• 23 sene önce aldırdığım çocuğum. çok pişmanım geri dön yavrum.
  • eski sarafan priest/knight'larindan en kahramani ve en unlusu olan raziel, oldukten sonra 5 karde$i ile beraber sarafan tapinaginda nosgoth'un en saygi duyulan $ovalyesi olarak gomulmu$tur. amkafa kain efendi, kendisine kan kusturan sarafan priest'lerinden intikam almak icin onlari bu 6 kahramani vampir olarak yeniden yaratip kendisine lieutenant olarak almi$, onlarin kudretleri ile beraber nosgoth'u hak ile yeksan etmi$tir. kain'den sonra 2. kumandan olan raziel, efendisi kainden once evrim gecirmi$, ona ucabilmesini saglayan kanatlara sahip olmu$tur. bu duruma kizan dallama kain, raziel'i idam edip well of damnation'a gondermi$, fakat raziel elder god tarafindan kurtarilmi$ ve kendisi bir ruh toplayicisi olmu$tur. kain'den intikam almak icin yanip tutu$an raziel, once artik canavar olmu$ olan karde$lerini teker teker avlar, ardindan da kain'in pe$ine du$er. bu sirada kain ilk kar$ila$malarinda efsane kilici soul reaver'i raziel'e vurur, ama kilicin fiziksel yapisi unufak olur, gucu de raziel'in koluna yapi$ir. raziel, kain'in imparatorlugunu sekteye ugrattiktan sonra, onu moebius'un zaman haznelerine ve otesine dogru takip eder...
  • muhtemelen bileti yavşağın tekiyle ortak aldığı için 5 milyon ytlden payına 2.5 milyon düşen kişi.
    ha öbür yavşak biletin arkasını imzalamadıysa 5 milyonun hepsini kendi yiyebilir, yedirtebilir.

umarım bu bilgi de karşılıksız kalmaz.
  • en karizmatik bilgisayar oyunu karakterlerinden biridir. legacy of kain serilerindeki mükemmel senaryoya ayak uydurularak yaratılmış kahramanımızın boynuna doladığı eski kumaş, parçalanmış kanatları, kolundan çıkan kılıcı, intikam kokan gözleri ve en önemlisi serinin son oyunundaki sadakati onu oyun dünyasının en büyük karakterlerinden biri yapmaya yetmiştir. yaklaşık 10 küsür sene öncenin teknolojik imkanlarıyla yaratılmış raziel görüntüsü bugün tekrar yapılmaya çalışılsa nasıl olurdu, senaryo aynı kalıp grafikler yeniden değiştirilse bu seri neye benzerdi hep merak ediyorum. ancak raziel ve legacy of kain serisi her zaman soul reaver fanatiklerinin kalbinde ayrı bir yere sahip olacaktır.

--- spoiler ---

raziel: (struggling to speak) the two become one - both soul reavers - together - and the scion of balance is healed. and i - am not your enemy - not your destroyer - i am, as before, your right hand. your sword.

--- spoiler ---

kurban olsun kain sana yiğidim benim.
  • iyi ki son anda yalnız kalma ısrarımdan vazgeçmişim de oda arkadaşım olmuş dediğim insan. tatilim daha bir atraksiyonlu, daha bir eğlenceli geçti sayesinde. bundan sonraki organizasyonlarda kimselere bırakmam!!

tanrım telefonunun şarjına bir daha zeval vermesin!!
  • -raziel- hacı herkes öğrendi bana piyango çıktığını yaa , yazmasaydım keşke...
    (01.01.2005 20:33:19)

spark -> raziel: ya hoca kusura bakma ne bilim ben sevincini paylaşmak istersin falan diye şeyettiydim
    (01.01.2005 20:35:58)

-raziel- olm bişeyler yapmak lazım , şaka yaptım falan desen
    (01.01.2005 20:48:51)

spark -> raziel: ne şaka mı? ın zın du bakiim aklıma bi fikir geldi
    (01.01.2005 20:50:13)

-raziel- bi işe yarıcaksa hemen söyle
    (01.01.2005 20:53:12)

spark -> atrin piçlik ve pislik limited'i biliyon mu? cüzzi bi miktara eşşek şakası yapmış görünümü verebiliriz , ama önce patronla konuşmam lazım
    (01.01.2005 20:54:43)

eve diyalog budur ve raziel benden gizli atrin'le konuşup parayı ona yedirmiştir bu olaylar karşılığında

böylece ben masum duygularımla "önce şirket" dememe rağmen "şirket kazansın" dememe rağmen ellerim bomboş yüreğimde bir sızı entry giriyorum , ağladığımı söylememe gerek var mı?

seni kardeş bilmiştim raziel , bilmiştim...

yine de 3-5 bişey atarsın di mi?
  • hristiyan mitolojisinde yer alan archangel'lardan biridir raziel, adinin anlami "tanri'nin gizemi". "bilinmeyeni bilen", "butun sirlara vakif" olarak da adlandirilan raziel, dunyaya gonderildikleri zaman icinde butun celestial ve dunyevi bilgiler iceren "the book of raziel"'i adem ve havva'ya vermi$tir. onlar da sirasi ile cocuklarina bu bilgileri raziel'den edindiklerini hatirlatarak iletmi$lerdir, taa ki bir gun enoch denyosu methuselah'a "evladim bak bunu ben yazdim, kitabin adi da the book of enoch olsun" diyene kadar. bundan sonra ogullar en son olarak nuh'a kitabi iletmi$, nuh da gemisini raziel'in kitabindan bilgileri kullanarak in$a etmi$tir. kitabin bundan sonraki unlu sahibi ise suleyman'dir. bu kitap sayesinde sinirsiz guc ve servet sahibi oldugu rivayet edilir...
  • ankara zirvesi 9'da birasının yarısını bana vermiş yazardır. şimdi de parasının yarısını bana vermesini beklediğim yazardır.*
  • yıllar evvel kaybettiğim kardeşim olduğunu az evvel piyango dairesinden öğrendim. piyango falan bahanedir tabii ki. kardeşimi bulmuş olmanın sevincini yaşıyorum. ikiz kardeşim, ruh ikizim. seni seviyorum.
hesabın var mı? giriş yap