• "hele bir üretimi bitsin o zaman bakarsınız destek direnç vb..."

eee amk bitsin o vakit konuşursun. ne yapalım günün sonunda öleceğiz diye yaşamayalım mı? teknik analiz şuan tuttuğu için teknik analiz yapıyoruz. tuhaf adamlarsınız yemin ederim.
  • kripto para yeni ekonominin temel taşı olacak ama bitcoin kripto para dünyasında ki liderliğini sonsuza kadar sürdüremeyecek diye düşünüyorum.para transfer süresi ve ücreti olarak zaten şuan kullanılamaz seviyelere çıkmış durumda.çok daha hızlı ucuz ve teknoloji olarak daha iyi coinler var.

bu kripto para dünyasında bir tek tetheri anlamadım.nasıl dolara eşit olabiliyor değişse bile çok değişmiyor.sadece borsalarda mı kullanılıyor yoksa normal şekilde kullanılabiliyor mu ?
  • başlığındaki günün entry adedi sayısı sabah 80 küsür, öğlen 75 şu anda da 66 olan crypto currency.

şu sıralar kendi değeri gibi entry sayısında da iniş çıkışlar var. volatility denen şey ekşiye bile yansımış. zaten bilinmezliklerin çok olduğu bir konu. yazıp yazıp siliyor yazarlar.

mevcut bir commodity değerinde fiyata etki yapacak bir konudan önce beklenti fiyatlanır ve etkenden önce olacağı değere ulaşır çok yaygın bir terimdir hatta piyasa x'i fiyatlıyor.

bitcoin'de ise hard fork iptal dendi fiyat bir uçtu bir düştü iki uç arasında 1 saatte 1000 usd oynama var. alıcısının da satıcısının da pek bir şey bildiğini düşünmüyorum. en azından şimdilik.

geleceğin olayı olacaksa ve yatırım yapılabiliecek bir commodity olacaksa daha çok zamana ihtiyacı var sanırım.
  • bazilari bu eleman gibi yarra yering:
    https://medium.com/…n-segwit2x-futures-f94d0ee13eb9
  • biri de çıkıp gerizekalıya anlatır gibi anlatmamış şu illeti.
    bitcoini googleladıktan sonra napıcam?bunun işlem basamakları nedir?
    hanii nerdeee?
  • (bkz: #71781377)

bu entry ile beraber bir sürü mesaj aldım. birçok şey soran oldu, bitcoin alım satım, cointellect denen nanede neler olup bittiği ve ne olduğu, ve tabi ki faucetler soruldu en çok.

herkese tek tek aynı mesajı atacak değilim tabi ki süper akıllı biri olarak entry hakkımı kullanıyorum, hem hepimiz bu başlıkta gezinip duruyoruz. hadi başlayalım;

bitcoin alıp satmak çok kolay. bu başlıkta 45912 kere söylendiği gibi, bunu yapmanızı sağlayan birçok borsa var. temel olarak bildiklerim;

1. paribu
    2. btcturk
    3. koinim

hemen giriyorsunuz, üye olup hesaplarına eft yaparak bitcoin alıp satabiliyorsunuz.

evet bu kadar kolay!

kredi kartı ile alım satım yapmak isteyenler için ise cex.io varmış, ha hiç kullandım mı? hayır, ama denenebilir.

sonra cointellect dediniz, doge mining yaptığını söyleyen çılgın bir firmaydı.

sene 2014-2015ler, o zamanlar zaten türkiye'de bitcoin böyle değerli görülmüyordu şimdi sakız oldu ya neyse, bu adamlar parayla işlemci gücü satıp doge mine ettiklerini, sonra da bundan ettikleri karla size para verdiklerini iddaa ediyorlardı.

aylarca sürdü bu durum, en sonunda da paraları cukkalayıp kaçtılar. bütün görüntüler fake çıktı, hatta facebook grupları açıldı cointellect mağdurlardı diye. lol.

bu zamanlarda da yine böyle scam siteler çok var, paranıza dikkat edin.

veee, faucetler;

crypto yatırımcısı olarak para verip risk satın almayı çok sevmem. yani bitcoin alıp satmaktan bahsetmiyorum, saçma sapan yerlere para yatırmaktan bahsediyorum.

link verdiğim entryde dediğim gibi önce özet geçeceğim çok bilinenleri;

(refli linklerdir ve sağlamdırlar)

1. freebitco.in : saçma sapan reklamları olmayan en temiz faucet. saat başı kazanç. afedersiniz tam ölücü işi.

2. kucoin.com : sahip olunan kcs kadar para dağıtır. hesabınız dursun işte ne bileyim.

3. ico.wcex.co : bu da ortaya karışık bir borsa. girince biraz token beleş veriyor. kenara atmalık.

4. bonusbitcoin.co : reklam üzerinden ufak ufak satoshi dağıtan site. ah lan, eskiden bitcoinin kendisi dağıtılırdı seneler önce.

5. qoinpro : bu da baya iyi. hem üye olur hem dağıtırsanız günlük kazanç veriyor. tam tembel işi. en çok sevdiklerimden gençler.

6. btcstorm : bunu da yeni keşfetmiş bulunmaktayım. atın kenara dursun vaziyettedir bu da.

biraz daha dipe inmek isterseniz; airdropalert üzerinden takip de edebilirsiniz.

yakın zamanda tekrar görüşmek üzere. mesajlara cevap verdiğim için ettiğiniz teşekkürlere ben de bir karşılık verebilmişimdir umarım.
  • günlerdir basılan tether'leri omni explorer'da takip ediyorum ve yapılan market manipülasyonuna açıkça şahidim. 500 milyon dolarla 100 milyar dolarlık bitcoin mi etkilenir diyenlere cevabım açıkça evet. bunun adı zincirleme tepkime arkadaşlar. basılan tether'ler yola çıkıyor, bitfinex,bittrex,poloniex,binance gibi büyük hacimli tether kullanan borsalar bunları kapışıyor. bu marketlerde pump başlıyor. bu marketlerde fiyat arttıkça coinbase/gdax türevi gerçek dolar kullanan büyük hacimli marketlerle aradaki makas açılıyor. bu makastan arbitraj yapmak isteyenlerce kullanılmaya çalışılıp makas aynen kapatılıyor. al sana bitcoin'in fiyatı 6500'de 7500'e bir gecede nasıl fırladı.

bu tether işi çok pis patlayacak, o belli oldu. herifler de farkında patlamadan önce vurabildiği kadar vurmaya çalışıyorlar. segwit2x de iptal oldu zaten. btc pozisyonumu tamamen kapadım. çok büyük ölçüde ether'e döndüm. bitcoin cash'i kesiyorum bu aralar. hakikaten bitcoin'in tahtına o oturacak gibi hissediyorum.

ancak bu tether tezgahı ne zaman ve nasıl patlar, bütün market nasıl etkilenir hiç bilmiyorum. tetikteyim.

edit: az evvel 30 milyon tether daha bastılar 7100'den 7300'e fırladı. https://twitter.com/bitfinexed saat gibi çalışan sinyaller gönderiyor son bi kaç zamandır.

edit2: bi 30luk yetmemiş hemen ardından bi 30 daha basmışlar ama pump bence bitti-düzeltme: yok o basma değilmiş aynı 30luğu yollamışlar başka hesaba benim (grant token/simple send) dikkatsizliğim-. s2x iptal haberiyle btc istedikleri gibi pompalanamıyor. gelen para altcoinlere kayıyor. omni'den takip etmek isteyenler için link http://omnichest.info/…bsjgftrxabugr2jacwruklktzdiq bu dramadan en karlı bitcoin cash çıkacak gibi.

edit3: tahminim şimdilik tuttu. bitcoin cash alanlara hayırlı uğurlu olsun. pump and dump mı yoksa repricing mi tam emin olamadığım bi durum var. siz kârınızı sağlama alın her türlü.
  • bitcoin'in bir tanımı var mı bilmiyorum fakat türkçesi özgür ödeme sistemi olabilir.

ponzidir, piramittir, balondur bunlar şuanda beni ilgilendirmiyor. getirdiği anlayış ve sistem önemlidir. fakat bu kadar parçalanması ve alternatifinin çıkması işlerin boka sarmasına neden oluyor.

ebay'dan ufak tefek koleksiyon ürünü satıyorum. paypal varken ödeme almak ve göndermek sıkıntı değildi. paypal kapandığından beri sadece 1 adama satış yaptım. o da allah denk getirdi hayvan gibi para harcayan bir tip. yaptığı toplam alışveriş milyon dolarları aşmıştır tahminimce. neyse.

paypal kapanınca mecburen alternatif bakındım. skrill en eli yüzü düzgün görünen sistemdi. buna rağmen gerzekçe sistemleri var. skrill'in saçmalıklarını şurada yazdım (bkz: #61435082)

ben paypal kullanamıyorum adam skrill kullanmakta sorun yaşıyor. millete cayır cayır ödeme yaparken skrill ile uğraşmaktan bıktığı için aylardır benim ödemeyi bekletiyor. az önce yazdım bitcoin kullanabiliyorsa ödemeyi bitcoin ile alacağım.

eğer kullanabiliyorsa ne devletlerin saçma engellemeleriyle ne de şirketlerin gerzek uygulamalarıyla uğraşmadan ödemeyi almış olacağım. ayrıca mantıklı ve cüzi bir komisyon dışında bir kesinti olmayacak.
  • son bir haftadır yatay seyretmektedir. 29 dan alıp 29.600 den satıp duruyorum*

ekleme: elimde patladi *
  • eger zaman makinem olsa, ve 2009 senesinde 1 bitcoin'in henuz 0,003 tl oldugu zamana donebilsem bile zengin olamayacagim para birimi.
    ulan yil olmus <neredeyse> 2018, blockchain siteleri, stratis online cuzdanlar, yok coinmama, yok bittrex.com dolana dolana bir bok anlamadim.

*bitcoin'i satin almak icin guvenilir bir sitede hesap ac, yine guvenilir bir bitcoin wallet edinip coinleri bunun adresine aktar, sonrasinda baska bir sitede bu cuzdandan bitcoin cekip baska coinler (altcoin vs.) al..... diye gidiyor galiba; henuz bu kadarini cozebildim.

nostaljik bkz;
    (bkz: aptal olduğu için atılmıştır)
hesabın var mı? giriş yap