şükela:  tümü | bugün
 • ekşi sözlük'ün yeni yazarlarından. anlattıkları ve anlatacakları, duydukları ve gördükleri, hatırladıkları ve yaşadıklarıyla hepimizi her dem tazelemektedir. hafızası, yaşadıkları ve kalemi artık hepimize selam verecek. bugün daha mutluyum.
 • sefa gelmis hos gelmis dedigim degerli insan.. cok sey katacak sozluge cookkk..
 • kime diyorlar diye sağına soluna ve arkasına, sonra tekrar ekrana bakmış, beklentilerin yüksekliği karşısında eli ayağı dolaşmış taze sözlük vatandaşı. selamı var

  not: ben sözlük yazarı değilken de ekşi sözlük'te (bkz: mehmet ördekçi) başlığı vardı. yazar olunca tabii oraya çokça entry girildi. o vakitler çok önemli görünmüyordu, ama epey sonra yetkili sözlük makamları nick başlığımın -türkçe karakter içermeyen- mehmet ordekci (yani şu an bulunduğunuz başlık) olması gerektiğine karar verdi, hakkımda yazılanları bu iki başlığa paylaştırdı. bu entry de onuncu mu on birinci mi ne entry iken aradaki entry'ler diğer başlıkta kalınca küt diye üçüncü sıraya düştü. bi tuhaf oldu; pek garip, pek mahzun kaldı. "hakkında iki entry yazılınca uçmuş herif, oturup öhöm köhöm diye üçüncüyü kendisi yazmış" denmesin sonra. taam? görüşürüz.
 • referansi saglam (itaatsiz), görmüs gecirmis, felegin sillesini yemis tecrübeli ve bilge bir yazar oldugu asikar yeni sözlük yazari.her yazdigini okumak boynumuzun borcu.hos gelmis sefalar getirmis.
 • su yatağını buldu diyelim tam olsun. hoş geldi, safa geldi. sözlük, kanlı canlı bir hayat tecrübesinin, akl-ı selim koridorlardan geçip nezih ve bir o kadar keskin bir dille aktarılmasına hazır olsun.
 • bir kac hafta once bir londra ziyareti sirasinda aysin onen ile bolca kulaklarini cinlattigimiz, "acaba o'nun yerinde ben olsaydim, ben nasil olurdum?" dedigim $ahane kisi... hos gelmis.
 • ünlü biridir. işte sol frameden kanıtı:
  · michael jackson (5)
  · mehmet ördekçi (4)
 • şanda şöhrette gözü olmamakla birlikte şu hayatta takıntı haline getirdiği iki hedefi olan bir kimsedir. hedeflerinden biri çevirdiği kitap sayısıyla duygu günkut nam çevirmeni yakalayıp geçmek, diğeri ise sözlükte entry sayısı itibariyle ssg'den sonra ikinci olan atlantis nam şahsın ünvanına erişerek onu üçüncülüğe düşürmektir. ilk hedefi için beş, ikincisi için on beş yıllık gerçekçi birer plan hazırlamıştır.
 • bu adamla aramızda bir şey var, bir şeyler var... adına yazdığım entrylerin başına ne geldiğini hala çözebilmiş değilim ama çok içten yazdığım ilk değil, asıl entry evrende "neverland"'e gitti, hala şaşkınlık içindeyim. asıl entry'de ifade etmeye çalıştıklarım şu anda çıkmayabilir ama bunu yazmak artık bir büyüyü kırmak gibi bir şey oldu benim için. ve işte beklenen sözler:

  sayın ördekçi ile sevgili mehmet arasında bazı farklar vardır. sayın ördekçi'ye sevgili mehmet diye hitap edebilmek belki de çok zahmet gerektiren bir ilişki kurmayı gerektirmeyebilir. ama ben şahsen böyle bir zahmete girip sonuçlarından da ziyadesiyle memnun olan biriyim.

  zamanında internette rastladığım bazı yazılarından beğendiğim bu adam birgün karşıma kitap çevirmenleri grubunda çıkınca hiç durmadım ve onu ne kadar beğendiğimi kendisine "özelden" yazdım. kimselere özelden mesaaj atmamaya neredeyse yemini olan bu adamı da böylece tavlamış oldum *.

  mehmet ördekçi, benim için birçok adam bir arada bir konsepttir. ilk gençliğimde aşık olmayı planladığım (hain plan, evet) bir devrimci, ergenlik sonrası sürekli sorgulayıp çanağına ot tıkadığım hiç olmamış bir sevgili (neden hapisteyiz başlıklı yazımda konu edilmiştir), aklımın başıma geldiği yaş sınırları içindeyse değer verdiğim bir dosttur (hani iyi ki varsın diyebildiklerimizden).

  bu adam ayartılır bak çok kolay. misal; akbilim dolu, gel karşıya geçelim de, geçer seninle karşıya. ya da izmir'de canım sıkıldı, muhabbet lazım de, atlar gelir yanına ıstanbul'dan. ancak bu sözlerimden sevgili mehmet'in nereye çekersen oraya giden bir adam olduğu anlaşılmasın. insanlara her daim sayın ördekçi gözüyle de bakabilme yetisine sahip bu adam, kimin nazını çekeceğini gayet iyi bilir (şanslıyım, özelim, tam ayarımdayım).

  dolayısıyla, bu adamdan çok iyi düşman da olur bakın. en azından düşmanınız olsun derim. ama dostluğu da mükemmeldir, benden duymuş olmayın.

  atlantis, "t()arafgir medya" yazıları, bab 33
 • kalemi guclu yazar kesfetmenin garip yollari gibi bir basliga meze olmasi kacinilmaz olan.
  (bkz: gecen haftanin en kotu entry'leri)