şükela:  tümü | bugün
 • ing. şiddetle eleştirmek demek..
  ve de bu eleştiri tarzına verilen isimdir...marc levinin yönettiği bir saul williams filmi...ray jashua (saul williams) washington dcnindodge city adlı bölgesinde thug life içinde bir rapper gibi şiirler düzen bir şairdir ve bir akşam mahallenin ağır abilerinden biriyle sokakta muhabbetteyken abiyi vururlar ve bunun üzerine polislere ray jashua üzerinde marijuana ile yakalanır ve hapse atılır...olaylar gelişir...
  anlatmakla olmazdır aslen filmde sözün sahibi saul williamsdır...afroamerican filmidir,yarar...
 • (bkz: ara)
  (bkz: slam dunk)
 • cannesda ve sundancede ödül almıştır bu film.bir de filmin müzikleri dj spookyye aittir...
 • briçte şlem
 • 1. ing. "baam" diye carpmak. (orn: to slam the door)
  2. italyan bir spor malzemeleri markasi. yatcilik, sorf, yelken sporuyla ilgili kiyafetler satarlar. montlar cok basarilidir, ayrica gunluk kullanima yonelik bazen guzel olabilen kazak, t-shirt, canta, sort vs. pek ucuz diyildir. benzer rakip firmalara ornek: nautica, hh.
 • boyle bir basketbol dergisi vardir. irc'de de vardi $ahsi bir$eyler benzer (#slam)
 • stuart mcmillan ve orde meikle'den müteşekkil glasgow'lu dj ve proküksyon ikilisi.

  söylemesi kolay tabi ama slam, anlık zevklerin hakim olduğu elektronik dans müziği piyasasında bugüne bugün 15 yıldır sürekli başı çekmiş bir ekip. tee 1988'lerden beri dj'lik yapan ve single'lar yayınlayan bu iki arkadaş, aynı zamanda soma records gibi techno piyasasının baba labellarından birinin de kurucuları. ancak slam ikilisinin yaptıkları, başarıları bunlarla da bitmiyor.

  80 sonlarından itibaren glasgow ve çevresinde arches klübünde çıkardıkları setler ile giderek ünlenen iki kafadar, daha büyük bir patlamayı 1993 yılında çıkardıkları efsane parça positive education ile yaptılar. bugüne bugün techno alemlerinde eskimeyen, orijinal haliyle hala bile çalınan bir iki parça varsa bunlardan biri positive education'dur (diğeri de dave clarke'ın red serisi olsa gerek). remixleri hala yapılmakta ve piyasada dolaşmakta bu parçanın... daha sonra çıkardıkları dark forces* da benzeri bir beğeniyle karşılanmıştır. 2001 yılında da alien radio isimli albümü çıkardılar, şu aralar da yeni albümlerinin çalışmalarına devam ediyorlar. yeni albüm 2004 başında yayınlanacakmış, ocak ayında da ilk single! ayrıca bir de "slam - back to mine" yayınlanıyormuş ocakta.

  slam, son yedi yıldır iskoçyanın ünlü rock festivali t in the park'da kendi adlarını taşıyan slam tent'in müzikal yönetmenliğini yapıyor, 15.000 kişinin içine doluştuğu bir dans çadırı! bir de son beş yıldır glasgow'da düzenledikleri pressure partileri ile arches'da binlerce kişiye çalıyorlar ve 4-5 saatlik setler çıkarıyorlar. bu setlerden geçtiğimiz ağustos ayında olanının kayıtlarını da indirmek mümküm > http://www.slamevents.com/mix.html .

  daha ne yapsınlar diyorum, saygılarımla!
 • hayt huyt beyler sayesinde tanıştığım zannedersemde pek kolay vazgeçilemeyecek ikili.!
  bahsi geçen ağustos ay setleri 4 bölümden oluşmakta, en iyisi hangisi sorusuna ise "hepsi" denmektedir.!
  eh, zaten elektronik müziktir candır.!
 • taskomuru yikandiktan sonra arta kalan komur tozu-su karisimina $lam denir. taskomurune oranla enerjisi cok dusuktur. gayet ucuza alinabildigi icin bir takim apartman yoneticileri tasarruf adina komure $lam karistirip yakarlar, bu apartmanlarda oturan insanlar da, dogal olarak, usurler.
 • abd'nin en cok okunan basketbol dergilerinden birinin adi. derginin en buyuk ozellikleri ise, nba, kolej basketbolu, hatta lise basketbolunu detayli olarak kavramaktir. ayrica bununla beraber slam ups adli poster dagitarak, basketbol severlerin duvarlarini kaplamaktadir. gecen yil 10. yas gununu kutlamistir bu dergi ve ekibi.