• bu premium babbel, y.disinda aylarca kurs yapmaktan daha etkili olabilecek bir araç. tabii en guzeli ikisini ayni anda yapmak. almanyada toplam 6 ayi yogun, 9 ay kursa gitmiş biri olarak, a2 b1 seviyesinde bile ogrenmedigim detaylari bunla ogrendim. dinlettiriyor, konusturtuyor, hatali telafuzda tekrarlamazsan gecmiyor. mecburen pekistirtiyor. ayrica toplamda bine yakin ders mevcut. cok guzel alt basliklari var. isime yarayacak bi bug yakaladim ancak burdan yazarsam belki burayi babbel yetkilileri de okuyordur. hahaha olur mu olur. yazdim sildim hatta. cok ufak tefek baska hatalar var ama olur o kadar.
  • sitesinde şöyle bir ibare bulunan:
    "invite people to join babbel with your personalized link. any friend who uses the link to register with us will get one whole week of language learning for free. and you too will receive one free week for every friend who registers with us via your link.*

* only with confirmed emails to minimize spam"

özet:
    kişiye özgü bir link var. başka bir arkadaşınız onu tıklayıp kayıt olsun ve emailini onaylasın. hem sana hem arkadaşına 1 hafta premium verelim diyor.
    ancak çalışmıyor. bu konu ile ilgili email attım 3 gün önce. tabiiki cevap yok.

bilen arkadaşlar var ise yardımlarını rica ediyorum. amacım donanım haber ölücülüğü yapmak değil. önce bi denemek. almancayı denedim ve parasını verdim zamanında. ispanyolca için de bi görmem lazım önce. ispanyolca babbel kullanıp da tecrübelerini paylaşmak isteyen arkadaşlar bir mesaj kadar uzağım. a1 kursuna gidiyorum. hocam ispanyol ve tabii ki başka bir dil pek de konuşamıyor! daha doğrusu konuştuğunu sanıyor. allahım o nasıl bi özgüven.

edit: imla
  • dil öğrenmek isteyenlerin düşünmeden atlayıp kullanması gereken, ancak dili öğretirken "anadil" olarak türkçe'yi bizlere sunmayan, bu nedenle de en azından ingilizcesi iyi olanların faydalanabileceği uygulamadır.

ha yabancı diliniz almanca ise almanca'yı "anadil" seçersiniz orası ayrı.

memrise uygulamasını da kısa süre kullanmış biri olarak bu uygulamanın çok daha sade bir arayüzü olduğunu, öğretim yönteminin daha etkin olduğunu düşünmekteyim.
  • duolingo'dan kat kat iyi olan ama bence para bok değilse para vermeye de çok değmeyen program. (o zaman napıcaz? onu ben de bilmiyorum)

duolingo'dan farklı olarak, ve olması gerektiği gibi, önce birkaç kelime öğretir, sonra o kelimeyle ilgili cümleleri tekrar ettirip öğretir, sonra cümlede fark ettiğiniz yeni konuyu anlatır, sonra tekrar ve birkaç diyalog. reading, writing, speaking, listening falan hepsi mevcuttur. düzenli tekrar da yaptırır. appinde senkronizasyon sorunları oluyor bazen, o bir problem.

yalnız sitesinin en büyük problemi boşlukları doldurun sorularında boşlukların uzunluğundan yazacağımız karakter sayısının anlaşılması. dolayısıyla doğru cevabın şıp diye anlaşılabilmesi. e ne anladım ben o işten o zaman.

ayrıca duolingo'daki gibi forum yok. hiçbir sosyallik yok.

ayrıca sağda solda beleş kuponunu bulmak mümkün. boşuna para verdik o kadar.
  • ios kullanıyorsanız appstore üzerinden sitesine göre oldukça ucuza alabilirsiniz. sitesinde 3 ay için 26.85 usd isterken appstore türkiye üzerinden 3 aylık 52.99 tl'ye alabilirsiniz.
  • premium versiyonunu apk falan fistik yontemlerle edinebiliyor muyuz merak ettigim guzel uygulama. aylik ucreti milletvekili maasi gibi.
  • extra 3 aylık kod arıyorum. black friday indiriminden 3 aylık yararlandım. 12 aylık almak istedim busuu'nun iki katı çıkınca alamadım. 3 aylığı bari alayım dedim.
  • üst edit: kodların süreleri dolmuş. bu entry kod paylaşma entrysi olsun, her kod bulduğumda editleyeceğim.

q513kry kodu ile 3 ay ücretsiz abonelik sunan dil öğrenme programı.

edit: kodun süresi dolmuş, şuradaki linkten yeni bir kod oluşturulabiliyor. bilgileri sallayın doğrulama gerekmiyor :)
  • başlamadan önce seviyenizle ilgili soru soruyor, sonra da seviyenizle alakasız saçma sapan bir yerden başlatıyor. ulan sorana kadar test yapıp verdiğim cevaplara göre seviyeyi tespit etsene. bu yönüyle son derece kötü bir izlenim bıraktı, umarım zaman içinde düzelir.
  • almanca için kullandığım uygulama, duolingo'ya oranla daha fazla yardımcı olduğunu söyleyebilirim, sürekli ipuçları ile almanca'nın kurallarını öğretmeye çalışıyor. tabi bunu yaparken ingilizce yapıyor, türkçe almanca bir eğitim yok henüz.

belirli temalar var, örneğin daha önce almanca öğrenmiş ama unutmuşlar için kurs, iş almancası kursu, efendime söyleyeyim taşınmak isteyenler için kurs gibi. görsel
    temalara bakabilirsiniz.

günlük hedefleriniz var, öğrendiklerinizi review etmeniz ve yeni şeyler öğrenmeniz bekleniyor sizden. her gün saat 19:00'da bildirim gelmesi için hatırlatıcı kurdum web üzerinden, günde 2 saat ile 1 yıl sonra en azından b1 olmayı hedefliyorum. umarım başarabilirim.

bir de az önce bir mail geldi, arkadaşınıza tavsiye ederek ona 1 aylık ücretsiz babbel üyeliği hediye edebilirsiniz diye. dileyenler bu linki kullanabilir, çalışıp çalışmadığını bilmiyorum, birilerinin işine yarayabilir diye paylaşmak istedim.

yalnız almanca uzun bir yol, bu dili öğrenmek için önce almanlarla özdeşleşmiş disipline de sahip olmak gerekiyor. tek bir gün bile aksatmadan düzenli ve disiplinli çalışmanın dışında öğrenmenin bir yolu yok gibi. bakalım babbel ile bu yolun sonunu getirebilecek miyim, göreceğiz. :)
hesabın var mı? giriş yap