• - mr yılmaz, you are fired!
    - (ulan "fire" fiil miydi ya...neydi) eee... thank you... by the way... did you check my last project?
    - i said you are fired moron!
    - (ulan ne diyo bu yaa) hmm... you think it's maroon ha?... ok i see... i can reorder it...
    - go away...
    - (lan cvye "perfect english" yazmasamamıydık) eee... ok... you are going... eee... see you then...
  • back to the future'da gelecekteki orta yaşlı michael j fox'a işten kovulduğunu belirten you are fired yazısı evin içindeki bilumum ışıklı panellerde bok var gibi yanıp sönerken o dönem filmi 15 günde bir yayınlamayı gelenek haline getirmiş star tv'nin çeviri harikası alt yazısı gecemize neşe katmış genç dimağlarımızın chicken translate kavramıyla tanışmasını sağlamıştı:
    "sen yandın"
  • the apprentice'da mister trump'in (mister dortnal), yarismacilari yarismadan elerken gayet sakin bir sekilde, parmagini havaya kaldirip kisiyi isaret ederek soyledigi soz.
  • donald trump bu sozu soylerken bazen de fatih urek'in yilan dansindan esinlenerek bir ileri bir geri elini uzatip cekmesi de vuku bulmustur.
  • kullanım haklarını ismi-lazım-değil bir kimse tarafından alındığı söylenen "replik" bundan sonra patronlar, elemanlarını işten çıkartırken daha dikkatli olmak zorundalar:

patron: mr. simit
    simit: efendim boss
    patron: you are fired, siktir git!
    simit: e peki tazminat
    patron: third'in one'ı canım
    (kapı açılır)

federal insan: mr.boss

patron: yes benim

federal insan: bu sene içerisinde 8 defa you are fired demek suretiyle insan kovmuşsunuz. bu da size 880bin dolare mal olmuştur

patron: ama nasıl olur bir kere tazminatları o kadar değil ki...

federal insan: anlamam ben. bossum parayı istiyorum. ayriyeten bu ödemeyi yaptıktan hemen sonra kapının önündeki bıyıklı ağbi de sizinle "siktir git" lafının telifi üzerinde konuşacakmış benden duymuş olmayın.

patron: fuck off bitch! (+orta parmak)

federal insan: hmmm orta parmağın telif hakları koruması işi bende ordan bir 50bin dolar yazıyorum hanenize. ancak fuck off için bir arkadaşa yönlendirmem lazım sizi...

patron: ????

federal insan: soru işareti şeklinde bakmak... iyi bir müşteri olduğunuz için bunu kullanmanıza izin vereceğim. ama sadece bu seferlik...

.......
  • leslie dale martinin igneyle idam edilmeden once pencereden onu izlemekte olan avukatina soyledigi laftir..
  • trump reyis'in obama'ya diyeceği laftır.
  • (bkz: lol trump)
hesabın var mı? giriş yap