hesabın var mı? giriş yap

 • 51 km.

  gidiş dönüş toplam 102 km.

  muhtemelen anadolunun bağrından istanbul'a bakan adam bize "g e r i z e k a l ı s ı n ı z" diyordur.

  edit: en beğenilenlerimde yukarılara doğru yükseldikçe üzerime alınıyorum ama :( arkadaş en son honda activa motosikletlere baktım; ne kadar yakıyor, işe bununla gitsem kurtarır mıyım diye... yok anasını satayım! şuncacık motorla bile şirketin verdiği yol parasının iki katı benzin tüketiyor olurum ayda. o derece uzak yani...

  temmuz 2016 editi: hehe!! işyerim taşındı, artık 41+41= 82 km. şimdi, "20 km için mi seviniyon yarraam?" diyecekler olabilir; evet yarraam 20 km için seviniyom. çünkü eskiden 6'da çıkıp 8:30'da evde olurken, şimdi 5'te çıkıp 6:30'da evde oluyorum.

  ağustos 2016 editi: ben de taşındım; artık 21+21=42 km. ıs ıs ıs ıs.

  gördüğünüz gibi mesafe giderek kısalıyor! umarım ilerleyen zamanlarda işyerimle ortak bir noktada buluşup sonra ters yönde tekrar uzaklaşmaya başlamayız.

  nisan 2020 editi: çokça soran oluyor son durum nedir diye; 2020 mart itibariyle ankara'ya taşındım, ev ile iş arası mesafe 8 km, araba ile ulaşım 7 dakika, toplu taşıma ile 25 dakika :)

  ankara rocks biçassss!!!
  viva la başkent!!

  ocak 2022 editi: yine taşındım! 2021 ağustosta kavaklıdere’den çayyolu’na geçtik. mesafe 15 km’ye çıktı ama sürede kayda değer değişiklik yok. arabayla 15-20 dakika, toplu taşımayla yarım saat. ben niye sürekli taşınıyorum aq?

  ankara hala rocks biçalar!!!

 • bir de bunun pazar sabahı 12de uyanınca saatin bir anda akşam 11 olması var ki.. allah belasını versin.

 • kaos takımında ne kadar süre alınır bilinmez.
  rotasyonunda pau gasol, brandon davies, nikola mirotic, victor claver olan bir takımda ne yapar, o da bilinmez.
  vasa, kruno ve shane'den çok daha farklı oyuncular olan nick calathes, leonardo bolmaro, cory higgins gibi oyunculardan ne alabilir yine bilinmez.

  rotastondaki süresinden oyuna olacak katkısına ve arkadaşları ile uyum yakalama durumuna kadar; çok soru işareti var.
  ama aynı durumda olsam, ben de giderdim. mesele sadece para da değil.
  yeni bir hayat, yeni bir kültür, yeni bir mücadele..
  özellikle de burada vasa'nın hem tofaş hem de efes'e gelme nedenlerini ekleyelim: 20 yaşında bayern münihin oyun kurucusu olan ama sakatlanan, "göz önünde" olmasına rağmen bir süre toparlanamayan vasa; sırf euroleague ortamı olmadığı ve "tanınmadığı" bir yer olduğu için tofaş'a geldi.
  ardından zalgiris kaunas ile f4 oynayıp, o sezonu sonuncu bitiren efes'e geldi.
  motivasyonu para değil örneğin vasa'nın da. rekabet ve kendini geliştirme. şimdi oklahoma city thunder ile kaç yıllık imzalar diye konuşuluyor kendisi hakkında nitekim.

  sertaç da böyle bir mücadeleyi istiyor. barça buna ne kadar uygun bir takım yapısına sahip, bilinmez ama "kağıt üzerinde" en büyük iki adaydan birisi yine.
  ve barça'da kendisini farklı yönlerden geliştireceği aşikar olan bir oyuncu.

  ey sertaç. zamanında galatasaray'da "garbage time" dışında oynayamayan, milli takımda da beş dakikada dört faul yapıp seyir zevkine olumsuz müdahale ettiğin günlerden nerelere geldin, helal olsun. yolun açık olsun.

  azmini takdir eden, barça'da da takibini takip edecek olan birisi

 • son derece şık bir yazıyla gerçekleşen süper olay.

  --- spoiler ---
  ülkemizde yaşamakta olan yabancı uyruklu kişilere birleşmiş milletler dünya gıda programı (wfp), türk kızılay'ı ve aile, çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı tarafından 'sosyal uyum yardımı' adı altında yardım yapılmaktadır. bu nedenle, ilimizde yaşamakta olan herhangi bir yabancı uyruklu kişiye belediyemiz kültür ve sosyal işler müdürlüğü'nden ayni ve nakdi yapılmaması hususunda, gereğini rica ederim.
  --- spoiler ---

  sayısız yardım kuruluşunun para akıttığı kişilere bir de belediye bütçesinden yardım vermek neyin kafası?
  duyar kasanlar gitsin cebinden versin yardımı. siz böyle eşşek oldukça sırtınıza semer vuran çok olur.

 • 21 aralık 1891'de springfieldeki spor salonunun karşılıklı iki duvarına şeftali sepetleri astı. ögrencilere 1 top verdi ve yeni oyunun on üç kuralını açıkladı. böylece basketbol dogmuş oluyordu. hayatının geri kalanında vaizlik ve koçluk yapmıştır.(kansas üniversitesi) ilk basketbol kurallarında top sürmek yoktu. oyuncular topu pas vererek diger alana taşıyorlardı.

 • sanırım bazı ayrıntılar atlanılmış, ben farkındalık yaratmak adına yazıyorum;

  bizim karın kası sevemiyor olma nedenimiz, karın kası olan erkek yokluğu değil...
  o erkeklerin bizimle ilgilenmiyor oluşu.