?

alfa romeo butcenize gore cogu senaryoda suphesiz en mantikli otomobil degildir ama hepsinde sizi en mutlu eden otomobildir.
  • (bkz: alfista)
  • universite yillarinda iki arkadasimda alfa vardi. burdaki entry'lerde bahsedildigi gibi surekli ariza cikaran araclardi. araba onlari degil, onlar arabalari sirtlarinda tasiyorlardi. sanayide kim iyi ustadir, kim kazikcidir hepsini cok iyi bilirlerdi. sonucta bu bilgi birikimi de kiymetli birsey *
  • benim son 3 senedir kullandığım arabadır alfa. nesini beğenmezsiniz merak ediyorum.
    altı üstü 147 modelini kullanıyorum ara sıra ufak tefek arızalar verir fakat büyük arıza vermez, yeterki muayenesini bakımını doğru zamanda yapın. bu arada alfanın dizaynı ve estetiğide bonusudur. kullanması pratik ve zevklidir.
  • güzel tespittir. dizaynı önemseyenlerin aracıdır alfa. hala eski modelleri çok güzel durur ancak arabada dizayn bir yere kadar işte. uzun ömürlü olsun istersen bakımlarını aksatmaman lazım, türkiye’de az alfa olunca parça sıkıntısı, servis sıkıntısı da olunca ekstra zahmetli ve pahalıya geliyor normal bakımları. e bir de alman ya da japon gibi az arıza çıkaran bir araç da değil. dolayısıyla zengin arabası oluyor aslında. bu nedenle de tutmuyor. bence çok güzel ikinci araba olur bundan. spor bir versiyonu alıp arada haftasonu gezmesine gideceksen biçilmiş kaftan. onun için de o kadar parayı yatıracak maddi gücün olması lazım. yoksa günlük kullanacaksan al almanı geç.
hesabın var mı? giriş yap