• cogu zaman bir cesit "benim olayim farkli arkadaslar nidasi".
  • "bazı şeyleri sadece benzer tecrübelere sahip olan insanlar gerçekten sindirebilir" demek...
  • anlayana sivrisinek saz,anlamayana davul zurna az...demiş atalar
  • anlamak dünya üzerindeki belki en göreceli kavram. her şey anlam üzerine kuruluyken ve hayatın asıl çabası en büyük savaşı anlamak üzerineyken bir şeyler söyleyip anlayana demek ne kadar kolay gelir çoğu insana.
    ama bunu yapan kişi anlamazki aslında en başta anlatılmaya çalışılmıştır anlatılması gerekenler, fakat işte olan olmuş ve hiç bir şey anlaşılmamıştır. bundan sonra anlaşılacak her şey anlamsız kaçacaktır haliyle. anlaşılamayan bir yerde anlaş -mak- da pek mümkün olamayacaktır bu aşamadan sonra...
    (bkz: anlayana)
    üzüntü gemileri çoktan kalkmıştır limandan bilinmeyen denizlerde doldurmaktadır yelkenlerini çoktan oysa...
  • anlatanın ya da anlayamayanın bır seylerı anlatma ve dıkkate alındıgını hıssetme cabası.
  • "cem bey* siz orada ince bir espiri yaptınız, ben ona gülüyorum" nidası.
  • mutlaka okuyun ile birlikte forum jargonunun en sevmediğim klişelerinden biri.
    yazıda kendince ironi yaptığını düşünen insanlar kullanır genellikle..ironiyi anlamayan nesle aşina değilim isimli şarkıyı dinlememişlerdir belli ki.

görüntü olarak şöyledir:

bik bik bik bik bik bik bik bik bik bik.
    bik bik bik.

anlayana!!

alt mesaj : vay be nası kodum lafı'dır.
  • üslup olarak imayi benimsemis kimselerin son söz çirpinisi..
    cevaben çok da tin ile karsilasmalari büyük olasiliktir..
  • (bkz: vatsyayana)
  • kendisini anlayanların kendisine katıldığı, dahası kendisinin zor anladığı şeyin diğerlerince de zor anlaşılacağı sanrısına sahip bireylerin yazdıklarına çizdiklerine dediklerine serpiştiriverdikleri ifade; bu zatları bir nevi kıza arkasını dönüp sigara yakmış umut sarıkaya karakteri diye hayal etmek yardımcı olabilir.
hesabın var mı? giriş yap