şükela:  tümü | bugün
 • "ıı. dünya savaşı'nda almanya'nın yenilgiye uğramasının ardından, mayıs 1945'te bir grup genç alman savaş esiri danimarkalı yetkililer tarafından ülkeye getirilir. görevleri danimarka'nın batı sahilindeki yaklaşık iki milyon kara mayınını temizlemektir... çıplak elleriyle... - film gerçek olaylardan uyarlanmıştır. - "

  http://www.turkcealtyazi.org/…424/under-sandet.html
 • faşizm, vicdan duygusu olmadığından ortaya çıkan saf nefrettir. faşizmin dini, dili, ırkı olmaz ve çocuklar hangi tarafta olursa olsun, her devirde bunun acısını çekmişlerdir.
 • ikinci dünya savaşının tek katilini adolf hitler tek suçlu ülkesini de almanya zanneden andavalların izlemesi gereken film.
 • danimarkalı ları neden sevmediğimi bana hatırlattı sağolsun. bir insanlık ve savaş suçu olan danimarka sahillerine nazi ler tarafından savaş sırasında döşenmiş milyonlarca kara mayınını savaş sonrasında ülkede esir edilen çocuk yaştaki alman esirlere temizletilmesini konu alıyor.

  film kesinlikle can yakıcı ve çok çarpıcı .

  benim gibi 2. dünya savaşı hakkındaki herşeyle ilgiliyseniz sakın kaçırmayın. sakın. ( 8 / 10 )
 • saç tıraşları dikkat çekici. konusu mesajı falan iyi de, saç tıraşı olmamış, cık.
 • değeri bilinmeyen filmlerden. izleyin, izlettirin.
 • ofkeden tansiyonumun dustugu, bu sebeple surekli durdurmak zorunda kaldigim cok iyi filmlerden biri.

  srpski vb. filmlerden zerre etkilenmedim lakin under sandet oldukca sarsti.

  'cocuk askerler'i gormek, fasizmi burnunuzun diregine dek hissetmek, dilinize bir hassiktir, midenize de saglam bir bulanti yerlestiriyor.

  film ayrica 2017 - yabanci dilde en iyi oscar icin aday adaylari arasinda danimarka icin yer aliyor.

  puanim 8/10.
 • kaçırılmaması gereken 2. dünya savaşı temalı filmlerden biri. danimarka-almanya ortak yapımı imdb puanı şu an 7.8'dir.
  nazi almanyası vs. gibi konuları işleyip de yahudi ajitasyonuna girmeden çevrilen nadir filmlerden.
 • başka sinema kapsamında boğaziçi üniversitesi sinebu salonunda izlediğim muazzam film.

  kesinlikle çok çarpıcı, savaşın herkes için ne kadar boktan bişey olduğunu gözümüze sokuyor. hemen hepsi çocuk yaştaki, küçük hayalleri olan ve belki de savaş hakkında hiçbir fikri olmayan alman esirlerin yerine koyuyorsunuz kendinizi ve ben olsam ne yapardım diye düşünüyorsunuz.

  eğer oscar jurisi objektif davranabilirse, kesinlikle yabancı dalda en büyük oscar adayım.

  edit: tekrar izlemek istiyorum ama internette bir türlü altyazısını bulamadım, bulanlar yeşillendirsin bir zahmet.
 • "savaş yaşlandıkça, askerler gençleşir."

  akıllara kazınan bir diğer ikinci dünya savaşı yapımı olan unsere mütter unsere vater'da geçen bu cümle under sandet vasıtasıyla izleyicinin gözünde daha bir anlam kazanıyor.

  savaşlar sadece çıkar çatışmalarının vücut bulduğu kitlesel düzeyde bir politik aksiyon değildir. aynı zamanda eliyle uzanabildiği tüm insanları etkileyebilen kitlesel bir trajedidir. doğru ile yanlışın, iyi ile kötünün, dost ile düşmanın, masum ile suçlunun birbiri içine karışabildiği bir bataklıktır.

  demişler ya savaş yaşlandıkça askerler gençleşir diye. ikinci dünya savaşı çarpışan taraflar arasında öyle bir yıkım yarattı ki, pek çok ülke eriyip giden ordularını ayakta tutabilmek için silah altına aldıkları çocuk yaştaki gençlerle beslenmek zorunda kaldı. o çocuklar öldü, öldürdü, istismar edildi ve sömürüldü. under sandet işte bu gerçeğin üzerine yoğunlaşan bir hikaye.

  izlenmeli, dünyanın acımasız bir gerçeğini az da olsa idrak edebilmek için. izlenmeli, sadece bir filme değil bir trajediye sinema gözüyle tanık olabilmek için.