• tesadüfen denk geldiğim, izlerken boğazımın düğümlenmesine, koca adamın durduk yere ağlamasına sebep olan güzel arkaşım.

ailesine yardım etmek için, babasına yakılsın diye verilen çocuk kitaplarını satıyor. köprünün kenarına güzelce dizmiş. öylece soğukta alıcısını bekliyor.
    kitaplar hakkında düşünceleri de çok güzel ve samimi kardeşimin.
    o mağrurluğu, efendi ve kararlı duruşu çok etkiliyor insanı.

aklıma burası geldi başlığını açmak istedim. bu güzel arkadaşımı sevindirebiliriz diye düşündüm. haberi yapan muhabirle iletişime geçmeye çalışıyorum. kaymakamlık aracılığıyla yardım edebiliriz diye düşünüyorum.

sadece nakit yardımdan ziyade, bu masum kardeşimizin istediği masum şeyleri yapmasına yardımcı olsak, ne bileyim belki eskimiş montu yerine güzel bir mont/ayakkabı hediye edebilsek, ona kitaplar verebilsek ne güzel olur. kastamonuda belki kendisine yakın olan birileri vardır ve ya bulunur.

buradan izleyebilirsiniz
    yarım yamalak taktığın berene kurban olayım senin güzel kardeşim.

başlığı yukarıda tutmaya çalışalım, güzel bir şeylere her zaman yaptığımız gibi yine vesile olabiliriz. durum acil ve ya yüklü miktarlarda para toplanması gerekliliği değil. sadece güzel kalpli bir çocuğu mutlu etmek.
    konu hakkında bilgisi olan yazar varsa yeşillendirirse de sevinirim.
  • --- spoiler ---

babama okuldan vermisler yaksin diye
    yaktirmadim getirdim satiyorum.
    okunmasi lazim! okunmak icin var yakilmak icin degil
    bunlar icin tonlarca agac kesiliyor...

--- spoiler ---

allah sukur bugun de
    "bu dunya donuyorsa boyle guzel insanların yuzu suyu hurmetine donuyor."
    dedirten birileri cikti.
  • ya utanma hissi var ya, böyle utanılacak bir şey yapmamışsın ancak varlığın utanman için yeterli, işte onun yarattığı his. eziyor geçiyor seni, tam da o his içindeyim..

dertlerimiz, sıkıntılarımız, beğenmeyişlerimiz, israflarımız aslında başkaları için o kadar hayati ki.

muratcım ellerinden, gözlerinden öperim. dünya senin hatrına dönüyor ama acısını sen çekiyorsun yine.

kahrolsun gariplik, sefaletten beter bir şey hele bir de sefaletle birleşince...
  • haberi yapan muhabir : serhat ağacıkoğlu
    facebook adresi: link
    telefon numarası: mesaj yoluyla iletebilirim.

kaymakamlık murat için yardım ibanı açmış, teyit için serhat bey'e ulaşabilirsiniz: şöyle

edit: teknikekip uyardı. tosya kaymakamı deniz pişkin, murat'ı makamında ağırlayıp yardım sözü vermiş. iban numarası hala açık. yardımları murat'a ulaştırma sorumluluğunu kaymakamlık almış bir nevi. telefonda bilgi aldım iban doğru. hesap kaymakam tarafından kontrol ediliyormuş.
    https://www.youtube.com/watch?v=4htr8hqlaqm
  • okuldan yakılsın diye kitap vermek nedir yahu. aklıma fahrenheit 451 geldi. üstte tutalım bu güzel kardeşimize yardım edelim.
  • günde kaç kişi " okunmak için vardır kitaplar yakılmak için değil " diyerek para kazanmaya çalışıyor sevgili sözlük. nelere farkındalık yaratılmadı bir el atalım .
  • insanın ağlayacağını getiren çocuk. bize kitabın değerini hatırlatan koca yürekli. haberi ve haberden sonra kaymakam beyle buluşmasını seyrettim. tosya kaymakamı deniz pişkin'i de alakasından dolayı tebrik etmek lazım.

en önemlisi ise bizleri murat'tan haberdar eden serhat ağacıkoğlu. bu muhabir de bir teşekkürü hak ediyor. kendisini aradım, telefonu açtı, konuştuk. yapılacak yardımların yerine ulaşması konusunda endişelenmememi, kaymakam beyin özel olarak ilgilendiğini söyledi.
  • şahsım adına biraz önce elimden geldiği kadarıyla yardımımı gerçekleştirdiğim güzel kalpli arkadaşım. hesap güvenilir ve gerçekten murat'a ulaştığı konusunda şüpheniz olmasın.

başlığı biraz daha gündemde tutabilirsek murat kardeşimi biraz daha sevindirebiliriz.
  • ülkenin okumuşlarının (okuldan kitapları yakılması için murat'ın babasına veren kişiler) murat kadar aydın ve vizyon sahibi olmadığını, para babalarının murat kadar cesur ve sorumluluk sahibi olmadığını, vatandaşlarının da murat kadar vicdan sahibi olmadığını gösteren vidyo.

bence her anlamda bu kadar donanımlı bir çocuğa para toplamaktan öte bir şey yapılmalı ve bu çocuk varlıkli birileri tarafından iyi bir eğitim alıp hak ettiği yere gelene kadar desteklenmeli.
  • videoyu izleyince bu akşam sıcak evimde yediğim yemekten utandım.
    burun kıvırdığım, beğenmeyip çalışmadığım işlerden utandım.
    markasına aldanıp aldığım ayakkabıdan, modası geçti diye giymediğim kazaktan utandım.
    murat'ın, herkesin dinlemesi gereken röportajında tüm samimiyetiyle ve tüm ülkeye, istem dışı yaptığı kapaktan utandım.
    senin, ömrün upuzun, sağlıklı ve hep böyle zengin olsun inşallah murat.
    ben utandığımla kaldım.
hesabın var mı? giriş yap